زبان انگلیسی به کدام زبان ها شباهت دارد؟

  • خانه
  • زبان انگلیسی به کدام زبان ها شباهت دارد؟

گاهی به یادگیری زبان سوم فکر می کنیم و اولین چیزی که به ذهنمان می رسد، این است که کدام زبان ها به زبان انگلیسی شباهت دارند؟ این سؤال کاملا منطقی است چرا که زبان آموز سال ها وقت گذاشته تا زبان انگلیسی را بیاموزد و حالا قصد دارد زبانی که شباهت زیادی به انگلیسی دارد را بشناسد و راه کوتاه تری را طی کند. با این روش زبان آموز به زبان انگلیسی هم مسلط تر می شود.
در ادامه زبان هایی را که به انگلیسی شباهت دارند بررسی می کنیم تا بتوانید به راحتی زبان سوم خود را انتخاب کنید و به یادگیری آن بپردازید. 

 

 

 

زبان اسکاتلندی

 

یکی از زبان های دنیا زبان اسکاتلندی است که شباهت زیادی به انگلیسی دارد. بسیاری از مردم اسکاتلند بر این باورند که زبان اسکاتلندی همان انگلیسی است. در واقع شباهت این دو زبان به حدی می باشد که می توان آن دو را یک زبان در نظر گرفت. اما سال ها پیش این دو را از هم جدا کردند و زبان اسکاتلندی به عنوان یک زبان اقلیت به رسمیت شناخته شده است. حدود ۱.۵ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند. الفبای این زبان یک حرف بیشتر از انگلیسی دارد که مثل 3 وارونه می باشد و “yough” نامیده می شود؛ اکثرا هم از z به جای آن استفاده می کنند. 

 

 

زبان فریسی

 

زبان های فریسی، عمدتا مجموعه ای از سه زبان گوناگون هستند. این زبان ها در بخش هایی از کشورهای دانمارک، هلند و آلمان صحبت می شوند. زبان فریسی، دارای پایه و اساس مشترک و قابل فهمی با زبان Angles ها، Saxon ها و Jute ها است، که همگی آن ها در انگلستان ساکن بودند
امروزه، حدود ۴۸۰ هزار نفر به زبان فریسی در نقاط مختلف جهان صحبت می کنند.

 

 

 


زبان هلندی

 

شاید بارها شنیده باشید که می گویند زبان هلندی شباهت زیادی به زبان انگلیسی دارد. که آن در صورتی درست می باشد که فقط زبان های اصلی را در نظر بگیریم. اما به طور کلی زبان هلندی از لحاظ ساختار بین دو زبان آلمانی و انگلیسی قرار دارد.
حدود ۲۳ میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می کنند و علاوه بر کشور هلند در بلژیک، سورینام و بخش هایی از فرانسه رایج است. همانطور که گفته شد زبان هلندی شباهت های زیادی به انگلیسی دارد و می توانید یادگیری آن را آغاز کنید.

 

 

 

 

زبان آلمانی

 

زبان آلمانی یکی از زبان های مشابه انگلیسی است که بیش از نیمی از لغات این دو زبان باهم مشترک اند. در واقع زبان انگلیسی از انواع زبان های ژرمنی است که گویندگان زیادی دارد. زبان آلمانی بسیار گسترده است و در سراسر جهان صحبت می شود. به طوری که علاوه بر آلمان در کشور های دیگر هم رایج است. در کل حدود ۹۵ میلیون از مردم جهان به زبان آلمانی مسلط اند. از مهم ترین ویژگی های زبان آلمانی این است که مردمان آن بصورت کاملا رسمی و کتابی صحبت می کنند. این در حالیست که در زبان های فارسی و انگلیسی لهجه و گویش بسیار اهمیت دارد. و جالب است بدانید که صحبت کردن به این زبان بسیار ساده تر از خواندن و نوشتن آن است. البته آموزش این زبان هم اهمیت دارد. اگر زبان انگلیسی را کاملا یاد گرفته اید انتخاب زبان آلمانی به عنوان زبان سوم می تواند مناسب باشد.

 

 

 

 

زبان نروژی

 

زبان نروژی هم از مجموعه زبان های ژرمنی است که شباهت زیاذی به انگلیسی دارد. کسانی که به انگلیسی مسلط اند می توانند به راحتی نروژی را بیاموزند. این بدان معناست که این دو زبان کلمات مشابه بسیاری دارند. علاوه بر آن زبان نروژی گرامر ساده ای دارد و یادگیری آن دشوار نیست. حدود ۵ میلیون نفر از مردم دنیا به زبان نروژی تسلط  دارند. علاوه بر نروژ در کشورهای انگلیس ، اسپانیا، آمریکا، دانمارک، سوئد و آلمان نیز گوینده دارد. 

گاهی برای ادامه تحصیل، مهاجرت، ارتباط برقرار کردن با نروژی زبان ها در فضای مجازی، کار در شرکت، سفر به نروژ، مطالعه کتاب ها و آشنایی با فرهنگ نروژی ها علاقمند به یادگیری این زبان می شویم. همچنین این زبان معمولا به عنوان یکی از سه زبان ساده برای یادگیری معرفی می شود.

 

 

 

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند