آزمون دلف فرانسه

  • خانه
  • آزمون دلف فرانسه

آزمون دلف فرانسه

به گواهی مدرک زبان فرانسه گفته می شود که زیر نظر مرکز مطالعات زبان فرانسه و زیر مجموعه ی وزارت آموزش کشور فرانسه برگزار می شود. دلف مخفف کلمه ی Diplôme d'études en langue française می باشد و هر کسی که موفق به قبولی در این آزمون شود به این منظور است که توانایی مکالمه، خواندن و نوشتن فرانسوی را دارا هستید. لازم به ذکر است که آزمون دلف در ایران نیز برگزار می شود.

آزمون دلف

به طور کلی می توانید در 5 سطح از زبان فرانسه مدرک مورد نظر را دریافت کنید. ارزش و اعتبار این مدارک با توجه به دانشی که در هر سطح می آموزید متفاوت است، به طور مثال A1 از پایین ترین مدارک زبان فرانسه و C1,C2 از بالا ترین مدارک زبان فرانسه به شمار می رود. در واقع با گذراندن دوره های C1,C2 دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی را کسب خواهید کرد که به آن دالف (DALF) گفته می شود. ترتیب یادگیری زبان فرانسه در بهترین آموزشگاه تهران به این صورت است: ابتدا A1 پس از آن A2 سپس B1 و در آخر B2.

مهارت های لازم برای آزمون دلف

Reading:
سبک سوال های آزمون دلف در این بخش حدودا شبیه به آزمون های دیگر زبان خارجی است، به این صورت که متنی نسبتا کوتاه در اختیار شما قرار می گیرد که باید با توجه به متن جاهای خالی را پر کرده و یا به سوال ها پاسخ دهید.
Writing:
توانایی نوشتاری شما در این بخش تست خواهد شد اما با توجه به سطحی که هستید پرسش ها نتفاوت می باشند. A1: متنی در مورد زندگی روز مره و معرفی خودتان. A2: متنی نسبتا کوتاه در مورد تجربیات سفر و یا هر موضوعی که بتوان راجع به آن چند سطری نوشت، همچنین یک دعوتنامه برای تبریک و یا ... . B1: در این سطح از آزمون به شما یک موضوعی را پیشنهاد می کنند که باید نظر شخصیتان را راجع به آن بنویسید و دلایل رد کردن و یا قبول کردن آن را نیز به طور کامل توضیح دهید. B2: در آزمون B2 نیز باید در مورد یک موضوع مشخص شده بحث کنید و نظراتتان را با دلیل و استدلال به طور کامل توضیح دهید.
Listening:
هدف این بخش از آزمون امتحان کردن مهارت شنیداری شما می باشد. چند فایل صوتی که هر کدام تنها 2 بار تکرار می شود برای شما پخش خواهد شد و طبق شنیده هایتان می بایست به سوال های طرح شده پاسخ دهید. هر کدام از این فایل های صوتی 3 تا 8 دقیقه می باشند.
Speaking:
مهارت مکالمه ی شما در آزمون دلف نیز همانند دیگر مهارت ها سطح بندی دارد. در سطح های A1,A2 ابتدا با معرفی خودتان و عادت های روزانه شروع شده و سپس در مورد یک موضوع به تور مختصر با طرف مقابل صحبت می کنید. در سطح B1 در مورد یک موضوع از قبل تعیین شده با مصاحبه گر وارد چالش شده و هر کدام نظر و ایده های خود را در مورد آن بازگو خواهید کرد. در سطح B2 شما در مورد موضوعی که گفته شده نظر خو را گفته و از آن دفاع خواهید کرد.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند