part of speech در زبان انگلیسی

  • خانه
  • part of speech در زبان انگلیسی
Part of speech در زبان انگلیسی مسئله ای است که برای زبان آموزان مبتدی بسیار عذاب آور است. اما با یادگیری کلمات و اجزای جمله می توانید به راحتی آن ها را تشخیص دهید. اکثر مواقع می توانید از روی پسوند ها، آن ها را شناسایی کنید. در زبان انگلیسی هفت نوع part of speech وجود دارند که به بررسی آن ها می پردازیم.
 
 
 
 

part of speech چیست؟ 

 

Part of speech ها یا اجزای کلام در زبان انگلیسی هستند که کاربرد کلمات را در جمله نشان می دهند. این نوع از گرامر را باید به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید همه اجزای جمله را مشخص کنید.
 
 
 

اسامی NOUN در زبان انگلیسی

 

اسم ها همان اشخاص، اشیا و مکان ها هستند که می توانند خاص یا عام باشند. همچنین می توانند در جمله نقش های مختلفی داشته باشند. مثل فاعل، مفعول، فعل و.... معمولا اسامی با پسوندهایی مثل age، ace، cy، al، و ... به اسم تبدیل می‌شوند. کلماتی مثل house، dog، book، apple و ... اسم هستند.
 
 
 
 
 

ضمایر PRONOUNS

 

ضمایر کلماتی هستند که به جای اسامی بکار می روند تا از تکرار کلمات جلوگیری کنند و جمله فرم زیبا تری پیدا کند. آن‌ها هم می‌توانند فاعل باشند هم به شکل مفعول در جمله حضور یابند. اما به جای قید نمی توانند استفاده شوند. ضمایر به دو دسته‌ی فاعلی و مفعولی تقسیم می‌شوند و با یکدیگر از لحاظ املایی تفاوت دارند.
 
 
 

افعال VERBS در زبان انگلیسی

 
افعال کلماتی هستند که انجام کاری را نشان می دهند. برخی از افعال هم «بودن» عوامل مختلف مثل اشخاص، حیوانات، مکان‌ها یا اشیاء را بیان می‌کنند و معمولا هم افعال to be هستند. افعال در جمله قسمت اصلی گزاره هستند و برای کامل کردن و نشان دادن کار نهاد بکار برده می شوند. 
 
 
 
 
 

صفات ADJECTIVE

 
صفات کلماتی هستند که اسامی و برخی اوقات هم ضمایر را تغییر می دهند. این کلمات کلمه ی دیگری را توصیف می کنند. در زبان انگلیسی رنگ ها و کلماتی مثل slow، fast، tall ،wideو ...صفت هستند. در دیکشنری ها با adj روبرو می شوید که همان مخفف adjective می باشد. وقتی بیشتر با این کلمات آشنا شوید، حالات مختلف و فرم نوشتار آن ها را هم یاد میگیرید. پس از گذراندن دوره ها، بدون اینکه حتی معنای کلمه را بدانید هم می توانید تشخیص دهید که کدام کلمات صفت هستند. 
 
 
 

قیدها ADVERBS

 

قید ها کلماتی هستند که افعال، صفات، سایر قید‌ها یا حتی کل یک جمله‌ را دگرگون می کنند. گاهی خودش هم به صورت جمله بیان می شود که فعل را تعریف کند. به این نمونه از قید ها compound adverb گفته می شود. اینکه قید در کدام بخش جمله قرار بگیرد بستگی به موضوع آن دارد. در اکثر موارد می توانید با پسوند ly که به صفت اتصال میابد، قید ها را ایجاد کنید. برای مثال می‌توان به slowly، quickly، widely، beautifully و ... اشاره کرد.
 
 
 

حروف اضافه PREPOSITIONS

 

حروف اضافه یک کلمه و یا ضمیر را به قسمت دیگری از جمله اتصال می دهند. با قرار گیری حرف اضافه در کنار کلمه ای دیگر، یک عبارت ایجاد می شود که در فارسی به آن گروه متممی (prepositional phrases) گفته می شود که این ترکیب به عنوان قید و یا صفت در نظر گرفته می شود. برای مثال on the table, in the shed گروه های متممی هستند.
 
 
 
 
 

حروف عطفCONJUNCTIONS

 
حروف عطف در زبان انگلیسی هم مثل زبان فارسی کلماتی هستند که عبارات، کلمات یا جملات را به هم متصل می کنند. می توان از حروف عطف، « and, but, or, nor, for, so و yet »را نام برد.
امتیاز 5 از 5 | از بین 465 امتیاز دهنده به part of speech در زبان انگلیسی ⭐⭐⭐⭐⭐

نظر خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟