چگونه شروع به یادگیری زبان فرانسه کنیم؟

  • خانه
  • چگونه شروع به یادگیری زبان فرانسه کنیم؟

زبان فرانسوی یکی از زبان های رایج در دنیای امروزی است که طرفداران زیادی هم دارد. برخی از شروع یادگیری این زبان ترس و واهمه دارند. اما با انتخاب یک آموزشگاه مناسب نگرانی شما از بین خواهد رفت. در ادامه با روش های یادگیری آسان تر این زبان آشنا می شویم. البته زبان فرانسوی زبان دشواری نیست اما باز هم برای شروع آن باید انگیزه ی کافی داشته باشید. 

 

چگونه شروع به یادگیری زبان فرانسه کنیم؟

 

برای یادگیری زبان فرانسه ازکجا شروع کنیم؟

برای شروع یادگیری زبان فرانسوی باید انگیزه داشته باشید. پس از آنکه تصمیم گرفتید، یا به صورت خود آموز شروع به یادگیری کنید یا در یک آموزشگاه ثبت نام کنید. 
در صورتی که یادگیری خود آموز را انتخاب کردید، باید دلیل یادگیری این زبان را برای خودتان مشخص کنید. اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید و یا برای ارتقای شغلی، ادامه تحصیل و موارد دیگر مورد نیازتان است، آن هدف را مشخص کنید. پس از آن نسبت به هدفتان روش یادگیری مورد نظر را شروع کنید. برای مثال در صورتی که قصد مهاجرت دارید، باید مکالمه و مهارت شنیدن خود را تقویت کنید. در صورتی که در یک آموزشگاه ثبت نام کنید، برنامه دقیق مطالعاتی به شما ارائه می شود و باید طبق آن پیش بروید. 

 

برای یادگیری زبان فرانسه هدف خود را مشخص کنید

یادگیری هر زبان غیر مادری به انگیزه و تلاش نیاز دارد. هرچه بیشتر به هدف خود برای یادگیری زبان فرانسه اهمیت دهید، بهتر و سریع تر هم یاد می گیرید. برای این کار اولین مسئله مهم برنامه ریزی کردن است. در حین یادگیری برنامه ای را برای خود تعیین کنید و طبق آن ادامه دهید. در واقع با توجه به سطح خود روش مناسب را هم انتخاب کنید. قبل از هر چیزی باید بدانید افرادی که امروزه پیشرفته هستند و به راحتی فرانسوی صحبت می کنند، زمانی مبتدی بوده اند و حتی سلام و احوالپرسی هم به این زبان بلد نبودند. پس انگیزه خود را از دست ندهید و بدون وقفه ادامه دهید.

 

چگونه شروع به یادگیری زبان فرانسه کنیم؟


از دیکشنری فرانسوی برای یادگیری استفاده کنید

برای یادگیری هر زبانی به یک دیکشنری نیاز دارید. در واقع دیکشنری اساس یادگیری است. در هر مرحله ای که هستید بهترین دیکشنری زبان فرانسوی را انتخاب کنید تا به مرور زمان متوجه پیشرفت خود شوید. در دیکشنری های این زبان باید به دنبال معنای کلمات و اصطلاحات فرانسوی باشید و همچنین چگونگی تلفظ کلمات هم بیاموزید. 

 

شروع به مطالعه فرانسوی کنید

یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان فرانسوی مطالعه است. در واقع خواندن یک متن، درک شما از کلمات و جملات مختلف را تقویت می کند. وقتی کلمات و عبارات مختلفی را یاد گرفته اید، دیگر می توانید شروع به خواندن متن کنید. تلاش کنید که مطالعه ی فرانسوی را جزئی از عادات روزمره ی خود قرار دهید. خواندن متون فرانسوی علاوه بر اینکه به درک مطلب شما کمک می کند، مزایای دیگری هم دارد. به طور کلی مطالعه راه مناسبی برای یادگیری هر چیزی می باشد.
اگر می خواهید مطالعه خوبی مثل یک فرانسوی زبان داشته باشید، باید با نحوه ی تلفظ و صحبت کردن آن ها آشنا شوید که بهترین راه تماشای فیلم و سریال است. امروزه در هر جایی فیلم ها با زیرنویس وجود دارند، هر کجا که متوجه نشدید از زیرنویس ها کمک بگیرید.

 

چگونه شروع به یادگیری زبان فرانسه کنیم؟


دیکته های فرانسوی را با آهنگ یاد بگیرید

دیکته های فرانسوی برای افرادی که مبتدی هستند بسیار کارآمد است. از این طریق می توانید به زبان فرانسوی بنویسید و با نحوه ی نوشتار کلمات مختلف آشنا شوید. فقط کافی است یک متن داشته باشید و یک نفر آن را برای شما بخواند. گاهی هم می توانید با آهنگ های فرانسوی دیکته بنویسید. در واقع از این طریق بهتر هم یاد می گیرید. شما به برخی از آهنگ ها علاقه دارید، برای شروع بهتر است از آن ها استفاده کنید. شاید در دفعات اول پخش شدن آهنگ، برایتان سخت باشد که آن را بنویسید ولی پس از چندین بار (حدود ۳ بار) می توانید به راحتی کلمات گفته شده را بنویسید. 


جنسیت کلمات فرانسوی را به خاطر بسپارید

در زبان فرانسوی کلمات دارای جنسیت هستند. در این زبان دو جنسیت مذکر و مؤنث وجود دارد که حتی برای اشیایی مثل میز، صندلی، خودکار و کاغذ و همچنین ایده های انتزاعی تر مانند صداقت، شور و نشاط و شجاعت هم این جنسیت ها در نظر گرفته شده است. در واقع هر اسمی دارای جنسیت است و اگر صفت ها یا تعیین کننده هایی که این اسم ها را تغییر می دهند در کنار آن ها بیایند، اسم ها را به گونه ای تغییر می دهند که با هم موافق باشند. شاید در ابتدای یادگیری برایتان عجیب باشد اما رفته رفته جنسیت ها را بخاطر می سپارید. 

 

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ