حداقل نمره مناسب برای آزمون آیلتس

  • خانه
  • حداقل نمره مناسب برای آزمون آیلتس

در واقع آزمون آیلتس بازه ی خاصی برای حداقل نمره قبولی ندارد. لذا متقاضیانی که قصد پذیرش در دانشگاه های خارجی را دارند نیاز به مدرک ۶ و بالاتر را دارند. 
افراد داوطلب برای مهاجرت تحصیلی و کاری مجبور به رعایت گرفتن حداقل نمره ی آیلتس برای برنامه های خاص مثل MS/MBA در ایالت متحده، مهاجرت به انگلستان، کانادا و استرالیا هستند. 
برای دریافت اطلاعات در مورد حداقل نمره برای پذیرش در دانشگاه با ما همراه باشید.

 

حداقل نمره مناسب برای آزمون آیلتس


حداقل نمره لازم آزمون آیلتس برای دانشگاه

دانشگاه های برتر برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره از آزمون آیلتس را از پیش معین می کنند. پایین ترین نمره در مهارت اسپیکینگ آیلتس نمره 1 معین شده است. در واقع هر دانشگاه برای متقاضیان که در این آزمون شرکت کردند نمره مورد نیاز را تعیین می کنند.


* حداقل نمره آزمون آیلتس برای دانشگاه انگلستان: نمره آزمون آیلتس برای هر دانشگاه در‌کشور ‌انگلستان متفاوت بوده، اما لازم به ذکر است حداقل نمره برای کل آیلتس 7، حداقل نمره ریدینگ آیلتس 6.5، حداقل نمره رایتینگ  6، حداقل نمره لیسنینگ  6.5 و حداقل نمره اسپیکینگ 6 می باشد.


* حداقل نمره آزمون آیلتس برای دانشگاه استرالیا: حداقل نمره برای کل آیلتس 6.5، حداقل نمره ریدینگ آیلتس 6، حداقل نمره رایتینگ 6، حداقل نمره لیسنینگ 6 و حداقل نمره اسپیکینگ 6 می باشد.


* حداقل نمره آزمون آیلتس برای دانشگاه کانادا: حداقل نمره برای کل آیلتس 6.5، حداقل نمره ریدینگ آیلتس 6، حداقل نمره رایتینگ 6، حداقل نمره لیسنینگ 6 و حداقل نمره اسپیکینگ 6 می باشد.

 

جهت کسب نمره بالا در آزمون آیلتس می توانید در کلاس های آمادگی آزمون آیلتس مرکز زبان گات شرکت کنید.

 

حداقل نمره مناسب برای آزمون آیلتس


سطح نمره بندی آیلتس

در آزمون آیلتس هر چهار مهارت زبان یعنی رایتینگ، لیسنینگ، ریدینگ و اسپیکینگ مورد بررسی قرار می گیرد. برای کسب نمره خوب باید روی هر چهار مهارت کار کنید. سپس تمام نمراتی که از این چهار مهارت دریافت کردید باهم جمع شده و نمره نهایی شما درج می شود، که آن را Band Score می‌نامند. 


نمره ای که آزمون آیلتس برای متقاضی درج می کند بین 1تا 9 می باشد، بدین معناست که نمره های مهارت متقاضی باهم جمع شده و عددی بین 1تا 9 را درج می کند که نمره نهایی متقاضی محسوب می شود.
لازم به ذکر است آزمون آیلتس پس از حساب کردن میانیگن نمرات متقاضی از هر مهارت، نمره میانیگن را به سمت سنگین تر گرد کرده و درج می کند؛ یعنی اگر میانگین نمرات متقاضی 3.890‌ شده باشد، نمره نهایی 4 در نظر گرفته می شود.


سطح نمره بالا در آیلتس

بالا ترین نمره در آزمون آیلتس 9 می باشد.


سطح نمره متوسط در آیلتس

نمره متوسط یا intermediate در آزمون آیلتس بین 5 و 5.5 است. متقاضیانی که نمره 5 آیلتس را دارند می توانند در کشور های غیر انگلیسی مثل هند، ترکیه، ایران و مالزی اقدام کنند.

 

سطح نمره پایین در آیلتس

پایین ترین نمره در آزمون آیلتس نمره ی 1 می باشد.

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ