کلاس خصوصی بهتر است یا عمومی

  • خانه
  • کلاس خصوصی بهتر است یا عمومی

کلاس های زبان می توانند هم به صورت خصوصی و هم عمومی برگزار شوند. حال سؤال این است که کدام کلاس ها بهترند؟ برخی معتقدند که کلاس های خصوصی بیهوده اند و زبان آموز چیزی یاد نمی گیرد. برخی دیگر فکر می کنند که در کلاس های عمومی چون با معلم ارتباط ندارند نمی توانند از وضعیت خود با خبر شوند. در ادامه با ویژگی های هر یک از کلاس ها آشنا می شویم. 

 

کلاس خصوصی بهتر است یا عمومی؟

 

درباره کلاس خصوصی

کلاس های خصوصی زبان ویژگی های خاصی دارد:


1.انتخاب کردن معلم توسط خود زبان آموز و یا والدینش: انتخاب معلم توسط خود زبان آموز مناسب تر است که خودش می داند با چه معلمی درس را بهتر متوجه می شود و یا والدین آن کنترل بر درس آن دارند.
2.  ایجاد اعتماد به نفس بالا در زبان آموز :یکی از تشکیل کلاس های خصوصی این است که اعتماد به نفس شاگرد افزایش پیدا می کند و پیشرفت چشم گیری می کند. زبان آموزی که در کلاس های خصوصی است مطالبی که در کلاس های خودش یاد می گیرد راحت تر می آموزد.


درباره کلاس عمومی

در کلاس های عمومی استاد در یک کلاس با جمعیت مشخص تدریس می کند و یک روش ثابت را برای آموزش انتخاب می کند. در این کلاس ها زبان آموزان می توانند بهتر از کلاس های خصوصی مکالمه بشنوند و با انواع کلمات و عبارات آشنا شوند و همچنین مکالمه خودشان هم تقویت می شود. 

 

کلاس خصوصی یا عمومی؟


سطح یادگیری افراد در کلاس خصوصی یا عمومی

در کلاس های عمومی جمعیت افراد بیشتر است؛ از همین رو معلم نمی تواند بر روی سطح یادگیری همه ی افراد تسلط پیدا کند. همچنین در کلاس های عمومی زبان آموز گاهی مطلبی را متوجه نمی شود و از آن گذر می شود. با این حال در این کلاس ها در محیط آموزش بهترین آموزشگاه زبان قرار می گیرید و با انواع گفت و گو ها و کلمات متفاوت و نظرات هم کلاسی هایتان آشنا می شوید.
اما در کلاس ‌های خصوصی، اولین ماموریت معلم اینست که سطح علمی و جایگاه دانش‌ آموز در دروسش را متوجه بشود و بفهمد دقیقا دانش‌ آموز در چه مباحثی ضعف دارد، پس از آن برنامه تدریس خود را بر اساس نیاز دانش ‌آموز می‌ چیند.


کلاس عمومی به صرفه تر است یا خصوصی

از آنجایی که کلاس های عمومی در آموزشگاه زبان برگزار می شوند باید وقت بیشتری برای رفت و آمد و… صرف کرد. اما در کلاس های خصوصی معلم یا به صورت حضوری به منزل شما می آید و یا به صورت آنلاین برگزار می شود و هزینه رفت و آمد ندارید. 

روش های تدریس در کلاس عمومی بهتر است یا خصوصی؟

در کلاس های عمومی استاد با یک روش ثابت تدریس می کند و این زبان آموز است که باید خود را با شرایط وفق دهد. اما در کلاس های خصوصی معلم با توجه به شرایط زبان آموز و ذهنیت او روش تدریس مناسب را انتخاب می کند.

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟