آموزش انگلیسی به کودک در منزل

  • خانه
  • آموزش انگلیسی به کودک در منزل

آموزش انگلیسی به کودکان‌ از دغدغه های والدین است. یکی ‌از جمله هایی که بسیاری از والدین به کار می برند این است که به کودکان از سن کم انگلیسی را آموزش دهیم.  در این زمینه علاوه بر آموزش زبان به کودکان در منزل می توانید بهترین آموزشگاه زبان برای کودکان را انتخاب کنید .

یادگیری زبان از سنین پایین، ویژگی هایی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم؛ علاوه بر آن روش هایی وجود دارند که یادگیری را تسریع می بخشند. اینکه چه کار هایی باعث می شود کودک ارتباط بهتری برقرار کند و در منزل هم انگلیسی را یاد بگیرد، در ادامه ی متن آمده است. 

 

آموزش انگلیسی به کودک در منزل

 

برنامه ریزی روزانه برای آموزش

اگر می خواهید به صورت منظم و دقیق به کودکتان این زبان را آموزش دهید، باید برنامه ریزی داشته باشید. هر روز یک زمان مشخص را تعیین کنید و اسم آن را زنگ انگلیسی بگذارید. مهم نیست که این کلاس زبان چقدر طول می کشد؛ کودکتان را خسته نکنید و سعی داشته باشید که تداوم کلاس را در نظر بگیرید. به طور معمول ۱۵ دقیقه برای کودک کافی است اما به مرور می توانید این زمان را بیشتر کنید. در ابتدا شاید تمرکز کودکتان کمتر باشد اما با تمرین  های کوتاه و تکرار می توانید تمرکز او را هم تقویت کنید. 

 

بازی کردن با کودک

یک راه بسیار ساده و کاربردی برای زبان آموزی کودک، بازی کردن با او می باشد. کودکان در زمان بازی همه چیز را به خاطر می سپارند و از روی شوق و اشتیاقشان بهتر هم یاد می گیرند. می توانید از فلش کارت ها استفاده کنید چرا که تصاویر هم بیشتر در خاطر می مانند و هم لغات و گرامر برای کودک دوره می شوند.

 

آموزش انگلیسی به کودک در منزل

 

استفاده از کتاب داستان ها برای آموزش زبان

بچه ها علاقه ی زیادی به کتاب های رنگی و عکس های کارتونی دارند. می توانید اسم تصاویر کتاب ها را به زبان انگلیسی بگویید و آن ها را مرور کنید سپس از کودک بخواهید که اسم تصاویر را به انگلیسی بیان کند و یا شما نام آن را بگویید و کودک به آن اشاره کند. کتاب های داستان مناسب مهارت های reading و writing را تقویت می کنند و کاملا در عرض انگلیسی قرار می گیرند. که این کتاب ها در بهترین آموزشگاه زبان کاربرد بسیاری دارد.

 

استفاده از آهنگ برای آموزش زبان انگلیسی به کودک

آهنگ و صدا تأثیر فوق العاده ای روی یادگیری کودکان می گذارند. ریتم آهنگ ها باعث ایجاد شور و هیجان می شود و یادگیری سریع کودکان را به دنبال دارد.

 

آموزش انگلیسی به کودک در منزل

 

موضوع های جذاب برای آموزش

سعی کنید مطالبی را که برای کودکتان جذاب است در اولویت قرار دهید. وقتی یک موضوع جذاب برای یادگیری داشته باشید، کودک را مشتاق تر می کنید و علاقه ی بیشتری هم به زبان انگلیسی پیدا می کند. 

 

برای آموزش دادن به کودک صبور باشید

شاید آموزش به کودک برای شما سخت و طاقت فرسا باشد؛ چرا که بیشتر بچه ها به فکر بازی و سرگرمی هستند و تمرکز کمتری هم دارند. از همین رو باید زمان بیشتری را برای او صرف کرد. اما اگر صبور باشید و با حوصله به کودکتان گوش دهید، به مرور زمان تمرکز او هم بیشتر می شود و در نتیجه به خوبی زبان انگلیسی را هم یاد می گیرد. 

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ