مردم بلژیک به چه زبان هایی صحبت می کنند؟

  • خانه
  • مردم بلژیک به چه زبان هایی صحبت می کنند؟

بلژیک از کشور هایی است که یک زبان ملی مشخص ندارد و مجموعه ای از زبان های دنیا در آن صحبت می شوند. از همین رو می توان گفت ما زبانی به اسم زبان بلژیکی نداریم. در کشور بلژیک سه زبان مختلف بکار برده می شود که باعث ایجاد مشکلات زیادی شده است. از آنجایی که بین زبان آلمانی و رومی اروپایی قرار دارد، فرهنگ و سیاست بلژیک تحت تأثیر قرار گرفته. 
اکثرا بر این باورند که مردم بلژیک به زبان های هلندی و فرانسوی صحبت می کنند، سه زبان هلندی، فرانسوی و آلمانی در این کشور رایج است.

 

 

مردم بلژیک به چه زبان هایی صحبت می کنند؟

 


 زبان هلندی دربلژیک

 

زبان هلندی، رایج ترین زبان در کشور بلژیک می باشد که بیشتر در بخش شمالی آن مورد استفاده قرار می گیرد. حدود ۶۵ درصد از مردم بلژیک، به زبان هلندی صحبت می کنند. لهجه و گویش این زبان در بلژیک هم مثل هلند می باشد.

 


زبان فرانسوی در بلژیک


پس از هلندی، فرانسوی در این کشور رایج است که بیشتر در بخش جنوبی و پایتخت آن صحبت می شود. حدود ۴۰ درصد مردم بلژیک، به زبان فرانسوی صحبت می کنند که برق زیادی با زبان فرانسوی که در کشور فرانسه رایج است ندارد. اما کمی در لهجه و گویش متفاوت است و با کمی دقت می توان متوجه آن شد.


زبان آلمانی در بلژیک

 

در شرق بلژیک زبان آلمانی صحبت می شود که افراد بسیار کمی حدود ۱ درصد از مردم بلژیک زبان آلمانی را مورد استفاده قرار می دهند. زبان آلمانی بلژیک از لحاظ لهجه و گویش همانند کشور آلمان است. علاوه بر این سه زبان، زبان های دیگری هم در بلژیک صحبت می شوند که تعداد خیلی اندکی هستند و از همین رو  کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

 


در بروکسل به چه زبانی صحبت می کنند؟ 


شهر بروکسل که همان پایتخت کشور بلژیک است، دو زبانه می باشد و زبان های فرانسوی و هلندی در تمامی مکان های عمومی، فروشگاه ها و سراسر شهر صحبت می شوند. اما امروزه در این شهر، کمتر کسی هست که به زبان هلندی صحبت کند و اگر شخصی با این زبان در بین مردم باشد، برخورد خوبی دریافت نمی کند. 


مردمان شهر بروکسل فرانسوی زبان اند و اعتقاد دارند که این زبان فرم زیبا تری دارد و با کلاس تر است. از همین رو اکثر مردم بلژیک برای تحصیل و رسیدن به جایگاه شغلی مناسب، زبان فرانسوی را زبان رایج این کشور می دانند. با وجود اینکه شهر بروکسل با هلندی زبان ها ارتباط مستقیم دارد، اما تعداد فرانسوی زبان ها بسیار بیشتر از هلندی است. 

 

 

در بروکسل به چه زبانی صحبت می کنند؟

 


آیا زبان انگلیسی در بروکسل کارایی دارد؟ 

 

شهر بروکسل یکی از شهر های بزرگ اروپا می باشد که هم پایتخت بلژیک و هم پایتخت اتحادیه اروپا است. شاید برایتان عجیب باشد اما زبان انگلیسی در این شهر مورد استفاده قرار نمی گیرد. با وجود شرکت ها و مراکز بین المللی گوناگون این شهر همان زبان فرانسوی را رایج می داند و در صورت کار و تحصیل در بروکسل باید به زبان فرانسوی تسلط کافی داشته باشید.

شهر بروکسل یکی از مکان های گردشگری به حساب می آید و سالانه مسافران زیادی را به خود جذب می کند؛ از همین رو باید زبان انگلیسی حرف اول را بزند اما همانند پاریس و مردمان آن از اینکه زبان فرانسوی رایج نباشد خوششان نمی آید. البته در بسیاری مواقع  زبان انگلیسی بسیار کار آمد است اما زبان اصلی فرانسوی می باشد.

 

 

آیا زبان انگلیسی در بروکسل کارایی دارد؟

 


لهجه و گویش بلژیک به چه صورت است؟

 

لهجه ها و گویش های متفاوتی در کشور بلژیک وجود دارند. برای مثال هلندی شرقی، هلندی غربی، والون (نوعی لهجه فرانسوی)، پیکارد (نوعی لهجه فرانسوی) لوکزامبورگی و … همه ی این ها در مناطق مختلف بلژیک صحبت می شوند و همچنین در برخی از مناطق یهودی نشین زبان یدیش رایج است.


کشور بلژیک از نظر زبان بسیار مورد قضاوت است؛ از همین رو کمی برای سفر، تحصیل و کار مهاجران دچار پیچیدگی شده است. اما اجازه ندهید مسائل محدود ذهن شما را درگیر کنند. طبیعت چشمگیر بلژیک و همچنین موقعیت و امکانات تحصیلی و شغلی این کشور جذابیت زیادی دارد.

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟