بعد از زبان انگلیسی چه زبانی را یاد بگیریم؟

  • خانه
  • بعد از زبان انگلیسی چه زبانی را یاد بگیریم؟

یادگیری زبان یکی از مهارت هایی است که در هر زمانی به کار می آید. در واقع با یادگیری زبان انگلیسی، می توانید با کل جهان ارتباط برقرار کنید چرا که زبان بین المللی است و با اقتصاد و فرهنگ کشور های مختلف آشنا می شوید. اما شاید شما زبان انگلیسی را آموخته اید و نمی دانید یادگیری چه زبانی را آغاز کنید؛ در اینجا باید به نیاز ها و کار خودتان فکر کنید. اینکه چه زبانی برای شما مناسب تر است. برای مثال اگر قصد ادامه تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در کشور های مختلف را دارید، باید یادگیری زبان آن کشور را اولویت قرار دهید. در ادامه با برخی از زبان های مناسب آشنا می شویم. 

 

بعد از زبان انگلیسی چه زبانی را یاد بگیریم؟


بهترین زبان برای یادگیری بعد از انگلیسی

زبان های مختلفی برای یادگیری بعد از زبان انگلیسی پیشنهاد می شوند؛ همچنین اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، دیگر یادگیری زبان های دوم و سوم برای شما کار دشواری نیست؛ چرا که بسیاری از زبان ها شباهت زیادی با زبان انگلیسی دارند که می توانید برای یادگیری بهترین آموزشگاه زبان را انتخاب کنید.

 

معیار انتخاب زبان دوم و سوم برای یادگیری

همانطور که گفته شد باید نیاز خود را در این زمینه بررسی کنید؛ در واقع باید با توجه به شغل و وضعیت تحصیلی خود بهترین زبان را انتخاب کنید. برای مثال اگر قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی را دارید، باید زبان مربوط به آن کشور را در اولویت قرار دهید. البته برخی از دانشگاه ها و شرکت های اروپایی هم به زبان انگلیسی ارتباط برقرار می کنند، اما تعداد آن ها بسیار کمتر از سایر دانشگاه ها و مؤسسات است؛ از همین رو بهتر است زبان مورد نظر را یاد بگیرید و ارتباط گسترده تری را در کشور مقصد تجربه کنید. 


علاوه بر همه ی این ها، میزان علاقه ی شما به زبان مربوطه از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر به تاریخ و فرهنگ یک کشور علاقه مند هستید، یادگیری زبان آن هم برای شما ساده تر می شود. بنابراین بهتر است قبل از شروع یادگیری، به همه ی این موارد دقت کنید.  

 

معیار انتخاب زبان دوم و سوم برای یادگیری

 

زبان اسپانیایی زبان بین المللی جهان

بیش از ۵۷۰ میلیون نفر به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و ۴۶۰ میلیون نفر آن ها بومی هستند.
این زبان رومی است و پایه و اساس آن به شبه جزیره ای در اروپا بر می گردد. اسپانیایی جز شش زبان رسمی سازمان ملل می باشد. با توجه به همه ی این ها متوجه شدیم که یادگیری این زبان اهمیت زیادی دارد چرا که زبانی جهانی محسوب می شود. همچنین اسپانیایی ریشه لاتین دارد و یادگیری این زبان بین المللی، به بهبود زبان انگلیسی تان هم کمک می کند.

 

زبان آلمانی 

از آنجایی که زبان آلمانی طرفداران زیادی پیدا کرده است، می توان گفت که از زبان های پر اهمیت و کاربردی می باشد. زبان آلمانی بسیار کار آمد است؛ به طوری که اگر بخواهید به کشور های اروپایی سفر کنید، می توانید آلمانی صحبت کنید و ارتباطات بهتری برقرار کنید. همچنین برای ادامه تحصیل و پذیرش در دانشگاه های این کشور، نیاز است که به این زبان تسلط داشته باشید. که می توانید بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در تهران را انتخاب کنید.

حتی برخی از دانشگاه های این کشور رایگان هستند. علاوه بر آن ها امروزه یکی از شغل های پر درآمد تدریس زبان است. با یادگیری زبان آلمانی و تسلط کامل به آن می توانید مدرس این زبان شوید و درآمد بسیار خوبی هم داشته باشید.

 

بعد از زبان انگلیسی چه زبانی را یاد بگیریم؟

 

زبان چینی ماندارین

 زبان چینی ماندارین بسیار گسترده است؛ به طوری که بیش از ۱۰۰۰ میلیون نفر به صورت رسمی به این زبان صحبت می کنند. در واقع زبان پر کاربردی است. همچنین اگر به کسب‌وکار بین‌المللی علاقه‌مند هستید، زبان‌هایی مانند چینی ماندارین و اسپانیایی می‌توانند برای شما مفید باشند.

 

زبان فرانسه 

زبان فرانسوی از جمله زبان های کاربردی است که در پنج قاره و ۷۰ کشور صحبت می شود. در واقع بیش از ۲۶۰ میلیون نفر با زبان فرانسه ارتباط برقرار می کنند. یکی از مزایای یادگیری زبان فرانسوی پیشرفت شغلی و دلایل اقتصادی آن می باشد. با یادگیری زبان دوم شرایط بهتری برای شما محیا می شود. 


۲۹ کشور هستند که زبان فرانسوی زبان رسمی آن ها است و بسیاری از کشور های دیگر هستند که این زبان را زبان تجاری، اداری یا فرهنگی خود می دانند.
در آفریقای جنوبی، فرانسوی زبان های زیادی حضور دارند که تجارت گسترده ای را در سال های اخیر به ارمغان آورده اند. 


در دانشگاه های معتبر فرانسه، زبان فرانسوی رایج است و رشته های مختلفی در آنجا تدریس می شوند. به غیر از زبان انگلیسی، فرانسه بیشترین نمایندگی را از هر زبان در نهاد های بین المللی دارد. 

 

بعد از زبان انگلیسی چه زبانی را یاد بگیریم؟


زبان عربی

زبان عربی یکی از زبان های پرطرفدار در سراسر جهان است، به طوری که بیش از ۲۹۰ میلیون نفر به صورت رسمی عربی صحبت می کنند. بنابراین زبان مناسبی برای یادگیری می باشد. همچنین زبان عربی از زبان های شیرین است که لحن صحبت و آهنگ دلنشینی دارد.

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ