چگونه در خانه به کودکان یاد بدهیم انگلیسی صحبت کنند؟

  • خانه
  • چگونه در خانه به کودکان یاد بدهیم انگلیسی صحبت کنند؟

شاید برایتان سؤال باشد که من به عنوان یک والد، چگونه می توانم به فرزندم در یادگیری زبان کمک کنم؟ یکی از راه های ساده این است که علاقه مندی های کودکتان را بشناسید. برخی از کودکان به زبان انگلیسی بسیار علاقه دارند و همچنین تمایل بیشتری هم به یادگیری پیدا می کنند. ولی گاهی برخی از آن ها اشتیاق زیادی ندارند؛ در هر صورت بهتر است با بازی و سرگرمی و فعالیت های مورد علاقه شان کلمات و یا اصطلاحات انگلیسی را بازگو کنید تا کودک هم وقتی اسم زبان انگلیسی را می شوند، بازی هایی را بخاطر بیاورد که به آن ها علاقه دارد. در ادامه با این سرگرمی ها آشنا می شوید.

 

چگونه در خانه به کودکان یاد بدهیم انگلیسی صحبت کنند؟


با کودکان آهنگ انگلیسی بخوانید

آهنگ و موسیقی همیشه از مواردی هستند که به خوبی در ذهن می مانند. چه در بزرگسالان و چه کودکان، آهنگ انگلیسی بهترین روش برای یادگیری است. حالت ریتمیک و دلنشین آهنگ ها، باعث می شوند که کودک به خوبی کلمات انگلیسی را بخاطر بسپارد؛ از کودکتان بخواهید که لغات و جملاتی را که می شنود بازگو کند تا پیشرفت او را به مرور زمان ببینید. 


در زندگی روزمره از زبان انگلیسی استفاده کنید

در زندگی روزمره از زبان انگلیسی استفاده کنید تا به نوعی مثل زبان مادری شود. به طوری که کودک، کلماتی را که به صورت روزانه استفاده می شوند به زبان انگلیسی یاد بگیرد. این روش باعث تقویت مهارت speaking می شود و در واقع به مرور زمان تلفظ کودکتان را بهتر می کند. در صورتی که در زندگی روزمره هم از زبان انگلیسی استفاده کنید، دیگر یک زبان خارجه و غیر معقول به نظر نمی رسد و کودک هم ارتباط بهتری برقرار می کند. مثلا در حین رنگ آمیزی، رنگ ها را به انگلیسی نام ببرید، در حین رقصیدن، نام حرکات را به انگلیسی تکرار کنید و چیز هایی از این قبیل.


بازی با کودکان به زبان انگلیسی

اگر کودکان زبان انگلیسی را با بازی و سرگرمی یاد بگیرند، دیگر به عنوان یک درس و تکلیف به آن نگاه نمی کنند و به خوبی در ذهنشان باقی می ماند. در بازی هایی مثل قایم موشک، پوشیدن لباس های مختلف و بازی های محبوب دیگر، می توانید اعداد و کلمات انگلیسی را بکار ببرید. 

 

چگونه در خانه به کودکان یاد بدهیم انگلیسی صحبت کنند؟


سوال و جواب انگلیسی راه بیندازید

معمولا بیشتر کودکان زیر ۱۰ سال، سؤالات متعددی می پرسند و علت هر یک را از شما می خواهند. شما هم می توانید از آن ها سؤالاتی را به زبان انگلیسی بپرسید و پاسخ آن ها را بشنوید. بهتر است سؤالاتی بپرسید که پاسخ تشریحی دارند تا به مرور زمان بتوانند به طور کامل توضیح دهند. 


کودکان را تشویق به انگلیسی صحبت کردن کنید

تشویق شما تأثیر زیادی در انگیزه ی کودکتان دارد. طش با معلم کودک در ارتباط باشید و هرگاه فرزندتان پیشرفتی داشت برای او جایزه بخرید و او را تشویق کنید تا جذب یادگیری زبان شود. در واقع تشویق کودکان بسیار به انگیزه آن ها کمک می کند.

 

چگونه در خانه به کودکان یاد بدهیم انگلیسی صحبت کنند؟


با کودکان داستان انگلیسی بسازید

اکثر کودکان علاقه ی بسیاری به داستان ها و نقش های داستانی دارند. می توانید برای آن ها داستان های انگلیسی بخوانید و یا با هم بسازید. ذهن خلاقانه ی کودکان داستان های زیبایی را به ارمغان می آورد اگر آن ها را به زبان انگلیسی بگویند در واقع یک نوع چالش بوجود می آید. می توانید در ارتباط با اسباب بازی هایشان با آن ها داستان سرایی کنید؛ وقتی آن را از اول بخوانند متوجه ی کلمات آن می شوند چرا که تازه آن ها را بیان کرده است. بعد ها هم برای تمارین و تکالیف می توانید از داستان ها بهره ببرید.

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ