شرایط مهاجرت به آمریکا

  • خانه
  • شرایط مهاجرت به آمریکا

 

شرایط مهاجرت به آمریکا در آموزشگاه زبان گات

 

 

سن

امتیازبندی سنی بر اساس نیاز بازار کار تعیین شده است. 18 تا 21 سال شش امتیاز،22 تا 25 سال هشت امتیاز، 26 تا 30 سال 10 امتیاز و پس از آن امتیازها روندی کاهشی دارد؛ 31 تا 35 سال هشت امتیاز، 36 تا 40 سال شش امتیاز، 41 تا 45 چهار امتیاز و 46 تا 50 سال دو امتیاز. سر آخر آنهایی که کمتر از 18 و بیشتر از 50 سال دارند هم امتیازی تعلق نمی‌گیرد، با اینحال آنها می‌توانند با تکیه بر دیگر معیارها بخت خود را بیازمایند.

تحصیلات

امتیازبندی تحصیلی براساس بالاترین مدارج دانشگاهی است. دیپلم متوسطه یا معادل آن یک امتیاز، مدرک کارشناسی از آمریکا شش امتیاز و خارج از آمریکا پنج امتیاز، کارشناسی ارشد از آمریکا هشت امتیاز و خارج آمریکا هفت امتیاز، دکترای تخصصی از آمریکا 13 امتیاز و خارج از آمریکا 10 امتیاز دارد.

مهارت در زبان انگلیسی

 

امتیازبندی زبانی بر میزان تسلط بر زبان انگلیسی مبتنی است و بر اساس آزمون‌های استاندارد تعیین می‌شود. آنهایی که 100 درصد و تمامی نمره آزمون را به دست آورند 12 امتیاز، دارندگان 80 تا90 درصد نمره آزمون 10 امتیاز و 60 تا 80 درصد هم هشت امتیاز به دست می‌آورند. آنهایی که زیر 60 درصد نمره آزمون را به دست آورده‌اند هم امتیازی نمی‌گیرند.

پیشنهاد شغلی

امتیازبندی در این زمینه بر اساس میزان درآمد حاصل از پیشنهاد کاری برای متقاضی در آمریکاست. چنانچه متقاضی دارای پیشنهاد کاری باشد که درآمد آن سه برابر درآمد متوسط یک خانوار در ایالت مربوط هست 13 امتیاز و چنانچه این درآمد دو برابر درآمد متوسط باشد هشت امتیاز و در نهایت اگر درآمد شغل پیشنهادی یک‌و‌نیم برابر متوسط درآمد یک خانوار باشد پنج امتیاز برای او محسوب می‌شود.

سرمایه‌گذاری

امتیازبندی بر اساس میزان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد. چنانچه متقاضی یک میلیون و 350 هزار دلار برای دست‌کم سه سال در شرکت تجاری جدیدی در آمریکا سرمایه گذاری کند، شش امتیاز و اگر مبلغ سرمایه‌گذاری به یک میلیون و 800 هزار دلار برسد 12 امتیاز به دست خواهد آورد.

امتیازات ویژه

دارندگان جوایز بین‌المللی ویژه از امتیاز ویژه ای برخوردارند. بعنوان مثال برنده جایزه نوبل 25 امتیاز به دست می‌آورد. برای برندگان جوایز انفرادی المپیک هم 15 امتیاز درنظر گرفته شده است.

 

Gaat language center

 

آموزش زبان انگلیسی 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند