بورسیه تحصیلی کره جنوبی

  • خانه
  • بورسیه تحصیلی کره جنوبی

کره جنوبی از نظر هزینه ی تحصیل و دانشگاه نسبت به سایر کشور های انگلیسی زبان مثل بریتانیا و ایالات متحده آمریکا و حتی ژاپن مناسب تر است. همچنین هزینه های زندگی هم در این کشور پایین تر است و بورسیه های تحصیلی مختلفی هم برای دانشجویان سراسر دنیا ارائه می دهد. 


کره جنوبی سالانه بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی را حمایت مالی و بورسیه می کند. در واقع از سال ۱۹۶۷ این حمایت ها آغاز شد و در همین سال ها از ۱۴۸ کشور دانشجو پذیرفته است. 


متقاضیان می توانند شرایط و نوع حمایت کره جنوبی را بررسی کنند و توسط دانشگاه‌ها، بنیادها و شرکت‌های خاص بورسیه شوند. 


در اکثر موارد همه ی هزینه ی تحصیل و شهریه پرداخت می شود و علاوه بر آن ۵۰۰,۰۰۰ تا ۱ میلیون وون کره جنوبی هم به منظور هزینه های زندگی، ماهانه به متقاضی تعلق می گیرد.

 

بورسیه تحصیلی کره جنوبی

 

بورسیه جهانی کره جنوبی

بورسیه جهانی کره جنوبی همان بورسیه برای دانشجویان بین المللی است که با هدف تحصیل و مطالعه پیشرفته در مقطع کارشناسی و مقاطع بالا تر در جمهوری کره جنوبی بوده که ۲۲۰ دانشجوی کارشناسی و ۱۰۸۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی مورد پذیرش قرار می گیرند. 
اگر بورسیه شوید باید به مدت یک سال در دانشگاه ها، زبان کره ای یاد بگیرید ولی افرادی که نمره ی زبان کره ای آن ها بالاتر از سطح ۵ در TOPIK باشد، نیازی به گذراندن این دوره ها ندارند. اگر قصد یادگیری زبان کره ای را دارید می توانید مرکز زبان گات را برای آموزش انتخاب کنید.

 

انواع بورسیه تحصیلی کره جنوبی

یکی از دلایل اصلی که بسیاری از متقاضیان را جذب می کند، انواع بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی می باشد. در این کشور، بورسیه های تحصیلی متنوعی ارائه می شوند که در اکثر مواقع هزینه های به صرفه و یا حتی بسیار کم پیش روی شما قرار می گیرند. اینکه کدام هزینه ها برای شما در نظر گرفته شود، بستگی به نوع بورسیه کره جنوبی دارد. انواع بورسیه های کره جنوبی را در نوعی از دسته بندی می توان در سه دسته فول فاند، تخفیف در شهریه یا دریافت کمک هزینه تحصیل و زندگی قرار داد. 

 

بورسیه تحصیلی کره جنوبی


شرایط بورسیه تحصیلی کره جنوبی

۱)هم متقاضی و هم والدین او باید از یک تابعیت باشند. 
۲)متقاضی نباید تابعیت کره را داشته باشد. 
۳)جهت تقاضا برای مقطع کارشناسی باید سن شما زیر 25 سال باشد.
۴)برای اقدام در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضی باید زیر ۴۰ سال باشد.
۵)از تحصیلات اولیه خود فارق التحصیل شده باشد.
۵)نمره معدل متفاضی بیش از ۸۰ درصد باشد. 
از دیگر شرایط بورسیه این است که افرادی که قبلا در هر بورسیه ای شرکت کرده اند نمی توانند در برنامه های بورسیه کره جنوبی شرکت کنند.

 

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی

۱)مدارک فارغ التحصیلی بالاترین مقطع تحصیلی 
۲)ریزنمرات بالاترین مقطع تحصیلی 
۳)سه عدد کپی فرم اپلای برای بورسیه کره جنوبی
۴)هدف نامه یا SOP که فقط برای متقاضیان ارشد و دکتری اجباری است.
۵)دارا بودن مدرک زبان آیلتس یا تافل ( امتیاز محسوب می شود)
۶)متقاضیان باید دارای GPA معدل 2.64  از 4 باشند.
۷)ارائه یک توصیه نام
۸)ارائه انگیزه نامه
۹)ارائه استادی پلن

 

بورسیه تحصیلی کره جنوبی

 

بورسیه تحصیلی رایگان کره جنوبی

برای اینکه به صورت رایگان و یا حتی با کمترین هزینه ها به تحصیل در کره جنوبی بپردازید، باید بورسیه شوید و همچنین دانشگاه های ارزان و استراحت در خوابگاه ها و کار کردن در این کشور، هزینه های شما را به حداقل می رسانند.
همه ی دانشجویان می‌توانند بورسیه شوند اما فقط تعداد اندکی شامل بورسیه ی فول فاند کره ی جنوبی می شوند که از سازمان های مختلف و یا از دولت ارائه می شود. برای اینکه فرصت خود را چند برابر کنید، بهتر است رزومه قوی ارائه دهید تا نظر آن ها را جلب کنید. 

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ