آیلتس یا دولینگو؟ کدام بهتر است؟

  • خانه
  • آیلتس یا دولینگو؟ کدام بهتر است؟

بسیاری آزمون آنلاین دولینگو را برای دسترسی راحت تر و کم هزینه تر قبول دارند. اما آزمون های معتبر تری هم وجود دارند که رقیب های این آزمون به حساب می آیند. برای مثال آزمون های آیلتس و تافل از رقیب های سرسخت آزمون دولینگو هستند. اما سوال این است که کدام یک از این آزمون ها بهتر هستند؟ نمی توان به صورت قطعی گفت که کدام بهتر است، اما در ادامه با ویژگی های هر یک از این آزمون ها آشنا می شویم و شما می توانید از این طریق با توجه به شرایط خودتان بهترین آزمون را انتخاب کنید. 

 

دولینگو بهتره یا آیلتس؟

 

 

 

محل برگزاری آزمون دولینگو و آیلتس

در آزمون دولینگو می توانید با یک اینترنت پر سرعت و یک اتاق به آزمون بپردازید اما در آزمون های تافل و آیلتس حتما باید به مراکز مرتبط مراجعه کنید. از همین رو می توان گفت از این نظر آزمون دولینگو بهتر است. 

تفاوت هزینه آزمون دولینگو و آیلتس

هزینه آزمون دولینگو برای هربار ۴۹ دلار می باشد در صورتی که آزمون های آیلتس و تافل بیشتر از ۲۰۰ دلار هستند و اینجا هم باز آزمون دولینگو به صرفه تر از این دو آزمون است.

زمان آزمون دولینگو و آیلتس

زمان همه ی مراحل آزمون دولینگو از اول تا آخر 1 ساعت زمان می برد اما آزمون آیلتس ۲ ساعت ۴۵ دقیقه و آزمون تافل همه مراحلش ۳ ساعت مشخص شده اند. از همین رو از نظر زمان هم در آزمون دولینگو استرس کم تری وجود دارد. 

زمان برگزاری آزمون دولینگو و آیلتس

و اینکه آزمون دولینگو در هر ۲۴ ساعت و هر روز این آزمون برگزار می شود ولی آزمون آیلتس و تافل هر ۱۰ الی ۱۵ روز برگزار می شوند. که این هم یک مزیت دیگر برای آزمون دولینگو است.

ارسال جواب آزمون دولینگو و آیلتس

جواب آزمون دولینگو طی دو روز می آید اما در آیلتس و تافل 10 الی 15 روز زمان می برد.
 

ارسال کارنامه دولینگو و آیلتس برای دانشگاه ها

برای ارسال کارنامه دولینگو به دانشگاه ها میتوانید آن را به هرچند تا دانشگاهی که می خواهید بدون هیچ هزینه و رایگان بفرستید ولی در آزمون تافل باید بعد از فرستادن برای ۴ تا برای فرستادن به دانشگاه های بیشتر و هر دانشگاه ۲۰ دلار هزینه کنید.

 

 

 

دولینگو ساده تر است یا آیلتس؟

هر دو آزمون دولینگو و آیلتس به یک میزان سخت هستند اما چون آزمون دولینگو در خانه برگزار می شود از استرس فرد کاسته می شود و در نهایت کمی ساده تر به نظر می رسد. 

 

دولینگو یا تافل؟

این دو آزمون هم درجه سختی یکسانی دارند. اما از نظر شرایط برگزاری آزمون، هزینه و زمان آن آزمون دولینگو بسیار ساده تر است و استرس کم تری دارد.

 

دولینگو سخت تر است یا PTE؟

در واقع این دو آزمون هم از یک درجه سختی برخوردار هستند اما از نظر هزینه و شرایط برگزاری، آزمون دولینگو راحت تر است.

 

آزمون دولینگو یا PTE؟

اگرچه هر دو آزمون نسل جدیدی از امتحان های آنلاین زبان انگلیسی هستند و از تکنولوژی های آنلاین بسیار قوی استفاده می کنند، اما از نظر هزینه باز هم دولینگو مناسب تر است، زیرا دولینگو تنها 49دلار هزینه دارد در حالی که PTE حدود 200 دلار هزینه را برای داوطلب ایجاد خواهد کرد.
 

 

نظرات کاربران ( 204 بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟