تسلط بر واژگان انگلیسی

  • خانه
  • تسلط بر واژگان انگلیسی

به طور کلی یادگیری کلمات انگلیسی از مهم ترین عوامل در یادگیری زبان می باشد. برای اینکه بتوانید این لغات را بخاطر بسپارید، نیاز به تمرین و تکرار می باشد. ممکن است واژگان انگلیسی را از تمریناتی در درک شنیداری، اسپیکینگ, ریدینگ و رایتینگ یاد بگیریم. در ادامه با روش هایی آشنا می شویم که توسط آن ها می توان بر واژگان انگلیسی مسلط شد.

 

تععین سطح واژگان انگلیسی خود

ابتدا بهتر است سطح فعلی واژگان خود را بدانید. می توانید توسط آزمون های واژگان آنلاین، سطح خود را تعیین کنید. از این طریق نقاط قوت و ضعف خود را متوجه می شوید. لغاتی را که یاد گرفته اید، در دفترچه ای یادداشت کنید و هر روز آن ها را مرور کنید. 

 

تسلط بر واژگان انگلیسی

 

فرهنگ لغت بخوانید

فرهنگ لغت یکی از منابع خوب برای تقویت مهارت واژگان می باشد. از طریق آن می توانید لغات جدیدی بیاموزید که با تمرین و تکرار مداوم باعث می شوید واژگان بیشتری یاد بگیرید. 

 

برنامه زمانی مطالعه داشته باشید

برنامه ریزی در هر کاری باعث می شود که پیشرفت چشمگیری داشته باشید. برای تسلط به واژگان انگلیسی هم بهتر است برنامه ای در نظر بگیرید و طبق آن پیش بروید. برای مثال هر روز نیم ساعت از وقت خود را صرف یادگیری لغات کنید.

 

کلماتی را که یاد گرفتید تکرار کنید

در یادگیری واژگان اولین راه تمرین و تکرار می باشد. اگر هر لغتی را که یاد گرفته اید چندین روز تکرار کنید، دیگر ملکه ذهنتان می شود و از خاطرتان نمی رود. در واقع یادگیری لغات در موقعیت های مختلف صورت می گیرد که با تمرین و تکرار تقویت می شود.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟