آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

  • خانه
  • آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
زبان نهاد مهم اجتماعی و مهم­ ترین وسیلة ارتباطی بشر است که نقش ارزنده ­ای در ایجاد و تداوم فرهنگ های مختلف و تبادل فرهنگی میان اقوام، ملل و تمدن ­های انسانی دارد. زبان فارسی از زبان­ های مهم دنیا است که در طول تاریخ، آثار با ارزشی در زمینه ­های علمی، ادبی، دینی و تاریخی به این زبان در نقاط مختلف جهان دیده می شود.
 
«مرکز زبان گات تخصصی ترین آموزشگاه زبان در غرب تهران» به تجزیه و تحلیل وضعیت فعلی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان پرداخته و از طریق بهبود روش های پیشین و ارائه متد توین دوره های آموزش زبان فارسی را برای غیرفارسی زبانان برگزار می کند.
 
 
شمار تماس شعبات گات
 
 
در بهترین آموزشگاه زبان تهران یعنی گات ضمن طبقه ­بندی تخصصی فارسی ­آموزان و رده ­بندی سطوح آموزش و استفاده از روش تکلیف مدار و رویکردهای نوین آموزشی و آموزش همزمان مهارت ­ها (شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن)، کوشیده خواهد شد، الگوهای جدیدی برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان ارائه شود و دستیابی به سطح کیفی مطلوب ­تری از این آموزش استراتژیک امکان پذیر شود. بسیاری از توریستان و افرادی که قصد دارند برای گردش و مسافرت های توریستی و تحصیل در دانشگاه های ایران را دارند در اولین قدم تصمیم به یادگیری زبان فارسی می نمایند.
 
اما تعداد آموزشگاه های که زبان فارسی را بخواهد آموزش دهد بسیار محدود است و اما آموزشگاه زبان گات به منظور ارائه خدمات به زبان آموزان غیر فارسی زبان کلاس های آموزشی زبان فارسی را بصورت حضوری و غیر حضوری برگذار می نماید. تا زبان آموزان غیر فارسی زبان نیز بتوانند بر زبان فارسی تلط پیداکنند.
 

آموزش زبان فارسی

زبان فارسی هم مثل بقیه ی زبان ها شیرین و جذاب است. اگر یادگیری این زبان را هدف خود قرار دهید، می توانید به راحتی آن را یاد بگیرید. فقط با تمرین و تکرار می توان هر خواسته ای را بدست آورد. ابتدا با برخی از را های آن آشنا شویم:


۱)همانطور که گفته شد، برای آموزش زبان فارسی 


ابتدا باید هدف خودتان را تعیین کنید. در هر کاری اگر هدف داشته باشیم و برای رسیدن به آن تلاش کنیم، این انگیزه می تواند ما را به آن نزدیک کند. 


۲)بعد از این مرحله باید با موسیقی ها و فیلم های فارسی مکالمه و بخش شنیداری را تقویت کنیم.


۳)تمرین و تکرار در هر کاری باعث پیشرفت ما می شود و در حافظه مان می ماند.


۴)خلاصه نویسی یکی از راه هایی است که دوره دروس را راحت تر می کند. می توانید در مدت زمان کوتاه تر همه دروس را مطالعه کنید.


۵)عباراتی که به زبان فارسی هستند را یاد بگیرید.


این راه ها فقط با تلاش زبان آموز است که نتیجه می دهد. 

 

آموزشگاه زبان فارسی

آموزشگاه های زیادی برای تدریس زبان فارسی وجود دارند. بسیاری از آن ها کیفیت ویژه ای دارند و شما می توانید با گذراندن دوره های آن ها این زبان را به صورت حرفه ای یاد بگیرید.

آموزشگاه زبان فارسی هم مثل آموزشگاه های زبان دیگر باید ویژگی هایی داشته باشد. کیفیت مؤسسات بسیار اهمیت دارد چرا که برخی از آن ها با بی برنامگی وقت و هزینه شما را تلف می کنند.

در واقع این اساتید کار بلد و محیط آرام آموزشگاه است که محبوبیت آن را در بین مردم بیشتر می کند. در این آموزشگاه علاوه بر گرامر، به مکالمه هم می پردازیم برای آشنایی با آموزشگاه زبان فارسی بهتر است قبل از شروع دوره های آن به آنجا بروید و با محیط و شرایط آشنا شوید. و از بقیه زبان آموزان درباره نحوه تدریس اساتید زبان فارسی سؤال کنید.

 

 

آموزش آنلاین زبان فارسی 

امروزه با حضور اینترنت می توان به راحتی و بدون رفت و آمد زبان فارسی را یاد گرفت. آموزش های آنلاین در بین مردم بسیار محبوبیت یافته اند. چرا که بدون رفت و آمد و هزینه با همان قیمت کلاس های حضوری می توانند در منزل و بدور از ترافیک و آلودگی به یادگیری این زبان دلنشین بپردازند. اما با همه ی این امکانات توصیه می شود که در کلاس های حضوری شرکت کنید. وقتی در محیط آموزش قرار می گیریم، یادگیری بهتر و عمیق تر می شود.

 

ویدیوهای آموزشی بسیاری در سراسر سایت ها قرار دارند که می توانید از آنها برای یادگیری زبان فارسی بهره ببرید. این یکی از روش های بروز یادگیری این زبان ‌است که می توانید از آن استفاده کنید و یا در کنار سایر روش ها از آن بهره مند شوید. شایان ذکر است که ارتباط برقرار کردن با فارسی زبان ها هم مکالمه شما را قوی تر می کند.


پکیج های آموزشی زبان فارسی

پکیج های آموزشی در مرکز زبان گات این زبان به شما این امکان را میدهد تا بدون رفت و آمد و هزینه، در منزل و بدور از ترافیک و آلودگی به یادگیری این زبان دلنشین بپردازند. ویدیوهای آموزشی بسیاری در سراسر سایت ها قرار دارند که می توانید از آنها برای یادگیری زبان فارسی بهره ببرید.با همه ی این ویژگی ها، اگر میخواهید این زبان را اصولی یاد بگیرید به کلاس های حضوری بروید و خودتان را در محیط آموزش قرار دهید.

این کار باعث می شود که به راحتی و در مدت زمان کمی به هدفتان برسید. البته پکیج ها برای کسانی که تسلط کافی به زبان فارسی دارند بسیار مناسب است چرا که با کمی تمرین و تکرار کاملا مسلط می شوند. 

 

آزمون زبان فارسی 

آزمون سامفا، آزمون معتبر زبان فارسی است که چهار مهارت اصلی زبان یعنی بخش شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن می سنجد. این آزمون در زبان فارسی مثل آیلتس و تافل در انگلیسی است. آزمون سامفا زیر نظر سازمان سنجش و اداره کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با کمک اساتید با تجربه دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی کشور طراحی و اجرا شده‌ است. 


این آزمون تنها آزمون زبان فارسی است که مورد تأیید دانشگاه‌ها و شرکت‌های ایرانی و غیرایرانی است. هر یک از مهارت ها ۶۰ نمره دارد که در کل ۲۴۰ نمره می شود. کارنامه آزمون سامفا، می توان با کمک شماره داوطلبی و یا مشخصات خواسته شده دریافت کرد. و مدرک به آدرس نوشته شده ارسال می شود. اعتبار آن هم ۲ سال می باشد.

 

 

کلاس های زبان فارسی

با حضور در کلاس های زبان فارسی، به راحتی این زبان را یاد می گیرید. کلاس ها می تواند به صورت حضوری و یا آنلاین باشند که می توانید با توجه به شرایطتان دوره ی مورد نظر را انتخاب کنید.
فشرده سه روز در هفته / فشرده دو روز در هفته / ترمیک سه روز در هفته / پنج شنبه و جمعه ها

 

کتاب های زبان فارسی

کتاب هایی که گرامر و دستور زبان فارسی را به خوبی یاد می دهند را انتخاب کنید. انتخاب کتاب مناسب اهمیت زیادی دارد. کتاب های زیادی برای یادگیری زبان فارسی وجود دارند. اما بهتر است کتابی را که انتخاب می کنید استاندارد و بروز باشد. در ادامه با برخی از ویژگی های کتاب مورد اعتماد آشنا می شویم:
۱)منبعی که انتخاب می کنید باید بر اساس هر چهار مهارت اصلی زبان نوشته شده باشد.
۲)کاملا بروز و بدون ایراد باشد.
۳)توانایی مکالمه و خواندن شما را افزایش دهد.
۴)ساده و روان نوشته شده باشد.
۵)گرامر را بصورت خوبی توضیح داده باشد.
بهتر است متون کتاب را با صدای بلند بخوانید که به مکالمه شما کمک کند.

 

 
 
Teaching Persian to non-Persian speakers
Language is a social institution and the most important medium of human communication which plays a crucial role in creating and establishing different cultures as well as cultural interaction among different nations and human civilization. Throughout the history, Farsi language has been among the oldest languages. Many Valuable Persian works in different fields of science, literature, religion and history can be seen all over the world.
Gaat language center is the most specialized language center in Tehran which has analyzed the current state of teaching Persian to non-Persian speakers and offers the most modern methods by improving previous methods.
In this center, we have tried our hardest to place students in appropriate levels and use homework-based strategies and modern pedagogical approaches alongside teaching different skills (listening, speaking, reading, and writing). We have also provided new patterns for teaching Persian to non-Persian speakers to achieve a better quality of strategic teaching and better learning outcomes
 
Enseignement du persan aux non persanophones
Le langage est une grandeidentité sociale mais aussile plus importantmoyen pour la communication des humains.
La langue à un rôle très important pour la pérennité des différentes cultures, l’échange culturel entre les peuples et les nations pour les civilisations des humains. Le Persan est une langue importante dans le monde par son histoire, plusieurs œuvres de grande valeur dans le domaine scientifique, littéraire, religieux et historique ont été écrits. « Centre linguistique du Gaat », le plus professionnel institut à l’ouest de Téhéran » a analysé la situation actuelle de l’enseignementdu persan aux non persanophones et grâce à l’amélioration des anciennes méthodes,l’institut présente de nouvelles méthodes d’enseignements.
Dans ce centre, nous classifions les étudiants par les niveaux de formation professionnelle en utilisant la méthode de base avec les nouvelles approches pédagogiques pour enseigner les en même temps (écouter, parler, écrire et lire) nous présentons les nouvelles méthodes d’enseignementsdu persan aux non persanophones et alors l’accès à une meilleur qualité de cet enseignement stratégique  devient possible.
 
La enseñanza del idioma persa para los hablantes no nativos
El idioma, es la institución social importante y el más importante medio de comunicación humana del mundo. El idioma posee un papel crucial en el establecimiento y la continuación de las diversas culturas y el intercambio cultural entre las naciones, los pueblos y la civilización humana.
El idioma persa, es uno de los idiomas más influyentes del mundo, y a lo largo de la historia se observa las obras valiosas -traducidas a este idioma- acerca de científico, literario, religioso e histórico por todo el mundo.
El centro de idiomas "GAAT"; el más especial instituto en el oeste de Teherán, ha analizado el estado actual de la enseñanza del idioma persa para los hablantes no nativos, se celebra los cursos académicos de la enseñanza del idioma para los hablantes no nativos con el fin de mejorar los métodos anteriores y crear los más modernos.
En este instituto, además de la clasificación específica de los estudiantes persas y la organización de los niveles de la enseñanza, métodos de la enseñanza moderna y habilidades simultaneas de aprendizaje (oír, hablar, leer y escribir); se intentara ofrecer nuevos modelos para la educación del idioma persa a los hablantes no nativos.Con esta estrategia, se lograra a la mejor calidad de la educación. 
نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ