آسان ترین کشورها برای اقامت

  • خانه
  • آسان ترین کشورها برای اقامت

مردم علاقه زیادی به دیدن کشورهای دیگر دارند و دوستدارِ تجربه های جدید و اقامت در کشور های جدید هستن، این اقامت به چند صورت امکان پذیر می باشد مانند سرمایه گذاری، تحصیلی و ...، که به ما فرصت سرمایه گذاری در بازار های مالی جدید و کاهش صورت حساب های مالیاتی به طور قانونی و افزایش ارزش پاسپورتمان را می دهد.


کسب این اقامت در بسیاری از کشورها بسیار سخت است، مانند کشور کانادا یا استرلیا، که برای اخذ اقامت دراین کشورها باید سرمایه گذاری قابل توجه ای در این کشور ها انجام داد که با این وجود بازهم ما ها درگیر گرفتن مجوز برای اقامت خواهیم بود.


اخذ اقامت در بسیاری از کشورها به این سختی نمی باشد و تقریبا برای گرفتن اقامت در این کشورها مسیر آسان تری را در پیش رو داریم، اما آسان به معنای راحت و بی زحمت بودن نیست و سختی یا اسانی این مسیر با توجه به قوانین هر کشور متفاوت است.


باین حال  که به نظر می رسد آسان ترین راه برای اخذ اقامت،  سرمایه گذاری در آن کشور باشد، اما شاید یک فرد بخواهد با هزینه کمتری اقامت دوم خود را دریافت کند.


بنابراین قبل از اقدام برای اخذ مجوز اقامت در کشوری دیگر باید نیاز ها و خواسته های خود را به طور کامل برسی کنید و سپس برای اقامت در کشور مورد نظر خود اقدام کنید.


تیم ما در ادامه این مقاله لیستی از کشورهایی که گرفتن اقامت در آنها نسبت به کشورهای دیگر آسان تر هست برای شما آماده کرده است که در ادامه  این مقاله از مرکز زبان گات به این لیست می پردازیم.


کشورهای موجود دراین لیست برخی از محبوب ترین و بهترین مکان ها برای اخذ اقامت آسان هستند.

 

آسان ترین کشورها برای اقامت

ارمنستان

ارمنستان کشوری با بازار رو به رشد در شرق اروپا است که این روبه رشد بودن بازار این کشور باعث شده تا ارمنستان به دومین کشور جذاب برای سرمایه داران جهت اخد اقامت تبدیل شود.
با سرمایه گذاری در یک کسب و کار ارمنی یا املاک و مستغلات این کشور می توانید بدون اینکه اصل و نسب ارمنی داشته باشید به راحتی و با سرعت بالا اقامت موقت در این کشور را دریافت کنید که شمارا در مسیر گرفتن اقامت دائم قرار می دهد.
با اینکه باید مقدار قابل توجه ای پول سرمایه گذاری کنید برای گرفتن اقامت در این کشور، اما این مقدار بسیار کمتر از سایر کشورهایی است که از طریق سرمایه گذاری برای اخذ اقامت مناسب هستند.

 

باهاما آسان ترین کشور برای اقامت

کشور باهاما جزیره ای در دریای کارایب است که فقط با 1000 دلار در سال می توان اقامت موقت این کشور را دریافت کرد.
مهم ترین ویژگی باهاما را می توان معاف از مالیات بودن نام برد که تنها 15 کشور در دنیا این ویژگی را دارند.
شرایط اخذ اقامت موقت در این کشور بسیار ساده است و تنها با پر کردن چند فرم و ارائه چکی به ارزش 1000 دلار امکان پذیر است.
اما گرفتن اقامت دائم این کشور کمی متقاوت است و با سرمایه گذاری  به ارزش 250000 دلار امکان پذیر می باشد.

 

کامبوج

اخد اقامت در کامبوج تنها 2 مرحله دارد:
مرحله اول رساندن خود به مرز این کشور و پرداخت مبلغ 35 دلار و دریافت ویزای تجاری این کشور و مرحله دوم پرداخت مبلغ 300 دلار برای اجازه اقامت یک ساله دراین کشورکه به صورت سالانه قابل تمدید است.
کامبوج کشوری در حال توسعه است که ممکن است اقامت در این کشور ایده آل نباشد، اما با هزینه سالانه ماهی 400 دلار به شما فرصت سرمایه گذاری در یک بازار مرزی مناسب را می دهد.

 

آسان ترین کشورها برای اقامت

 

جزایر کیمن

اخذ اقامت در این کشور مثل کشور باهاما آسان است اما گرانتر.
برای این که ساکن جزایر کیمن  شوید، باید حداقل 145000 دلار درسال درآمد داشته باشید ومبلغ 600000 دلار در املاک و مستغلات این کشور سرمایه گذاری کنید.
بااین حال اگر پول نقد دارید، گرفتن اقامت در این کشور بسیار آسان است.

 

قبرس

اگر می خواید اقامت خود را زیر یک سال دریافت کنید کشور قبرس گزینه مناسبی برای شما است.
به دلیل کارآمدی دولت و پاسپورت با ارزش این کشور، قبرس همیشه در لیست بهترین کشورهایی که بر اساس برنامه های سرمایه گذاری تابعیت اعطا می کنند حضور دارد.
برای دریافت شهروندی این کشور باید مبلغ 2 میلیون یورو دراملاک، شرکت محلی، اوراق قرضه دولت یا یک بانک محلی سرمایه گذاری کنید و برای حفظ اقامت و پاسپورتتان باید خانه ای به ارزش 500000 یورو در این کشور داشته باشید.

 

اکوادور

اگر دنبال هزینه کمتری نسبت به کشور های اروپا یا دریای کارایب برای اخذ اقامت میگردید، کشور اکوادور برای شما گزینه مناسبی است.
با سرمایه ای حدود 27000 دلار در املاک یا بانک اکوادور ویا سرمایه گذاری در یک سری از صنایع خاص می توانید اقامت این کشور را اخذ کنید.
همچنین شما می تواند با پرداخت ماهانه 800 دلار به راحتی خودتان را بازنشسته کنید و اقامت بازنشستگان این کشور را دریافت کنید.
 

آسان ترین کشورها برای اقامت

گرجستان

گرجستان به دلیل بازار های مالی آزاد و فرصت های سر مایه گذاری در املاک و مستغلات گزینه ای مناسب و آسان برای اقامت است.
برای اخذ اقامت این کشور تنها لازم است شرکتی راه اندازی کنید که کارگران بومی استخدام می کند و یا مبلغ 100000 دلار در املاک و مستغلات برای اقامت موقت و 300000 دلار برای اخد اقامت دائم سرمایه گذاری کنید، و پس از گذشت 6 سال
برای دریافت پاسپورت خود اقدام کنید.
 

مالزی

مالزی یه کشور کارآمد و دارای شرایط مناسب و آسان برای اقامت و سرمایه گذاری است.
با داشتن شرایط بهداشتی و درآمدی خاص و سپرده گذاری در بانک مالزی به راحتی  می توان مجوز 10 ساله اقامت این کشور را دریافت کرد.
برای درخواست و گرفتن اقامت این کشور تنها لازم است که به این کشور بروید و چند تا فر م پر کنید و پس از مدتی انتظار به مالزی برمی گردید  و با پرداخت هزینه ای ویزای خود را دریافت کنید.
البته اقامت در مالزی به شهروندی منتهی نمی شود و این کشور برای سرمایه گذاری بیشتر گزینه مناسبی است.
اخد اقامت در این کشور برای افراد بالای 50 سال حداقل 37000 و افراد ز یر 50 سال 75000 دلار هزینه دارد.


​​برای گرفتن اقامت آسان چه چیز هایی را باید در نظر داشته باشیم:
مواردی مانند مایات، پتانسیل گرفتن شهروندی، کیفیت زندگی،امکان حداقل سرمایه گذاری و الزام حضور فیزیکی، همگی جزو مواردی هستند که قبل از مهاجرت در هر مکانی  باید آن ها را در نظر گرفت.
اما مهم ترین مورد در گرفتن، اقامت ثبات و ماندگاری شرایط سرمایه گذاری آن کشور است.
در بعضی از کشور ها با توجه به میزان علاقه مندی و استقبال مردم این قوانین سخت گیرانه تر شد و شرایط سرمایه گذاری و اخد اقامت در آن کشور تغییر کرد.
 
 

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ