آزمون MSRT

آزمون ام اس آر تی (MSRT) یکی از آزمون های زبان انگلیسی همانند تافل می باشد که در ایران برگزار می شود. MSRT مخفف عبارت Ministry of Science, Research and Technology به معنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. با توجه به این که آزمون MSRT تشابه زیادی به تافل دارد، داوطلبان این آزمون منابع آموزشی و درسی تافل را برای آمادگی مطالعه  تمرین می کند. ام اس آر تی مناسب برای دانشجویان در مقطع دکترا همچنین دانشجویان پسر که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند و برای خروج از کشور و یا ادامه تحصیل می بایست نمره مورد نظر را از MSRT دریافت نمایند.

آزمون MSRT دارای 3 بخش و 100 پرسش می باشد :

40 پرسش درک مطلب و مفاهیم (Reading) مدت زمان پاسخ گویی به پرسش ها 55 دقیقه

30 پرسش گرامر (Grammar) مدت زمان پاسخگویی به پرسش ها 20 دقیقه

30 پرسش شنیداری (Listening) مدت زمان پاسخگویی به پرسش ها 30 تا 35 دقیقه

نکات مهم در مورد آزمون ام اس آر تی

لازم به ذکر است که این آزمون نمره منفی ندارد اما اگر به یک پرسش بیش از یک جواب داده باشید هیچ نمره ای از آن سوال دریافت نمی کنید، اگر موفق به کسب نمره قبولی نشدید می توانید بلافاصله در دوره بعد شرکت نمایید اما متقاضیانی که نمره آن ها بالاتر از 70 باشد تا یک سال نمی توانند در ام اس آر تی شرکت نمایند. 

تنها 14 روز قبل از برگزاری آزمون می توانید تاریخ آن را تغییر دهید، برای این کار می بایست درخواست خود را در پروفایلتان قسمت ارسال و دریافت پیام بفرستید. جا به جایی تاریخ آزمون تنها برای ماه بعد امکان چذیر بوده و فقط برای آزمون هایی که در همان سال برگزار می شود، امکان پذیر است.

داوطلبان گرامی تنها 45 دقیقه یعنی از ساعت 8:15 تا 9 صبح می توانند به محل برگزاری آزمون msrt مراجعه نمایند زیرا آزمون از ساعت 9:15 آغاز شده و دیگر اجازه ورود به محل برگزاری آزمون را نخواهید داشت.

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند