آزمون توییک چیست؟

  • خانه
  • آزمون توییک چیست؟

آزمون توییک آزمونی استاندارد برای مهارت زبان انگلیسی است. 
در آزمون توییک مهارت ارتباطی غیر انگلیسی زبانان را برای محل کار انگلیسی زبانان بررسی می کنند. بیشتر متقاضیان داوطلبی این آزمون را انتخاب می کنند که می خواهند در شرکت های بین المللی کار کنند تا موقعیت عالی داشته باشند. تقریبا ۱۴۰۰۰ شرکت، سازمان های دولتی و اداره ها که در ۱۶۰ ‌کشور وجود دارند آزمون توییک را قبول دارند. 

 

آزمون توییک چیست؟

 

درباره آزمون توییک

کلمه ی TOEIC مخفف عبارت  Test Of English for International Communication می باشد، به معنی آزمون انگلیسی برای ارتباطات بین المللی است. برای ارزیابی کردن مهارت ارتباطی ‌حرفه انگلیسی زبانان برای غیر انگلیسی زبانان طراحی شده است. آزمون توییک را ETS طراحی کرده است، تا مهاررت هر فرد را در زبان انگلیسی در زمینه ی کسب کار و محیط کار مورد بررسی قرار دهد. آزمون توییک بر روی زندگی کاری بسیار تمرکز دارد مثل جلسات کاری، مکالمه های تلفنی و  سناریو های سفر. 

 

ساختار آزمون توییک

در آزمون توییک توانایی هر فرد در درک زبان انگلیسی حرفه ای مورد بررسی قرار می گیرد. در نتیجه موضوع های خاصی در این امتحان وجود دارد: 
* شرکت ها:     منبع های انسانی مثل:(استخدام، قرارداد، بازنشستگی، حقوق، اخراج کردن از کار)، رابطه بین کارمندان شرکت، رابطه بین بخش هایی از شرکت مثل:(تحقیق و توسعه، خرید، تولید، کنترل، داشتن کیفیت‌ و…)
* داشتن برنامه و بودجه (بودجه، مالیات، سرمایه گذاری، صورتحساب، حسابداری و…)
* حمل و نقل (سفر کردن، سازمان مسافرت و…)
* ارتباطات و فناوری (ایمیل، جلسه ها، رایانه، کنفرانس ها و…)
* بهداشت (بیمه، داشتن ارتباط با پزشک ها و…)
* فرهنگی (فرهنگ، رسانه، وعده های تجاری و…)

 

توییک

 

آزمون لیسنینگ و ریدینگ توییک

در این آزمون تلسط متقاضی در مهارت لیسنینگ و ریدینگ م را از سطح ابتدایی تا پیشرفته ‌مورد بررسی قرار می دهند این دو مهارت را به شکل تستی(چند گزینه ای) بر روی کاغذ گرفته می شود. 
این آزمون تقریبا دو ساعت و نیم زمان می برد که به دو بخش گوش دادن و خواندن تقسیم بندی شده است، هر بخش این آزمون دارای ۱۰۰ سوال می باشد. در آزمون توییک ‌۴ مقاله برای بخش لیسنینگ  و ۳ مقاله برای بخش ریدینگ وجود دارد، در کل ۷ قسمت از شما امتحان گرفته می شود. 
برای بخش لیسنینگ ۴۵ دقیقه زمان دارید به ۴ قسمت  تقسیم شده است و بخش ریدینگ  ۷۵ دقیقه زمان دارید به ۳ قسمت تقسیم شده است. 
توجه داشته باشید که در بخش لیسنینگ به هر فایل صوتی فقط یک بار می توانید گوش بدهید پس حتما تمرین لازم را برای تسلط کافی داشته باشید.  

 

آزمون اسپیکینگ و رایتینگ توییک

در آزمون توییک نیز دو مهارت دیگر اسپیکینگ و رایتینگ را از سطح ابتدایی تا پیشرفته مورد بررسی قرار می دهند. اما‌ این آزمون به صورت آنلاین برگزار می شود.. آزمون اسپیکینگ و رایتینگ در کل ۹۰ دقیقه بوده و  این دو بخش به صورت جداگانه برگزار می شود و همچنین به صورت جداگانه نمره دهی می شود. 


بخش اسپیکینگ ۲۰ دقیقه زمان می برد و دارای موارد زیر می باشد: 


* جواب دادن به سوالاتی مه ضبط شده است با جواب روان و صدای بلند 
* پیشنهاد راه حل یک مشکل
* نوشتن جواب یک ایمیل
* نوشتن جملات با توجه به تصویر
* عقیده دادن در مورد یک موضوع
* خواندن یک پاراگراف با صدای بلند  برای سنجش تلفظ

 

آزمون توییک چیست؟


 هزینه آزمون توییک

هزینه این آزمون را مراکزی که آزمون را برگزار میکنند تعیین می کنند ولی هر بخش هزینه ای تقریبا ۷۵-۸۵ دلار می باشد.

نظرات کاربران ( 272 بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ