آموزشگاه زبان خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

  • خانه
  • آموزشگاه زبان خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

بسیاری از زبان آموزان که قصد یادگیری زبان دوم را دارند به دنبال یک آموزشگاه زبان خوب و یا موسسات آموزشی هستند که از هر نظر خوب و استاندارد باشد. به این موضوع توجه داشته باشید که اهداف آموزشی هر آموزشگاه و یا موسسات آموزشی متفاوت است و برای یافتن بهترین آموزشگاه زبان حتما به سوابق آن آموزشگاه، نظرات زبان آموزان، محیط آموزشگاه و غیره توجه داشته باشید. به عبارتی یکی از روش های شناخت آموزشگاه زبان خوب این است که میزان توجه و اهمیت مدیران و مشاوران آن موسسه زبان با اهداف و ویژگی های زبان آموزان و برطرف کردن سوالات و ابهامات آن ها می باشد. 
تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که آموزشگاه زبان خوب چه خصوصیاتی داشته باشد؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با یک سری از خصوصیات آموزشگاه زبان خوب آشنا شوید.

 

 

ویژگی آموزشگاه زبان خوب

نظر بسیاری از زبان آموزان این است که یک آموزشگاه زبان خوب باید طوری باشد که حضور در کلاس درس و تعامل با استاد به خوبی اجرا شود، تقریبا از هر فردی بپرسیم بهترین راه یادگیری یک زبان خارجی چیست پیشنهاد می کنند که به یک آموزشگاه زبان خوب مراجعه کنید. البته باید توجه داشته باشید که برای انتخاب یک آموزشگاه زبان خوب به تبلیغات و زرق و برق آن ها توجه نداشته باشید و از طریق استفاده از معیار های استاندارد آموزشگاه مناسب و ایده آل را انتخاب کنید.

 

 

موقعیت مکانی مناسب برای یک آموزشگاه خوب

بسیاری از زبان آموزان که در شهرهای بزرگی مانند تهران زندگی می کنند با مشکل ترافیک آشنا هستند و می دانند که برای رفتن به محل های نسبتا دور آن هم هر روز چقدر سخت و خسته کننده می باشد و انرژی را کم می کند و از همه مهم تر باعث از بین رفتن وقت شما می شود. در نتیجه باید آموزشگاه زبانی را انتخاب نمایید که از خانه و یا محل کارتان دور نباشد تا با داشتن زمان بتوانید به تمرین و استراحت بپردازید و یا در کلاس ها کم انرژی و کلافه از ترافیک نباشید. در نتیجه یکی از معیارهای خصوصیات آموزشگاه زبان خوب این است که موقعیت مکانی و دسترسی مناسب داشته باشد.

 

 

برترین اساتید در یک آموزشگاه زبان خوب

باید به این نکته توجه داشت که تسلط داشتن به یک زبان نمی تواند معیار خوبی برای یک استاد زبان باشد! به عنوان مثال همه ی ما به زبان مادری تسلط کامل داریم و می توانیم بدون ایرادی صحبت کنیم اما این موضوع دلیل نمی شود که ما بتوانیم استاد زبان فارسی شویم و تدریس کنیم. در یک آموزشگاه زبان مناسب باید هر چند وقت یک بار نظر سنجی در رابطه با اساتید و نحوه تدریس آن ها از زبان آموزان گرفته شود تا اساتید از لحاظ سطح علمی، مهارت تدریس و اخلاق بررسی شوند. آموزشگاه های زبان و موسسات باید اساتیدی را انتخاب کنند که بیش از هر چیزی تدریس صحیح زبان برایشان اولویت داشته باشد و تمام تلاش خود را برای یادگیری زبان آموزان انجام دهد.

 

 

زمان بندی مناسب کلاس ها

افراد در زمان های مختلفی از روز اوج توانایی را برای یاد گرفتن زبان مورد نظر دارند به عنوان مثال برخی صبح ها بهتر یاد می گیرند و برخی دیگر عصر و شب توانایی بالایی برای یادگیری دارند. آموزشگاه زبان خوب باید این ویژگی را داشته باشد که در زمان های مختلف صبح، عصر و حتی شب انعطاف در زمان بندی کلاس ها داشته باشد و در هر زمانی که زبان آموز مایل است بتواند در هر کلاسی شرکت کند. چرا که بسیاری از افراد شاغل هستند و یا بسیاری زمان خالی در طول روز برای یادگیری زبان ندارند.

 

 

آرام بودن محیط آموزشگاه

آرام بودن محیط آموزشگاه در زمان تدریس نیز از موارد مهم و ضروری می باشد. آموزشگاه اگر توانایی ساختن محیطی آرام را در زمان یادگیری و مطالعه زبان آموز فراهم کند قطعا نمی تواند بازده آموزشی خوبی هم برای زبان آموزان داشته باشد.
در بسیاری از آموزشگاه های زبان برای سنین مختلف زمان های متفاوتی لحاظ شده است. به عنوان مثال انرژی بالای زبان آموزان سنین پایین و سر صدای آن ها باعث اختلال در نظم و یادگیری سایر افراد می شود. از این رو آموزشگاه زمان های مناسبی را برای این کودکان فراهم می کند تا با برگزاری کلاس های بزرگسالان تداخل نداشته باشند.

 

 

وجود امکانات مناسب در آموزشگاه

امکاناتی که در یک آموزشگاه زبان وجود دارد می تواند از خصوصیات یک آموزشگاه زبان خوب باشد چرا که با پیشرفت تکنولوژی و حرکت به سمت مدرن شدن افراد خواهان داشتن امکانات خوب در یک آموزشگاه هستند و عدم استفاده از ابزارهای مدرن و امکانات آموزشی نوعی ایراد و ضعف به حساب می آید. آموزشگاه زبان خوب باید تمامی امکانات لازم برای آموزش بهتر را در اختیار اساتید و زبان آموزان قرار دهد تا بازده و کارایی آموزش بالا برود و محیطی سودمند بین زبان آموز و اسانید فراهم شود.

 

 

کارنامه آموزشگاه زبان خوب

به طور قطع هر آموزشگاه زبان با توجه به زمینه کاری خود زبان آموزانی را داشته که تعدادی از آن ها در پایان کار یک مدرک زبان را دریافت کرده اندو به عبارتی خروجی آموزشگاه موردی است که یک آموزشگاه زبان خوب را سایر آموزشگاه ها جدا می کند. زبان آموزان می توانند قبل از مراجعه به آموزشگاه زبان مورد نظر و یا مراجعه به سایت آ ن می توانید از خروجی آن مطع شوید و این اطمینان را کسب کنید که آیا در این آموزشگاه می توانید به هدف خود برسید یا خیر؟

 

 

از آموزشگاه زبان بپرسید چند زبان را تدریس می کنند؟

بیشتر آموزشگاه های زبان که چند زبان را به طور همزمان تدریس می کنند بیشتر به دنبال منافع اقتصادی هستند تا کیفیت آموزشی! البته توجه داشته باشید مگر زمانی که مدیر آموزشگاه زبان به طور کامل بر تمامی زبان هایی که در آموزشگاه تدریس می شود تسلط کافی را داشته باشد تا بتواند دقیق تر و بهتر بر اساتید و مشاوران خود نظارت داشته باشد. البته این موضوع در تمامی آموزشگاه های چند زبانه صدق نمی کند و بسیاری از آن ها در این زمینه موفق هستند و توانسته اند رضایت زبان آموزان را در تمامی زبان ها به دست آورند.

 

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند