بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

  • خانه
  • بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

برای تمام کسانی که شروع به یادگیری زبان انگلیسی و یا دیگر زبان های خارجی می کنند این پرسش مطرح است که بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ چگونه می توان در مدت زمان مشخص بهترین بازده را دریافت کرد؟ چگونه می توان طی یک سال برای آزمون آیلتس آماده شد؟ در این مقاله شما را با اصولی ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی آشنا خواهیم کرد تا به نتیجه مطلوب برسید. 

قبل از برنامه ریزی برای تمرین و یادگیری زبان انگلیسی باید به خودشناسی برسید. چرا خودشناسی؟ به دلیل این که ابتدا باید اهدافتان را مشخص کنید و با توجه به تلاش و پشتکاری که از خود می شناسید برنامه ریزی کنید. نسبت به توانایی و وقتی که دارید روزانه 3 تا 5 کلمه یاد بگیرید. اگر روزانه 5 لغت را به یاد بسپارید، آخر سال 1825 لغت حفظ کرده اید. 

در بسیاری از سایت ها می خوانید که تماشای فیلم به زبان اصلی باعث پیشرفت در مکالمه شما می شود. البته که تماشای فیلم در Speaking شما تاثیرات مثبت زیادی دارد اما به این معنی نیست که از ابتدا فیلم های سخت با دیالوگ های سنگین ببینید و بدتر از یادگیری زبان انگلیسی دلسرد شوید. باید با راهنمایی های استادتان فیلم ها و انیمیشن های مناسب با سطحتان انتخاب کنید و پله پله آموزش را در پیش بگیرید. 

برای پیشرفت در Speaking می توانید دوستان خارجی در شبکه های جتماعی پیدا کنید تا از طریق زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید و یا با دوستانتان در کلاس و خارج از کلاس انگلیسی صحبت کنید. این که از نظر گرامری و دایره لغت هنوز ضعیف هستید، دلیلی بر خجالت شما نیست و هرچقدر هم مبتدی و به قول معروف دست و پا شکسته شروع به گفت و گو کنید. تا زمانی که سکوت می کنید متوجه اشتباهات خود نمی شوید و از طرفی هم هیچ پیشرفتی نخواهید کرد.

برای این که Writing خوبی داشته باشید و برای آزمون آیلتس آماده شوید می توانید خاطرات و رویدادهای روزانه ی خود را به صورت انگلیسی بنویسید. در صورت نیاز می توانید متن خود را به استادتان در آموزشگاه زبان گات نشان دهید تا او با گرفتن ایرادات گرامری و لغات شما را در مسیر یادگیری راهنمایی کند.

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند