زبان آلمانی را چگونه و از کجا شروع کنیم؟

  • خانه
  • زبان آلمانی را چگونه و از کجا شروع کنیم؟

زبان آلمانی در قاره اروپا اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا از این زبان به عنوان پرتکلم ترین زبان در اتحادیه اروپا یاد می ‌شود و از سوی دیگر، کشور آلمان جایگاه ویژه ‌ای در اقتصاد اروپا و دنیا داشته و به همین دلیل، طبیعی است که افراد بسیار زیادی قصد یادگیری زبان آلمانی را داشته باشند. 

افرادی که قصد دارند زبان آلمانی را فرا گیرند، عموماً نمی دانند که چگونه و از کجا باید آموزش ‌های خود را شروع کنند. در این مطلب قصد داریم تا به شما مهم ترین قدم هایی که برای یادگیری زبان آلمانی لازم است تا طی کنید را معرفی کنیم و این قدم ها را به شما آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید.

 

بهترین سبک یادگیری برای خود را پیدا کنید

بسیاری از افراد زمانی که قصد یادگیری یک زبان جدید را دارند، همواره این سوال را مطرح می کنند و از افراد دیگر می پرسند که بهترین روش برای یادگیری یک زبان جدید مانند زبان آلمانی چیست و چگونه می توانیم زبان آلمانی را به سرعت و به شکل بهینه ای فرا گیریم؟

در واقع باید در ابتدا به این پرسش پاسخ داد که کدام سبک مناسب شما است و این شما هستید که باید تعیین کنید که می توانید با کدام یک از روش های یادگیری، به بهترین شکل ممکن یک زبان جدید را فرا گیرید. عموما افراد دارای سه مدل یادگیری هستند که این سه مدل شامل موارد زیر می شود:

 

مدل دیداری 

افرادی که یادگیری به سبک دیداری را انتخاب می ‌کنند، اشخاصی هستند که با استفاده از تصاویر به بهترین شکل ممکن می توانند یک مطلب را فرا گرفته و مطالبی که یاد می ‌گیرند را به حافظه بلند مدت خود منتقل کنند.

 

مدل شنیداری

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که با کمک فایل های صوتی و یا با دیدن فیلم می توانید یک زبان را به شکل بهتری فرا گیرید، مدل آموزش شما مدل شنیداری است، پس بهتر است تا مهارت های مختلف زبان آلمانی را در قالب فایل های صوتی فرا گیرید.

 

مدل جنبشی

 دسته سوم از سبک های یادگیری شامل افرادی می شود که در هنگام تعامل با دیگران و یا با حضور در جمع ها و محیط ها، شکل بهتری می توانند یک زبان جدید را فرا گیرند. پس لازم است تا از شیوه های استفاده کنند که متناسب با سبک یادگیری آن ها است.

مشخص شدن سبک یادگیری به شما کمک می کند تا بهینگی و سرعت بسیار زیادی به روند آموزشی خود دهید، پس در ابتدا لازم است تا سبک یادگیری خود را تعیین کنید و سپس با توجه به سبک یادگیری خود، برای آموزش زبان آلمانی اقدام کنید.

 

در بخش های بعدی مسیر آموزش زبان آلمانی را به شما معرفی خواهیم کرد اما نکته بسیار مهم آن است که شما این مسیر را با کدام یک از سه متد بالا طی خواهید کرد زیرا این امر تاثیر بسیار زیادی در نتیجه گیری نهایی شما از آموختن زبان آلمانی خواهد داشت.

 

هر روز لغات جدید فرا گیرید

اولین گام برای یادگیری زبان آلمانی، افزایش دایره واژگان تان است. شما باید سعی کنید تا به کلمات بسیار زیادی به زبان آلمانی مسلط شوید. این که چه میزان قصد دارید در طول روز لغات جدید آلمانی را فرا گیرید نباید در ابتدا اولویت شما باشد و شما باید تعدادی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

برای یادگیری لغات در وهله اول باید خود را به این برنامه مقید کنید، که هر روز کلمات و جملات تازه به زبان آلمانی را فرا گرفته و سعی کنید تا به بهترین شکل دایره واژگان خود را افزایش دهید. پس از آن می توانید مشخص کنید که چه میزان واژگان جدید برای شما در یک روز مناسب است تا این واژگان را مطالعه کرده و کلمات تازه از زبان آلمانی را فرا گیرید.

بهترین روش برای یادگیری لغات جدید در ابتدای فرایند آموزشی بررسی کلمات پرکاربرد زبان آلمانی است که می‌ توانید در ابتدا با این دسته از کلمات شروع کرده و سپس به سراغ لیست های دیگر روید. یادگیری لغات پرکاربرد به شما کمک می کند تا با شور و اشتیاق بیشتری یادگیری خود را دنبال کنید.

 

به سراغ گرامر روید

پس از آن که دایره واژگان شما به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرد، وقت آن خواهید رسید تا به سراغ گرامر زبان آلمانی رفته و سعی کنید تا این گرامر را فرا گیرید. گرامر زبان آلمانی دارای پیچ پیچیدگی ‌ها و ظرافت‌ های خاصی است و به همین دلیل پیشنهاد می ‌شود تا با توجه بسیار زیادی آموزش‌ های گرامر زبان آلمانی را مشاهده کرده و با حل تمرین های مختلف مهارت خود را در این بخش ارتقا دهید.

منابع بسیار زیادی برای آموزش گرامر زبان آلمانی وجود دارد که می توانید از این منابع استفاده کنید، اما موضوع حائز اهمیت داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی است که می ‌تواند به شما برای ادامه روند یادگیری تان کمک کند. تمرین کردن می تواند سرعت یادگیری گرامر زبان آلمانی را افزایش دهد پس به هیچ عنوان تمرین را فراموش نکنید.

 

زبان آلمانی را وارد زندگی کنید

پس از افزایش دایره واژگان و تسلط به گرامر زبان آلمانی لازم است تا این زبان را وارد زندگی خود کنید. سعی کنید کتاب های زبان آلمانی خوانده، زبان گوشی و کامپیوتر خود را آلمانی کنید و در هنگام جستجو در اینترنت به زبان آلمانی این کار را انجام دهید. تمامی این کارها به شما کمک می کند تا مطالبی که در قدم های قبلی فرا گرفته اید را به بهترین شکل تمرین و تکرار کنید تا تسلط شما افزایش پیدا کند.

 

تعامل با افراد آلمانی‌ زبان

تعامل با افراد، نهایی ترین گام برای یادگیری یک زبان دانست. زیرا زمانی که شما بتوانید با یک فرد آلمانی ‌زبان صحبت کنید، مطمئنا در سطح فوق ‌العاده ‌ای از زبان آلمانی قرار دارید و می ‌توان گفت که شما توانسته ‌اید به بهترین شکل به زبان آلمانی مسلط شوید.

 برای صحبت با افراد آلمانی ‌زبان امروزه سرویس ‌های مختلفی وجود دارد که امکان چت صوتی، تصویری و متنی را فراهم کرده است و این سرویس ها می تواند شما را به افراد مختلف به هر زبانی در دنیا متصل کند. استفاده از این سرویس ها می تواند به شما کمک کند تا با افراد آلمانی ‌زبان هم صحبت شوید.

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند