تفاوت پروپوزال با رزومه

  • خانه
  • تفاوت پروپوزال با رزومه

اگر با نوشتن رزومه مشکل دارید و برایتان دشوار است، به شما پیشنهاد می کنم که به جای آن یک صفحه پروپوزال بنویسید. آیا می دانید پروپوزال چیست و چه تفاوتی با رزومه دارد؟ در ادامه می خواهیم به بررسی این دو بپردازیم؛ پس تا پایان متن همراه ما باشید.

 

پروپوزال و رزومه چیست؟

رزومه نشان دهنده ی سابقه ی کاری و یا تحصیلی شما است که برای استخدام باید آن را ارائه دهید. از گذشته تا به امروز هم رواج داشته است و به طور معمول انتظار می رود که انجام شود. پروپوزال برخلاف رزومه یک صفحه بیشتر نیست. درواقع پروپوزال سبک جدیدی است که هنوز به اندازه ی رزومه رایج نیست. به خصوص در استخدام و کاریابی؛ چون خیلی از مدیران از داوطلبان شغلی همچین چیزی درخواست نمی کنند.

 

تفاوت پروپوزال با رزومه

 

 

محتوای پروپوزال و رزومه

رزومه ها مهارت ها و تجارب شخص را که در گذشته کسب کرده است، ثبت می کنند. هر آنچه که مربوط به سوابق تحصیلی و شغلی او است در رزومه اش جای می گیرد. برای هر شرکت، دانشگاه یا… بسیار مهم است که داوطلب چه توانایی هایی دارد اما این که برای آینده هم ایده های خوبی بیان کند برای هیئت استخدام مهم می باشد. 
پروپوزال در یک صفحه هم راجع به سوابق داوطلب اطلاعاتی می دهد؛ هم در ارتباط با آینده و ایده های فرد که بیشتر تمرکزش روی آینده است و نشان می دهد که چه اهدافی برای این مسیر در نظر گرفته شده است.

 

پروپوزال و رزومه برای چه هدف نوشته می شوند؟ 

رزومه ها برای استخدام مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید یک رزومه را به شرکت ها و یا سازمان های مختلف ارائه دهید و در نهایت یک موقعیت خوب پیدا کنید و استخدام شوید. در واقع مکان و شغل خاصی مورد هدف قرار نمی گیرد. 
اما پروپوزال ها در یک صفحه برای یک شرکت یا سازمان، یک موقعیت شغلی و یک نوع مخاطب تهیه می شوند. در واقع برای هدف خاصی نوشته می شوند. از این نظر پروپوزال ها هدفمند و متفاوت از سایر نامه ها هستند. 

 

 

تفاوت پروپوزال با رزومه

 

پروپوزال و رزومه بر روی چه مواردی تمرکز دارند؟

در رزومه تمرکز روی فرد و توانایی هایش است. مثلا: تجربیات من، مهارت های من، سوابق من. اکثر مواقع استخدام کنندگان باید نقاط مختلف رزومه و کار واقعی شخص را به هم متصل کنند تا به همه اطلاعات دست یابند.
در پروپوزال تمرکز روی کارفرما و شرکت و موقعیت می باشد و در ارتباط با شرایط شرکت و اینکه داوطلب برای این وست مناسب است یا خیر تهیه می شود.
 

امتیاز 5 از 5 | از بین امتیاز دهنده به تفاوت پروپوزال با رزومه ⭐⭐⭐⭐⭐

نظر خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟