Exam

TTC

کلاسهای تربیت مدرس در 18 جلسه 90 دقیقه ای تشکیل می شود.
در این کلاسها به متقاضیان تدریس زبان،نحوه تدریس مهارتهای مختلف زبانی با توجه به کتب آموزشگاه تعلیم داده می شود.

در پایان دوره از شرکت کنندگان آزمون عملی یا همان Demo گرفته می شود و
مدرک بین المللی از سازمان فنی حرفه ای کشور به زبان آموزان ارائه
میگردد.

GRE

آزمون جی آر ای یا همان GRE مخفف عبارت Graduate Recorder Examination می باشد. هدف آن سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان می باشد. این آزمون معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز است. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون رایکی از شرایط پذیرش به مقطع کارشناسی  ارشد یا دکتری قرار می دهند. مبلغ ثبت نام این آزمون 195 دلار است.

محتوای آزمون GRE

این آزمون دارای سه قسمت درک واژگان(Verbal Section)،ریاضیات(Quantitative section)و قسمت نوشتاری تحلیلی (Analytical writing section) می باشد.

سوالات مربوط به ریاضی شامل 2سری سوال 20 تایی است که در 35 دقیقه باید پاسخ داده شود،نمره این بخش بین 170-130محاسبه می شود.

سوالات مربوط به بخش درک واژگان 2 سری سوال 20 تایی است که در 30 دقیقه باید پاسخ داده شود،نمره این بخش نیز بین 170-130 محاسبه می شود.

قسمت نوشتاری تحلیلی شامل نوشتن 2 انشا می باشد که هر کدام دارای 30 دقیقه زمان است. نمره این بخش از 6 محاسبه می شود.


GMAT

آزمون GMAT یا به طور کاملتر Graduate Managment Admition  آزمون استانداردی است که دانشگاه ها و مدارس بازرگانی بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان دنیا و حتی غیر انگلیسی زبان دنیا از آن به عنوان معیار بسیار مهمی برای پذیرش دانشجو در مقطع فوق لیسانس و دکترا استفاده می شود.

محتوای آزمون

1.آزمون نوشتاری Analytical writing assessment

در این بخش یک essay با موضوعی که مشخص شده را در عرض 30 دقیقه می باید نوشت. امتیاز این بخش از 0 تا 6 است که 6 بالاترین امتیاز ممکن است.

2.آزمون استدلال یکپارچه Intergrated reasoning

این بخش دارای 12 سوال می باشد که ظرف 30 دقیقه می بایست پاسخ داده شوند. امتیاز این بخش از 1 تا 8 است که 8 بالاترین امتیاز ممکن است.

3.آزمون کمی Quatitative

این بخش دارای 37 سوال می باشد که ظرف 75 دقیقه می بایست پاسخ داده شود. همچنین سقف امتیاز این بخش 60 می باشد.

4.آزمون کلامی Verbal

این بخش دارای 41 سوال می باشد که ظرف 75 دقیقه می بایست پاسخ داده شود. امتیاز این بخش نیز بین 0 تا60 می باشد.

نکات مهم آزمون GMAT 

1.آزمون GMAT  یک آزمون استاندارد بوده که هر فردی که قصد ادامه تحصیل  در مقاطع بالاتر از لیسانس را در رشته های مدیریتی در دانشگاه های آمریکا،کانادا و انگلیس و حتی بسیاری از دانشگاه های اروپا و آسیای شرقی را داشته باشد می بایست نمره خوبی از آن اخذ کرده باشد.در واقع کسانی که ساکن آمریکا یا کانادا  هستند و به اصطلاح بومی این کشورها محسوب می شوند  نیز باید این آزمون را بدهند.

2.نمره نهایی آزمون GMAT بین 200 تا 800 می باشد که براساس  نمرات دوبخش کمی و کلامی داده می شود . نحوه محاسبه امتیاز و تبدیت 60-0 به 800-200 توسط کامپیوتر انجام می گیرد.

3.نمرات آزمون رایتینگ و استدلال یکپارچه تاثیری در نمره نهایی آزمون نداشته و نمره هرکدام به صورت جداگانه ارایه میشود. درواقع تنها برخی از دانشگاه های مدیریتی نمرات این دو بخش برایشان مهم می باشد ولی بیشتر دانشگاه ها صرفا نمره اصلی که بین 800-200 می باشد را ملاک سنجش  و انتخاب خودشان قرار می دهند.

4.ترتیب طرح سوالات در آزمون به همان نحوی است که در بالا اشاره شده است . بعد از آزمون استدلال یکپارچه 8 دقیقه استراحت و بعد از آزمون کمی هم 8 دقیقه استراحت وجود دارد که داوطلب می تواند به انتخاب خودش از آن صرف نظر کند.

5.آزمون GMAT بیش از سه ساعت و نیم طول میکشه و اگر قصد دارید  برای این آزمون اقدام کنید حواستون باشه که این آزمون یک ماراتن نفس گیر می باشد.

6.اعتبار این آزمون برخلاف آیلتس و تافل  که 2 سال می باشند تا 5سال  است.

7.در این آزمون می توان 5 دانشگاه را انتخاب کرد  که نمره آزمون به آنها گزارش شود . بیش از آن را باید به ازای هر دانشگاه 25 دلار پرداخت کرد.

8.ثبت نام در این آزمون از طریق سایت www.mba.com انجام میشود  و فقط نیاز به کارت اعتباری می باشد

9.بین دو آزمون GMAT حداقل باید 31 روز فاصله باشد و زودتر از این تاریخ فرد نمی تواند مجددا در امتحان شرکت کند.

10.بعضی از دانشگاه های مدیریت و یا خیلی از آنها به جای آزمون GMAT  آزمون GRE را نیز می پذیرند. آزمون GRE GENERAL نیز همانند آزمون GMAT یک آزمون استاندارد بوده  و توسط ETS برگزار می گردد. نمرات این دو با تقریب قابل تبدیل به هم هستند. 


TOLIMO
تولیمو (the Test of Language by the Iranian Measurement Organizations) یک آزمون زبان انگلیسی است که در ایران و از طرف سازمان سنجش کشور برگزار میشود. بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می دهند زیرا داشتن نمره زبان (تولیمو،تافل،...) برای قبولی در آزمون دکتری لازم است. محدوده نمره تولیمو از 217 تا 657 می باشد.
این آزمون شامل 140 سوال چهار گزینه ای و یک سوال در بخش نوشتاری (مدت پاسخگویی 30 دقیقه) ،ساختار و نوشتار زبانی (40 سوال و مدت پاسخگویی 30 دقیقه) ،خواندن و درک مطلب (50 سوال و مدت پاسخگویی 55 دقیقه) و درک مطلب شفاهی (50 سوال و مدت پاسخگویی 35 دقیقه) است.
نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می شود. دامنه نمره کل از 310 تا 677 است. نمره بالاتر از 600 عالی، بین 520 تا 599 خوب، بین 480 تا 519 متوسط و کمتر از 479 ضعیف تلقی میشود.
لازم است ذکر شود که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین 1 الی 6 می باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج میشود و محدوده سنی ندارد. برای ثبت نام می توانید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه فرمایید.


FCE

اولین گواهی در زبان انگلیسی (به انگلیسی First Certificate in English ) یا به اختصار FCE یکی از مهم ترین امتحاناتی است که توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود.
قبول شدگان در این آزمون توانایی استفاده از زبان انگلیسی در مسائل کاری و یا تحصیلی را خواهند داشت.
این امتحان شامل بخش های زیر است:
● خواندن (60 دقیقه)
●نوشتن (شامل 2 انشاء - 80 دقیقه)
●کاربرد انگلیسی (45 دقیقه)
●گوش کردن (40 دقیقه)
●مکالمه (شامل صحبت کردن با یک زبان آموز دیگر - 15دقیقه)


 نحوه ثبت نام

به علت محدودیت های موجود در ایران ثبت نام به صورت تماس تلفنی برای هموطنان ایرانی امکان پذیر است. بدین ترتیب که ابتدا فرم ثبت نام را ازآخرین بولتن موجود در سایت www.mba.com پر کرده و به customer service خاور میانه، اروپا و آفریقا فکس کنید. (زمانهای خالی و مکان امتحان را هم از همین سایت می توانید پیدا کنید) سپس با این مرکز تماس گرفته و از اپراتور بخواهید که فکس شما را پیدا کرده و اطلاعات را در سیستم بصورت دستی وارد نماید. در اینجاست که زمان و مکان دقیق امتحان باتوجه به اولویت هایی درخواستی شما در فرم و با همکاری شما قطعی می شود. بعد ازگذشت چند روز Email confirmation ثبت نام برای شما ارسال می گردد.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند