بهترین دیکشنری های زبان انگلیسی

  • خانه
  • بهترین دیکشنری های زبان انگلیسی

برای اینکه معنای لغات را متوجه شویم به دیکشنری نیاز داریم. انواع مختلفی از دیکشنری ها وجود دارند که باید با توجه به کیفیت آن ها بهترین را انتخاب کنیم. امروز می خواهیم با چند تا از معتبر ترین آن ها آشنا شویم و به اینکه کدام یک برای چه افرادی مناسب است بپردازیم. پس تا پایان متن همراه ما باشید.

 

انواع دیکشنری زبان انگلیسی 

همانطور که گفته شد دیکشنری ها انواع مختلفی دارند. دیکشنری های زبان انگلیسی هم به صورت چاپی و هم به صورت نرم افزاری وجود دارند. برخی از آن ها رایگان اند  و برای استفاده از برخی دیگر باید هزینه ای پرداخت کنید. همچنین میزان دشوار بودن آن ها هم متفاوت است. در واقع باید طبق سطحی که در آن هستید، دیکشنری مورد نظر خود را انتخاب کنید. زبان انگلیسی فرار است. از همین رو هیچکس حتی یک انگلیسی زبان بومی هم نمی تواند ادعا کند که همه ی کلمات انگلیسی را می داند. پس باید دیکشنری انتخابی شما از نظر کیفیت بسیار مطمئن باشد.

 

بهترین دیکشنری های زبان انگلیسی

 

دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی

همیشه اساتید به زبان آموزان توصیه می کنند که برای گسترش دایره لغات خود، از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی استفاده کنند. در واقع وقتی به دنبال معنای یک کلمه هستید، کلمات دیگری را هم می آموزید که می تواند برای شما مفید باشد. اما کدام یک از این منابع معتبر هستند؟ در ادامه با برخی از بهترین دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی آشنا می شویم.

 

دیکشنری آکسفورد

قدیمی ترین دیکشنری موجود در بازار که فعالیت خود را از قرن شانزدهم میلادی آغاز کرده است و از آن به عنوان هویت زبان انگلیسی نیز یاد می شود دیکشنری آکسفورد می باشد شما با خرید و یا نصب این دیکشنری می توانید به بیش از ۵۰۰ هزار لغت زبان انگلیسی دسترسی داشته باشید
 

دیکشنری لانگمن 

دیکشنری لانگمن در واقع  اولین دیکشنری بود که دو تلفظ رایج زبان انگلیسی یعنی بریتیش و امریکن را به زبان آموزان آموزش می داد. این دیکشنری که توسط موسسه پرینستون چاپ می شود جلسه دیکشنری محبوب کاربران فارسی زبان به حساب می آید.

 

دیکشنری کمبریج

این دیکشنری برای زبان آموزان از سطح Upper Intermediate تا Advanced مناسب است. کمبریج شامل ۱۴۰ هزار لغت، عبارت، اصطلاح، مثال و توضیحات است و از هر ۲ لهجه آمریکایی و بریتانیایی پشتیبانی می ‌کند. هر کلمه‌ دارای اطلاعاتی چون مترادف ‌ها، متضاد ها، کلمات مرتبط و اصطلاحات است که فرآیند یادگیری را کامل می ‌کنند تا درک کلمات برای زبان آموز راحتتر شود. بخش تلفظ این دیکشنری شامل تلفظ ۲۳۰ هزار کلمه، عبارات مرتبط با تکنولوژی و فناوری و …، اسامی شامل افراد، شرکت‌ها و کلمات پرکاربرد است. کمبریج امکان ایجاد لیست علاقمندی‌ها از کلمات را نیز فراهم کرده است. از دیگر ویژگی‌های این دیکشنری می‌توان به جستجوی صوتی (تنها در نسخه اندروید)، آزمون فلش کارت (تنها در نسخه IOS)، جدول افعال بی‌قاعده و استفاده به صورت آفلاین اشاره کرد.

 

بهترین دیکشنری های زبان انگلیسی

 

امریکن (American) یا بریتیش (British) بودن

بهتر است دیکشنری خود را با توجه به کتاب زبان خود انتخاب کنید. اگر کتاب مورد استفاده شما در کلاس از نوع American English است، سعی کنید واژه نامه‌ای را پیدا کنید که کلمات و تلفظ‌های آن از نوع American باشند، و بالعکس. البته بسیاری از دیکشنری‌ها شامل هر دو نوع تلفظ هستند و خیال ما را راحت کرده‌اند.
 

دیکشنری چاپی بهتر است یا دیجیتال؟

بسیاری از دیکشنری های چاپی قطور و سنگین هستند. زبان آموزان هم باید همیشه یک دیکشنری همراه خود داشته باشند. از همین رو دیکشنری های دیجیتال کار را بسیار راحت کرده اند. در هر موقعیتی در دسترس شما قرار دارند. اما تنها به دیجیتالی ها کفایت نکنید. هر زبان آموزی باید یک دیکشنری چاپی داشته باشد. چرا که شاید اپلیکیشن مورد نظر شما در برخی موارد مشکلی داشته باشد. اما برای اینکه این کتاب های قطور را در همه جا حمل نکنید، دیکشنری های دیجیتالی بسیار مناسب اند.


قیمت : رایگان
نویسنده : دیکشنری های معروف انگلیسی
نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ