حروف صدادار زبان فرانسوی

  • خانه
  • حروف صدادار زبان فرانسوی

همه ی زبان ها یک سری حروف صدادار دارند که برای تلفظ آن ها تار های صوتی به لرزش در می آیند. در زبان فرانسوی یک سری حروف صدادار هستند که کمی پیچیده به نظر می رسند اما برای یادگیری این زبان باید تسلط کافی به همه ی این حروف پیدا کنید. A،E ، I،O ،U وY شش حرف کوچک و در عین حال طاقت فرسا برای یک زبان ‌آموز فرانسوی هستند چرا که گاهی اوقات بی‌ صدا و گاهی هم با 4 تلفظ مختلف شنیده می شوند. 

 

نحوه یادگیری حروف صدادار در زبان فرانسوی

برخی از حروف صدادار در زبان فرانسوی وجود دارند که در زبان انگلیسی به کار نمی روند. از همین رو یادگیری حروف صدادار فرانسوی برای انگلیسی زبانان کمی دشوار به نظر می رسد؛ اول از همه باید الفبای زبان فرانسوی را یاد بگیرید و نسبت به تلفظ هر یک آگاهی پیدا کنید. در زبان فرانسه حدود 13 تا 15 مصوت وجود دارد (البته منظور فرانسوی استاندارد است زیرا گویش ‌های متفاوتی مثل کبکی، مصوت بیشتری دارند.)


اهمیت الفبای آوا نگار یا IPA

برای یادگیری الفبای زبان فرانسوی و تسلط به آن، ابتدا باید IPA را یاد بگیرید. IPA به شما کمک می کند که هر صدا یا کلمه را با زبان مادری خود مقایسه کنید و متوجه ی تلفظ هر یک از کلمات شوید. این الفبای بین المللی تقریبا برای هر زبانی کارایی دارد و معتبر است، از همین رو برای یادگیری زبان های دیگر هم به کارتان می آید. با این الفای بین المللی طرز تلفظ هر کلمه را یاد می گیرید. 


اهمیت مصوت های بی صدا

یکی از نکته هایی که باید بدانید این است که، برخی مواقع مصوت ها می توانند تبدیل به صامت شوند. پس لازم است کت برخی از قواعد را بشناسید تا متوجه شوید که این مصوت ها چه زمانی تلفظ و چه زمانی تلفظ نمی شوند. همچنین باید لهجه اصیل فرانسوی را یاد بگیرید و نه گویش های مختلف مثل کبکی یا مواردی که در جزایر فرانسه صحبت می شوند. 

 

یادگیری صدا های تو دماغی را فراموش نکنید

برخی از صدا ها در زبان فرانسوی به صورت تو دماغی تلفظ می شوند. تعداد زیادی از کلمات فرانسوی به این صورت هستند اما شما در انگلیسی هم برخی از حروف و کلمات را به این یوه بیان می کنید. صدای تو دماغی زمانی تولید می شود که هوا از بینی و دهان عبور می کند (اما صدای حرف مصوت ، هوا فقط از دهان عبور می کند). در واقع تشخیص آن ها کار دشواری نیست چرا که بعد از این مصوت ها دو حرف M یا N قرار می گیرد و مصوت دیگری پس از آن نمی آید. (سعی کنید حرف mmmm) M یا (nnnn) N را زمزمه کنید، خواهید دید که در مورد کدام صدا صحبت می کنیم ). برای مثالUn تودماغی و Une آوایی تلفظ می شود. نمادهای IPA برای صدا های صدا دار تو دماغی عبارتند از ɑ̃ (تو دماغی A)، ɛ̃ (تو دماغی I)،ɔ̃  (تو دماغی O)، œ̃ (تو دماغی U).

 

ابتدا حروف صدادار زبان فرانسوی را یاد بگیرید

یکی از اصلی ترین راه ها برای یادگیری تلفظ در زبان فرانسوی، آشنایی با حروف صدادار است. برای این کار باید با نمونه های صوتی شروع کنید و مطمئن باشید که تلفظ صحیح را به خوبی یاد می گیرید. 
فایل های بسیاری در یوتیوب و همچنین وب سایت های دیگر وجود دارند. از طریق این فایل ها می توانید با انواع حروف صدادار، صداهای تو دماغی و… آشنا شوید. همه ی این ها به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرند. در ielanguages.com تمرینات به این صورت هستند که شما یک صدا را می شونید و بین چند گزینه یکی را انتخاب می کنید و در آخر گزینه ی درست به شما نمایش داده می شود. این تمرین گوش شما را با شنیدن عبارات و کلمات فرانسوی آشنا می کند. 


ضبط صدا برای تقویت لهجه

یکی از راه های تقویت لهجه، ضبط صدا است. برای اینکه متوجه تلفظ درست شوید، بهتر است صدای خود را هنگام بیان کلمه ضبط کنید و آن را با تلفظ اصلی مقایسه کنید. فایل های فرانسوی را انتخاب کنید و آن ها را چندین بار گوش دهید تا ملکه  ذهنتان شود. پس از گوش دادن به فایل های صوتی، ضبط کردن صدای خودتان و مقایسه کردن متوجه پیشرفتِ خود می شوید. 

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ