سخت ترین زبان های خارجی کدامند؟

  • خانه
  • سخت ترین زبان های خارجی کدامند؟

یادگیری زبان های خارجی به غیر از انگلیسی و عربی که در مدارس ایران تدریس می شود، کمی سخت و دشوار است اما برخی از زبان ها جزء سخت ترین زبان های دنیا نامبرده می شوند که وقت بیشتری برای یادگیری آن باید بگذارید. به راستی سخت ترین زبان های دنیا کدامند؟ در این مقاله می خواهیم شما را با 3 تا از زبان های خاص و سخت دنیا آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

زبان چینی

همان طور که می دانید مهم ترین شاخصه ی زبان الفبای آن می باشد که در زبان چینی چیزی به نام الفبا وجود ندارد. در زبان چینی بیش از 80 هزار کارکتر وجود دارد که خود مردم چین روزانه حدودا از 100 کارکتر آن در صحبت هایشان به کار می برند. این زبان مانند نقاشی است که تبدیل به خط شده. جالب است بدانید زبان روز کشور چین با زبان سنتی و قدیمی آن متفاوت است، به طوری که افراد تحصیل کرده ای که در شهرهای اصلی سکونت دارند نمی توانند زبان سنتی چینی را به خوبی تشخیص دهند.

زبان چینی زبان هجاهای بی شمار است، هجاهای زیادی که هر کدام تلفظ گوناگونی دارد که باعث تغییر معنی کامل کلمه می شود، از این رو باید حسابی مراقب تلفظ هجاها باشید که معنی کلمه نادرست به کار برده نشود زیرا ممکن است افتضاح به بار بیاید. یک نکته جالب دیگر در مورد زبان چینی این است که تمامی کلمات خاص مانند اسم شما معنی می شود. چینی ها یک فرهنگستان ادب و فرهنگ دارند که همه ی کلمات قبل از این که وارد این زبان شوند مورد تحلیل قرار می گیرند به طور مثال کلمه تلفن در تمامی کشورهای جهان تلفن گفته می شود جز کشور چین.

زبان ژاپنی

قواعد و گرامر زبان ژاپنی بسیار سخت است که برای یادگیری آن باید زمان زیادی را در نظر بگیرید، البته انتخاب آموزشگاه زبان نیز تاثیر بسیار زیادی در روند و سرعت یادگیری شما دارد. برای یادگیری زبان ژاپنی و تمامی زبان های نادر و رایج، مرکز زبان گات را به شما عزیزان معرفی می کنیم. زبان ژاپنی از چپ به راست نوشته می شود و بیش از 125 میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می کنند. حدودا 2 هزار نشانه برای بیان کلمات و اجزای زبان ژاپنی وجود دارد و دو دسته از سیلاب های آوایی وجود دارد که هر کدام دارای 46 حرف است. شاید بسیاری بر این باور باشند که زبان چینی با ژاپنی کاملا مشابه یکدیگر هستنهد اما باید بگوییم به جز شباهت های مختصر در برخی کلمات، این دو زبان تفاوت های بسیاری در قواعد و دستور زبان خود با یکدیگر دارند.

زبان عربی

عربی، گسترده ترین و پر گویش ترین زبان دنیا محسوب می شود. عربی از زبان های رسمی سازمان ملل متحد است که بیش از 400 میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند. با توجه به تحقیقات زبان شناسان زبان عربی بیش از 12 میلیون کلمه دارد و زبانی است که بیشترین تعداد واژه را در بر دارد. دشوار بودن یادگیری این زبان در گستردگی واژگان آن است، البته تغییر شکل حروف با تغییر جایگاهشان در جمله از دیگر پیچیدگی های این زبان به شمار می رود. از آن جایی که ریشه های زبان عربی به بیش از 12 هزار ریشه می رسد از پر بار ترین زبان های دنیا محسوب می شود.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند