کیوکارت آیلتس چیست؟

  • خانه
  • کیوکارت آیلتس چیست؟

آیلتس یکی از پر طرفدار ترین آزمون های زبان انگلیسی در بین داوطلبین می باشد. در این آزمون دو بخش شفاهی و کتبی مد نظر است که چهار مهارت زبانی یعنی اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ مورد سنجش قرار می گیرند. اغلب افراد در آزمون اسپیکینگ استرس بیشتری دارند اما با تمرین می توانند تسلط خود را بالا ببرند. امتحان اسپیکینگ آیلتس شامل سه قسمت اصلی است. قسمت اولِ اسپیکینگ آیلتس شامل سوالات عمومی در خصوص خود شما است. بخش دوم آن کیوکارد  و بخش سوم معمولا مکالمه ای بین شما و آزمون گیرنده است. موضوع این مکالمه برگرفته از موضوع کیوکارت می باشد. اما سؤال این است که کیوکارت چیست؟

 

کیوکارت آیلتس

 

درباره کیوکارت آیلتس

در آزمون آیلتس یک کارت به نام کیو کارت به شما ارائه می کنند که در آن یک موضوع با چندین سؤال نوشته شده است. شما یک دقیقه زمان دارید که موضوع و سؤالات را به خاطر بسپارید. سپس درباره ی آن موضوع به ممتحن توضیحاتی بدهید و سعی کنید پاسخ همه ی سؤالات را در صحبت هایتان بگنجانید. این کار تأثیر ویژه ای دارد چرا که نشانه ی تسلط شما است و در واقع این پرسش ها نوعی راهنما می باشند.

 

چالش های کیوکارت  آیلتس

زمان بندی

یکی از چالش های هر آزمونی، زمان بندی آن است. شما یک دقیقه زمان دارید که سؤالات را به خاطر بسپارید و مواردی که به ذهنتان می رسد تا درباره اش صحبت کنید را، یادداشت کنید. کلمات کلیدی صحبت، نکات اصلی و … نباید از قلم بیفتند.

 

موضوعات نا آشنا

یکی از نگرانی های داوطلبین موضوعات نوشته شده روی کیوکارت است. از آنجایی که تنوع این موضوعات زیاد است، باعث نگرانی زبان آموزان می شود. هر نفر باید ۲ دقیقه در ارتباط با آن موضوع صحبت کند. 

 

صحبت درباره ی موضوع

یکی دیگر از چالش ها این است که داوطلب نمی داند باید چگونه درباره ی موضوع صحبت کند. زبان آموزان نگرانند که نتوانند در ارتباط با آن صحبت کنند.

گاهی هم داوطلب نمی تواند ۲ دقیقه کامل صحبت کند با این که دایره لغات و تسلط خوبی دارد.

 

کیوکارت آیلتس چیست؟

 

روش هایی برای چالش کیوکارت

گسترش دایره لغات

برای اینکه تسلط کافی داشته باشید، باید دایره لغات خود را گسترش دهید. برای مثال وقتی یک کلمه را یاد می گیرید، کلمات مرتبط با آن را هم بررسی کنید.

 

ادامه دادن جملات و سؤالات

بسیاری از داوطلبان موفق در کیوکارت آیلتس اعلام کرده اند که همان جملات و سوالات ذکر شده در کیوکارت را گفته اند و سپس آن را ادامه داده اند.

 

تمرین کیوکارت های مختلف

می توانید کیوکارت های مختلف را تمرین کنید تا اعتماد به نفستان افزایش پیدا کند. اگر چندین کیوکارت را امتحان کنید به راحتی طبق همان زمان بندی می توانید در آزمون موفق شوید.

 

واژه هایی با سطح بالا

واژه هایی را که روزانه به کار می برید، برای ممتحن جالب نیستند. بهتر است از چند واژه ی سطح بالا در مکالمه خود استفاده کنید و خیلی عامیانه صحبت نکنید.

 

ساختار صحبت

پنج سرتیتر در خصوص کیوکارتتان روی کاغذی که ارائه شده است بنویسید. فرقی نمی کند کیوکارد شما در چه خصوصی است. در هرصورت این روش کاربردی است. 

Introduction ، Past، Description، Opinion، Future

زیر هر سرتیتر کلمات مرتبط با موضوع را یادداشت کنید.
بین بیان هر قسمت با قسمت بعدی فاصله بدید و مکث کنید. توجه کنید مکث نباید زیاد طولانی شود.
از جملاتی که قبلا آماده کرده اید برای شروع هر یک از این قسمت ها استفاده کنید.(جدای از اینکه موضوع صحبت چه چیزی است ، الگویی برای شروع کردن هر قسمت داشته باشید.)

ابتدا زمان بندی بیشتری به مکالمه خود اختصاص دهید و سپس آن را به زمان امتحان یعنی ۲ دقیقه نزدیک کنید.

در کلاس های آیلتس شرکت کنید.

 

تسلط بر سوالات کیوکارت آیلتس

 

تسلط بر سوالات کیوکارت آیلتس

در اینجا هفت نکته وجود دارد که به شما در تسلط بر سوالات کیو کارت اسپیکینگ آیلتس کمک می کند

  •  اعتماد به نفس داشته باشید
  • صبور باشید و احساس راحتی کنید
  • تمرین! تمرین! تمرین!
  • همیشه به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید
  • کیو کارت را به طور کامل بخوانید
  • نقشه ذهنی داشته باشید که چگونه پاسخ ها را بر اساس سوالات تقسیم می کنید
  • قبل از امتحان سعی نکنید چیزی تمرین کنید و بدون استرس باشید.
امتیاز 5 از 5 | از بین امتیاز دهنده به کیوکارت آیلتس چیست؟ ⭐⭐⭐⭐⭐

نظر خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟