5 ویژگی یک مدرس زبان خوب

  • خانه
  • 5 ویژگی یک مدرس زبان خوب

از مهم ترین و تاثیرگذار ترین ویژگی های بهترین آموزشگاه زبان، وجود اساتید با تجربه و تحصیل کرده می باشد. در واقع اصل اول در مورد کیفیت تدریس و فعالیت یک مرکز زبان انتخاب و استخدام اساتید مجرب با جدیدترین متد آموزشی می باشد. اگرنحوه ی تدریس استاد به گونه ای باشد که زبان آموز در آخر موفق به کسب نمره قبولی در آزمون مورد نظر شود، مشخص است که آموزشگاه زبان در انتخاب اساتید خود موفق بوده و به وقت و هزینه ای که زبان آموز خرج می کند، اهمیت می دهد. در این مقاله می خواهیم شما را با 5 ویژگی یک مدرس زبان خوب آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید. 

دانش و اطلاعات به روز

مدرس بودن تنها این نیست که پس از فارغ التحصیل شدن و شروع به تدریس دیگر نیازی به یادگیری مطالب جدید و شیوه های نوین تدریس نیستید بلکه یک استاد درجه یک هر روز به فکر به روز کردن اطلاعات، دانش و شیوه های موثر در تدریس زبان های خارجی می باشد. بهتر است بدانید که یک مدرس پس از اتمام درس در دانشگاه و گذراندن دوره های T.T.C آماده برای مصاحبه در مراکز آموزشی می باشد که در صورت موفقیت، فعالیت خود را در زمینه تدریس آغاز می کند، حال یک آموزشگاه زبان حرفه ای هر چند وقت ورک شاپ های گوناگونی با اساتید برجسته بین المللی برگزار می کند تا اساتید موسسه به بهترین شکل ممکن زبان های خارجی را تدریس کنند. در کنار شرکت در کنفرانس ها و همایش های بین المللی، استادمی بایست با مطالعه و یادگیری مطالب جدید و روش های تدریس جدید همیشه اطلاعات خود را به روز نگه دارد و در کار خود بی نقص و حرفه ای باشد.

منظم و مقرراتی، در عین حال منعطف

یک استاد خوب و حرفه ای کسی است که می داند زبان آموز برای پیشرفت و تشویق به ادامه ی مسیر گاهی نیاز به جدیت و گاهی هم نیاز به انعطاف دارد، در واقع مدرسی که متوجه شود در چه زمانی با نظم و مقرراتی باشد و در چه زمانی در کلاس شوخ طبع باشد، موفق ترین در کار خود می باشد. در کلاس های زبان های خارجی نباید زبان آموز لحظه ای احساس خستگی کند زیرا در این صورت از ادامه ی یادگیری سرباز می زند و شاید دیگر هیچ وقت سمت یادگیری زبان های خارجی نرود. پس یک استاد خوب علاوه بر تسلط به شیوه های موثر آموزشی می بایست کلاس را به حالت تعادل رسانده و از یکنواختی آن جلوگیری کند، که همین امر از هنرهای یک استاد حرفه ای به حساب می آید. 

برنامه ریزی دقیق و ایجاد انگیزه در زبان آموز

فرقی نمی کند زبان آموز یک استاد 4 ساله باشد یا 40 ساله، وظیفه استاد برای بالا بردن سطح کیفیت تدریس خود و تسریع در یادگیری زبان آموز نسبت به مطالب جدید ایجاد انگیزه در او و تشویق در مسیر یادگیری است، حال با توجه به سطح کلاس و سن و سال زبان آموزان همچنین نسبت به خلاقیت مدرس ایجاد این شور و هیجان در کلاس متفاوت است. به طور مثال در کلاس کودکان و نوجوانان با بازی های جذاب به زبان مورد نظر می توانید جو کلاس را شاد و منعطف نگه دارید و در کلاس های بزرگسالان با پرسش های چالش بر انگیز می توانید تمامی زبان آموزان را به یک بحث آزاد ترقیب کنید که هم لذت ببرند و هم در Speaking قوی تر شوند.

توانایی برقراری ارتباط و داشتن شور و هیجان

این که یک مدرس در کلاس مدام شاگردانش را با تدریس به روش های جدید و موثر به وجد بیاورد و او را هر روز بیشتر علاقه مند به یادگیری زبان کند قطعا دارای ارزش بالاتری به نسبت استادی است که تنها بر روی صندلی خود نشسته و از روی کتاب تدریس می کند. یک مدرس زبان حرفه ای علاوه بر تدریس کتاب اصلی می بایست از کتاب ها و داستان های کمک آموزشی برای تنوع در کلاس استفاده کند. داشتن ظاهری آراسته، مرتب و چهره ای خندان و با انگیزه می تواند زبان آموز را تا پایان دوره با انگیزه پیش ببرد. پس یک استاد علاوه بر داشتن دانش، علم و مهارت در تدریس می بایست ظاهری متناسب و مطلوب داشته باشد. 

به زبان آموز جرات دهید

همان طور که می دانید سطح دانش تمامی زبان آموزان در یک کلاس یکسان نبوده و ممکن است برخی از روی خجالت و نداشتن اعتماد به نفس نتوانند در فعالیت های داخل کلاس شرکت کنند. حال این توانایی مدرس است که تمامی اعضای یک کلاس را در بحث های گروهی به چالش بکشاند و بدون این که این زبان آموزان را کنار بگذارد به آن ها جرات دهد. یک استاد حرفه ای می تواند منزوی ترین فرد در کلاس را به گونه ای تشویق کند که آن شخص تا انتهای مسیر یادگیری زبان با موفقیت پیش رود. شما به عنوان مدرس نباید اجازه دهید که ترس یادگیری زبان دوم بر زبان آموز غلبه کند زیرا موجب دلزدگی او شده و دیگر نمی تواند به مسیر یادگیری ادامه دهد.

این بود 5 ویژگی یک مدرس زبان خوب که به جرات می توان گفت تمامی این ویژگی های نام برده شده در تک تک اساتید آموزشگاه زبان گات وجود دارد و اساتید تمامی زبان ها با ایجاد انگیزه و شوق در یادگیری می توانند زبان آموزان خود را تا سطح بالا همراهی کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با شعب سایت مراجعه کرده و وقتی برای مشاوره تخصصی رایگان بگیرید.

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند