افزایش fluency و accuracy در زبان انگلیسی

  • خانه
  • افزایش fluency و accuracy در زبان انگلیسی

در هنگام یادگیری زبان انگلیسی، بارها شده که کلمات fluency و accuracy را شنیده اید. در ادامه می خواهیم راجب این دو کلمه صحبت کنیم. اما قبل از هر چیزی بهتر است با معنی آن ها آشنا شویم. 
کلمه fluency به معنی “روان بودن” است. در واقع روان صحبت کردن در هر زبانی از مسائل مهم مکالمه می باشد. گاهی با کلمه Fluent هم برخورد کرده اید که همان مهارت روان صحبت کردن است. 
کلمه accuracy به معنی “صحیح بودن” می باشد. علاوه بر روان صحبت کردن، باید دقت کنیم که کلمات را صحیح بیان کنیم. Accurate بودن از توانایی هایی است که فرد به طور صحیحی صحبت کند. همچنین زبان آموزان باید این مهارت ها را در خود تقویت کنند.

 

 

 

‏Fluency چیست؟ 

 

وقتی می خواهیم نظر و ایده هایمان را بیان کنیم، باید با اعتماد به نفس و واضح و روان صحبت کنیم. گاهی در حین روان صحبت کردن گرامر ها را به صورت درست بکار نمی بریم اما به گفته کارشناسان، این هم جزئی از fluent بودن است. چرا که وقتی منظور خود را به شنونده می رسانیم، دیگر خیلی اهمیت ندارد که چند ایراد گرامری هم داشته باشیم. 
‏Fluency از جمله مهارت هایی است که در محیط های پیشرفته به شما کمک می کند تا در بحث ها و مشورت ها، نظرتان را به صورت روان بیان کنید. این توانایی به اندازه محتوای نوشته شده شما اهمیت دارد. چرا که می توانید منظورتان را به شنونده برسانید و او کاملا تحت تأثیر حرف شما قرار بگیرد.

 

 


چگونه fluency خود را بالا ببریم؟ 

 

برای بالا بردن fluency باید هر روز تمرین و تکرار داشته باشید و روزانه انگلیسی صحبت کنید. در هر زمان کلمات و اصطلاحاتی را که یاد گرفته اید بیان کنید و از تلفظ اشتباه و مواردی از این قبیل نترسید. هر چه بیشتز صحبت کنید، تلفظ ها هم بزایتان راحت تر می شوند. در ادامه با برخی روش ها برای بهبود fluency آشنا می شویم: 
۱)هرروز تمرین کنید.
۲)هدفمند پیش بروید.
۳)مکالمه داشته باشید. (با انگلیسی زبان ها و یا هم کلاسی هایتان)

 

 

 

برای تقویت fluency هدف و انگیزه داشته باشید

 

هدف و انگیزه در هر کاری، باعث می شود زودتر به نتیجه برسیم. در واقع باید به گونه ای هدف گذاری کنیم که نه دست نیافتنی باشد و نه آنقدر آسان باشد که برایش تلاشی نکنیم. به طور کلی باید بدانید که در روز چقدر وقت بگذارید تا بهتر و راحت تر به این زبان صحبت کنید. خواندن متون انگلیسی، صحبت کردن با انگلیسی زبان ها، مکالمه با افراد مسلط، خواندن کتاب های زبان، تماشای فیلم و موسیقی هایی با زبان انگلیسی همه و همه می توانند در تقویت fluency نقش داشته باشند. اما زمانی نتیجه می دهند که زبان آموز برای یادگیری هدف و انگیزه داشته باشد.

 

 

‏accuracy چیست؟ 

 

accuracy از دیگر مسائل مهم در زبان انگلیسی می باشد که به طور کلی به استفاده صحیح از واژگان، گرامر و نگارش گفته می شود. در واقع Accurate بودن اهمیت زیادی دارد و تقویت این توانایی به نوشته ها و صحبت شما اعتبار می بخشد. همچنین در نوشتن ایمیل، نامه و غیره این مهارت مؤثر است. 

 

 

 

چگونه accuracy خود را بالا ببریم؟

 

برای تقویت مهارت accuracy باید به نکاتی توجه کنیم تا بتوانیم دقیق تر بخوانیم و بنویسیم:
حتی کسانی که زبان مادری آن ها انگلیسی می باشد هم اشتباه می کنند پس نگران اشتباهات خود نباشید؛ اما به آن ها اهمیت بدهید و تلاش  کنید که این اشکالات رفع شوند. در حین صحبت های خود اشتباهاتتان را در یک دفترچه یادداشت کنید و شکل صحیح آن را هم بنویسید. هنگامی که خواستید درس را مرور کنید، شکل صحیح اشتباهات تان هم دوره کنید تا در ذهن شما جای بگیرند. گرامر و کلماتی که به آن ها تسلط ندارید را بکار نبرید. مگر آنکه در حال تمرین کلاسی باشید.  خیلی با سرعت بالا صحبت نکنید، چرا که میزان اشتباهات شما بالا می رود. 

 

 

 

‏accuracy بهتر است یا fluency؟

 

هم fluency و هم accuracy مهم هستند. این دو مهارت، مثل دو کفه ی ترازو می مانند که باید تعادل بین آن ها برقرار شود. در واقع هر دوی آن ها در یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی اهمیت دارند. در مطالب بالا معنی و کاربرد هر کدام گفته شده است؛ برای تقویت این دو مهارت بهتر است همین حالا دست به کار شوید.

 

 

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند