یادگیری زبان فرانسه به صورت خود آموز

  • خانه
  • یادگیری زبان فرانسه به صورت خود آموز

برای یادگیری دقیق زبان فرانسوی می توانید حتی بدون شرکت در کلاس ها هم اقدام کنید. شاید از نظر شما کاری غیر ممکن باشد اما باید بدانید که یادگیری هر کاری با تلاش و پشتکار امکان پذیر است. فقط باید به یک سری نکات توجه داشته باشید تا به راحتی و در مدت زمان کوتاهی این زبان را بیاموزید. 
از مهم ترین مسائل در زبان آموزی می توان به منابع با کیفیت، تمرین روزانه و تمرین های مکالمه ای اشاره کرد. در ادامه با روش های دیگری برای یادگیری سریع و اصولی زبان آشنا می شویم. 

 

 

 

 

آموزش زبان فرانسه را جدی بگیرید

 

آموزش زبان فرانسوی و میزان سختی و آسانی این زبان به خود فرد بستگی دارد. همه چیز به میزان تلاش زبان آموز بر میگردد. اما در حالت کلی می توان گفت که یادگیری زبان فرانسوی نسبت به سایر زبان های دنیا خیلی هم دشوار نیست. برای آموزش زبان فرانسوی بهتر است در کلاس ها حضور یابید تا با افرادی که همگی یک هدف دارید در یک محیط قرار بگیرید.

 

 

 

 

 

متون کتاب های فرانسه را بلند بخوانید

 

برای تقویت مهارت های مکالمه ای خود، بهتر است کتاب های آموزشی زبان فرانسوی را تهیه کنید و متون آن ها را با صدای بلند و سرعت کم بخوانید تا هم با طرز تلفظ کلمات آشنا شوید و هم مکالمه تان تقویت شود. البته کتاب هایی را تهیه کنید که جملات و اصطلاحات فرانسوی را از پایه آموزش می دهند. 

 

 

 

 

مکالمه پایه ای را از ابتدا شروع کنید

 

مکالمات پایه ای زبان فرانسوی را بلد باشید. مثلا سلام و احوال پرسی و مکالمات روزانه فرانسوی زبان ها را بیاموزید و سعی کنید روزانه آن را تمرین کنید. با هم کلاسی ها و دوستانتان مکالمه داشته باشید و بعد نقش هایتان را جا به جا کنید تا به هر دو نوع مکالمه تسلط داشته باشید. با گذر زمان تسلط شما بیشتر می شود و ناخودآگاه در حین صحبت بدون تمرکز آن ها را بیان می کنید. 

 

 

 

 

اپلیکیشن های آموزش زبان فرانسه را نصب کنید

 

اپلیکیشن هایی را که برای آموزش زبان فرانسه طراحی شده اند، نصب کنید. روزانه زمانی را برای گوش دادن به مکالمات این اپلیکیشن ها اختصاص دهید. اگر حدود 3 تا 4 ساعت زمان خود را صرف مکالمه کنید، می توانید به زودی کلمات زیادی را در گفت و گوهای خود بکار ببرید و بر روی بیان عبارات تسلط خوبی داشته باشید. پس از اتمام هر مکالمه آن را تکرار کنید تا بیشتر با زبان فرانسوی آشنا شوید. 

 

 

 

 

فیلم و سریال های زبان فرانسه را تماشا کنید

 

بهتر است ابتدا فیلم را با زیر نویس ببینید و وقتی کمی با مکالمات آشنا شدید برای بار دوم آن را بدون زیر نویس فارسی تماشا کنید. زیر نویس داشتن فیلم ها باعث می شود کلمات را با زبان فارسی تطابق دهیم. 

وقتی برای بار اول با زیر نویس ببینیم، مکالمات در ذهنمان جای می گیرند و بار دوم خودمان این تطابق ها را متوجه می شویم. اگر برای تقویت بخش شنیداری (listening) خود فیلم می بینید بهتر است بدون زیر نویس و اگر برای لغات و کلمات می بینید بهتر است با زیر نویس تماشا کنید. 

با گذر زمان و تماشای بیشتر فیلم های فرانسوی، می توانیم بهتر و دقیق تر این کار را انجام دهیم و در نهایت توانایی ها و مهارت مان تقویت می یابد.


ابتدا بهتر است فیلم هایی را که به آن ها علاقه دارید تماشا کنید. وقتی فیلم های مورد علاقه تان را انتخاب می کنید، انگیزه شما افزایش می یابد و باید توجه داشته باشید که فیلم انتخابی تان برای شروع مناسب باشد چرا که برخی مواقع به فیلمی علاقه دارید که دیالوگ های کم و یا به صورت حماسی صحبت می کنند اما این فیلم ها برای یادگیری مناسب نمی باشند و‌ باید به تلفظ ها مسلط شوید تا بتوانید فیلم های حماسی و تاریخی را بدون زیر نویس تماشا کنید.

 

 

 

 

زبان فرانسه را با زندگی روزمره خود ترکیب کنید

 

وقتی می خواهید زبانی را به غیر از زبان مادری خود بیاموزید، باید آن را جزئی از زندگی خود بدانید. یعنی تمرین و تکرار مطالب و دروس کافی نیست و باید بیشتر خود را درگیر زبان فرانسوی کنید.

 برای مثال وسایل خانه را با زبان فرانسوی نام ببرید و در مکالمات روزا نه خود اصطلاحات و عبارات فرانسوی را هم بخاطر بیاورید. لیست خرید خود را به زبان فرانسوی بنویسید. یا دفترچه خاطراتتان را به زبان فرانسوی بنویسید تا بیشتر با کلمات آن سر و کار داشته باشید. با این کار ها خود را غرق در زبان فرانسوی کنید. 

 

 

 

به موزیک های فرانسوی گوش دهید

 

موزیک های فرانسوی که به آن ها علاقه دارید را انتخاب کنید و هنگام گوش کردن خیلی دقیق به کلمات توجه کنید و سعی کنید معنای لغاتی را که نمی دانید حدس بزنید. 
می توانید متن آهنگ را از سایت ها یادداشت کنید و برخی کلمات آن را خالی بگذارید سپس سعی کنید با شنیدن موزیک فرانسوی جاهای خالی را پر کنید. این کار بخش شنیداری شما را تقویت می کند.
 یا می توانید بخش هایی از جملات آهنگ را به هم متصل کنید و آن را تکمیل کنید. علاوه بر آن می توانید نکات گرامری و دستوری را به خاطر بسپرید. در این صورت هم مکالمه و هم بخش شنیداری تقویت می شوند. 

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند