از کتاب های آموزش زبان انگلیسی چگونه استفاده کنیم؟

  • خانه
  • از کتاب های آموزش زبان انگلیسی چگونه استفاده کنیم؟

 

بسیاری از شما در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید و برای پیدا کردن کتاب های مناسب وقت زیادی صرف کرده اید. اینکه چگونه از این کتاب ها بهره برداری کنیم کار دشواری نیست.

گاهی در ابتدای خواندن یک کتاب جدید، سردرگمی به سراغمان می آید. کلمات و اصطلاحات جدید کمی انگیزه شما را پایین می آورند اما نباید نا امید شوید. در ادامه یاد می گیریم که چگونه می توان با مهارت خواندن سطح خود را در زبان انگلیسی بالا برد. اصلا نگران نباشید؛ با یادگیری کلمات جدید، سطح شما بالاتر می رود و همچنین در مکالمه هم پیشرفت می کنید.

 

 

از کتاب های آموزش زبان انگلیسی چگونه استفاده کنیم؟

 

 

نوع کتاب انتخابی برای یادگیری زبان انگلیسی

 

کتاب هایی که برای یادگیری انتخاب می کنید، باید به صورت منظم و دقیق نوشته شده باشند. اکثر کتاب های آموزشی، با برنامه مطالب را توضیح داده اند. می توانید در حاشیه کتاب نکات مهم را یادداشت کنید تا در پایان دوره به راحتی آن ها را مطالعه کنید. کتاب های مناسب ویژگی هایی دارند که در ادامه با برخی از آن ها آشنا می شویم.


 ۱)منبعی که انتخاب می کنید باید بر اساس هر چهار مهارت اصلی زبان نوشته شده باشد.
۲)کاملا بروز و بدون ایراد باشد.
۳)توانایی مکالمه و خواندن شما را افزایش دهد.
۴)ساده و روان نوشته شده باشد.
۵)گرامر را به صورت خوبی توضیح داده باشد. و بهتر است متون کتاب را با صدای بلند بخوانید تا به مکالمه شما کمک کند.

 

 

نوع کتاب انتخابی برای یادگیری زبان انگلیسی

 

 

نحوه مطالعه کتاب های آموزش زبان انگلیسی

 

کتاب ها را با علاقه بخوانید. اینکه از کتاب خواندن لذت ببرید و محتوای آن را دوست داشته باشید مسئله ی مهمی است. کلمات جدید را در دفترچه ای جدا یادداشت کنید و معنای آن ها را به خاطر بسپارید. سعی کنید از اصطلاحات جدید در مکالمات روزمره خود استفاده کنید. در پایان هر بخش خلاصه ای از چیزی که خواندید بنویسید و یا بگویید. در این صورت کتاب خواندن شما بر روی مهارت های زبانی شما هم تأثیر می گذارد.

 

اهمیت دادن به تمام بخش های کتاب

 

 

نحوه مطالعه کتاب های آموزش زبان انگلیسی

 

 

کتاب را هدفمند بخوانید


کتاب را هدفمند بخوانید؛ یعنی برای هر قسمت آن وقت بگذارید و از آن مطالب جدیدی یاد بگیرید. لغات و اصطلاحات را یادداشت کنید و موارد مهم را هم در گوشه کنار کتاب بنویسید. هر بخش کتاب با برنامه نوشته شده است. شما هم برای همه ی موارد آن ارزش قائل شوید و با حوصله پیش بروید.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند