قوانین عجیب کشور کره شمالی

  • خانه
  • قوانین عجیب کشور کره شمالی

کره شمالی با پایتخنت شهر پیونگ یانگ یکی از کشور های شرق قاره آسیا است که رهبری کره شمالی یا جمهوری دموکراتیک خلق را فرد جوانی به نام کیم جونگ اون می باشد که به گفته خودش در دوره تحصیلش بیشتر از 1500 کتاب نوشته است. همان طور که میدانید هر کشور قانون خاص به خود را دارد اما در کره شمالی از کشورهایی است که با داشتن قوانین به خصوص خود به عنوان جالب ترین و عجیب ترین قوانین ها شناخته شده است. همچنین کشور کره شمالی یکی از کشورهای جالب و دیدنی جهان به شمار می آید، در ادامه مطلب قصد داریم شما را با قوانین عجیب کشور کره شمالی آشنا کنیم! همراه ما باشید.

 


قانون سه نسل مجازات در کره شمالی

یکی از قوانین عجیب کشور کره شمالی این است که سه نسل مجازات برای افراد وجود دارد تنها دلیلی آن را مردی به نام شینگ دونگ هیوک می داند چرا که در کمپ 14 زندان کره شمالی به دنیا آمده است. چیزی حدود 150 نفر در این کمپ با دشوارترین کارها، قحطی و گرسنگی زندگی می کنند. براساس این قانون در کره شمالی اگر اعضای یک خانواده به عنوان مجرم و یا خائن شناخته شود که نشانگر ناسپاس آن ها باشد کل خانواده گرفتار می شوند، به عنوان مثال والدین، فرزندان، نوه ها همه به عنوان مجرم شناخته می شوند و باید مجازات شوند. در این زندان تنها یک نفر به نام دونگ هیوک فرار کرده است و توانسته داستانش را بازگو کند، طبق مصاحبه ای که وی با اندرسون کوپر انجام داده است و حقایق عجیبی را بیان کرده است.

 


در کره شمالی تعداد افراد اندکی می توانند از اینترنت استفاده کنند

در بسیاری از کشورها مانند انگلستان،کانادا، آمریکا و غیره شهروندان آن به راحتی می توانند از تلویزیون، اینترنت و دیگر سرگرمی های تکنولوژی استفاده کنند و دسترسی داشته باشند. اما در کره شمالی استفاده از اینترنت کالای لوکس به حساب می آید و تنها افرادی که به اینترنت دسترسی دارند کیم جونگ اون رهبر کشور و تعداد بسیار کمی ار شهروندان می باشند که برای انجام حرفه خود باید از اینترنت استفاده کنند! در واقع آن ها هم تنها به 28 وب سایت دسترسی دارند که بیشتر آن ها بر روی آگاه نگه داشتن شهروندان از اقدامات روز رهبرشان تمرکز دارند. سایر وب سایت ها شامل سایت غذا می باشد که فقط دستور غذاهای سنتی کره شمالی را دارد و سایر هنر و فرهنگ در این کشور در سایت های بسیار بی کیفیتی وجود دارند.

 


در کره شمالی تماس تلفنی با خارج از کشور مجاز نیست

از دیگر قوانین عجیب کره شمالی این است که به غیر از استفاده از اینترنت، تلفن هم کالای لوکس محسوب می شود. همان طور که می دانید در همه جای دنیا تلفن وجود دارد و استفاده از آن مجاز است، اما جالب است بدانید که درکره شمالی حتی ابتدایی ترین تلفن ها هم موجود نیست و آن ها از تلفن های ثابتی استفاده می کنند که به شدت تحت کنترل است و قوانین سختی برای استفاده از تلفن دارند که یکی از این قوانین ممنوعیت تماس بین المللی است. در سال 2007 مردی که بیش از یک تماس بین المللی داشت کشته شد! شهروندانی که این قانون را نادیده بگیرند در مقابل چشم 150 هزار نفر اعدام می شوند.

 


پرهیز از کتاب مقدس در کره شمالی

در کره شمالی فرهنگ غرب ممنوع است از این رو کتاب مقدس که نماد فرهنگ غرب می باشد مجاز نیست، به عنوان مثل کتاب مقدس مسیحیان در کره شمالی ممنوع است و شهروندانی که با آن کتاب دستگیر شوند به دردسر می افتند. آن ها ترس از این دارند که این کتاب بر روی آن ها تاثیر بگذارد و یا باعث تغییر مذهب آن ها به دینی شود که در کشور کره شمالی قابل قبول نیست و پذیرفته نمی شود. این قانون عجیب کره شمالی را بسیار جدی می گیرند. یک بار زنی شانس خود را در رابطه با این موضوع امتحان کرد و این قانون را نقض کرد و به اعدام رسید. کره شمالی جایی برای امتحان کردن شانس نمی باشد.

 


در کره شمالی تنها افراد خاصی اجازه رانندگی دارند

در کره شمالی فقط مردها اجازه ی رانندگی دارند که در بیشتر موارد مسئولین دولتی هستند. این قانون برای افرادی که عجله دارند به مقصد برسند خوب است و بسیار عجیب! در چند سال گذشته تصویری در اینترنت منتشر شد که خیابان های خلوت در کره شمالی را نشان می داد. این قانون هم مانند دیگر قانون های عجیب کره شمالی دلیل خوبی ندارد. کره شمالی در رابطه با شهروندانی که قصد ترک کشور خود را دارند بسیار سخت گیر است. جالب است که حتی یک اتومبیل هم نمی تواند زیاد از کشور دور شود، از این رو شهروندان کشور کره شمالی با دوچرخه و یا پیاده به مقصد خود می روند.

 


مجوز زندگی در پایتخت کره شمالی

همان طور که در بالا گفتیم پایتخت کشور کره شمالی پیونگ یانگ است که حدود 2.5 میلیون جمعیت دارد. جالب است بدانید که برای زندگی در این شهر باید مجوز دولتی داشته باشید. دولت با توجه به سطح درآمد، میزان تحصیلات افراد و مفید بودن شهروندان تصمیم می گیرد که می توانید در کره شمالی زندگی کنید یا نه! عجیب است که این جمعیت در پیونگ یانگ زندگی می کنند و یک نفر باید با دقت مشخص کند که چه کسانی می توانند در بمانند و یا بروند.

 


هم اکنون در کره شمالی سال 106 است

از دیگر قوانین عجیب کره شمالی این است که از تقویم جوچی استفاده می کند، جوچی به معنای خود اتکایی و خود کفایی است و نیز جزو ایدئولوژی این کشورمحسوب می شود. سال یک در این کشور مصادف با سال 1912 یعنی سال تولد کیم ایل سونگ که اولین رهبر کره شمالی بوده است می باشد، همچنین این سال تاسیس کننده کشور کره شمالی هم می باشد.

 


شرکت صد در صدی انتخابات در کره شمالی

در کره شمالی رای ندادن امری غیر قانونی است و باید تمامی شهروندان این کشور در پای صندوق های رای حاضر باشند. در کره شمالی هر 5 سال یک بار انتخابات ریاست جمهوری یا همان رهبری کشور برگزار می شود جالب است که تا به حال نه مخالفانی وجود داشته و نه مخالفی رای آورده است. تمامی مردم باید به رهبر کشورشان رای بدهند و به این شکل آن شخص تا پایان عمر رهبر کشور باقی می ماند.

 


خوابیدن در کره شمالی

همان طور که در بعضی اوقات زندگی سخت و خسته کننده است و ما نمی توانیم هر روز سرحال و خندان باشیم، اما در کره شمالی این گونه نیست، اگر شهروندان در یک جلسه ای خوابشان ببرد و یا خمیاز بکشند مجازات می شوند. وزیر دفاع کره شمالی شخصی به نام هیون یونگ چول به طور اتفاقی در یک جلسه که توسط کیم جونگ اون برگزار شده بود خوابش برد و به طور بی رحمانه ای اعدام گردید و این مجازات بسیار سنگینی برای یک خستگی ساده است.

 

 

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند