سوالات سیتیزن شیپ آمریکا

  • خانه
  • سوالات سیتیزن شیپ آمریکا

کسانی که مدت طولانی در آمریکا زندگی کرده اند، می توانند در آزمون سیتیزن شیپ شرکت کنند و از خدمات بهتری بهره مند شوند. سیتیزن شیپ و یا شهروندی شرایط بهتری را برای شما به ارمغان می آورد. درست است که برای این آزمون باید اطلاعات و مطالعه کافی داشته باشید، اما نگران مصاحبه ی آن نباشید و حتما در این آزمون شرکت کنید تا از مزایای بیشتری برخوردار شوید.

 

سوالات سیتیزن شیپ آمریکا


مصاحبه سیتیزن شیپ آمریکا

می توان گفت که آزمون و مصاحبه ی سیتیزن شیپ، برای این است که مهاجر برای اقامت دائم و به عنوان یک شهروند آمریکایی اقدام کند. یکی از اهداف اصلی آزمون سیتیزن شیپ این است که، شما ثابت کنید به قوانین مختلف آگاه هستید و تمام شرایط لازم را برخوردارید. خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) پرونده ی شما را مورد بررسی قرار می دهد تا نسبت به شهوندی شما اطمینان خاطر را بدست آورد.

 

 سوالات مصاحبه سیتیزن شیپ آمریکا

آزمون سیتیزن شیپ شامل یک آزمون انگلیسی و همینطور یک آزمون مدنی است که برای اینکه مشخص شود که متقاضی تا چه حد کشور جدید را پذیرفته، طراحی شده است. آزمون انگلیسی سیتیزن شیپ مهارت های خواندن (reading)، نوشتن (writing) و گفتار (speaking) شما را مورد سنجش قرار می دهد و همچنین آزمون مدنی یا شهری میزان تسلط شما به تاریخ و دولت کشور آمریکا را می سنجد. 
پس از اتمام آزمون بیومتریک، USCIS ایمیلی برای شما ارسال می کند که از طریق آن متوجه تاریخ مصاحبه خود می شوید. در محل برگزاری آزمون بیومتریک، یک دفترچه راهنما به شما می دهند که در آن مواردی که باید برای آزمون سیتیزن شیپ بدانید، ذکر شده است.  

 

سوالات سیتیزن شیپ آمریکا

 

آزمون زبان انگلیسی

آزمون زبان انگلیسی شامل سه بخش اصلی ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ است که تست های مربوط به بخش ریدینگ و رایتینگ را در یک تبلت پاسخ می دهید. کمی قبل از مصاحبه، افسر مصاحبه از شما می خواهد که هدف خود را از مهاجرت توضیح دهید و سوگند یاد کنید که حقیقت را گفته اید. همچنین افسر مهاجرت قبل از شروع آزمون روش استفاده از تبلت دیجیتالی را به شما یاد می دهد. فقط باید بدانید که حتما حقیقت را بیان کنید، چرا که ممکن است در همان زمان رد شوید.

 

آمادگی برای آزمون سیتیزن شیپ آمریکا

برای آمادگی در آزمون سیتیزن شیپ آمریکا، بهترین راه شرکت در آزمون های تمرینی است. شاید به نظرتان این آزمون ها با امتحان اصلی مطابقت نداشته باشد، اما با نوع سؤالات آشنا می شوید و باعث می شود آمادگی لازم را پیدا کنید. در واقع مهارت زبان انگلیسی شما تنها به این آزمون محدود نمی شود؛ بلکه وقتی افسر با شما صحبت می کند هم توانایی زبان شما را می سنجد. فقط اگر متوجه بخشی از سؤالات نشدید، نگران نباشید و از افسر بخواهید که دوباره بیان کند. 

 

سوالات سیتیزن شیپ آمریکا

 

مدارک مورد نیاز برای آزمون سیتیزن شیپ

به صلاح است که پرونده ای از تمام مدارک مورد نیاز در طول فرآیند سیتیزن شیپ را نگه دارید و آن را در آزمون و مصاحبه سیتیزن شیپ خود به همراه داشته باشید. هنگامی که فرم N-400 را پر کردید، یک کپی از آن را به همراه اصل و کپی تمامی اسناد پشتیبان دیگری که همراه با درخواست خود ارسال کرده اید، نگه دارید.
همچنین باید هر نامه ای را که از USCIS دریافت می کنید را لحاظ کنید. ایده خوبی است که قبل از شرکت در آزمون شهروندی ایالات متحده، این پرونده را مرور کنید و آن را با خود بیاورید تا بتوانید به راحتی به هر مدرکی که نیاز دارید رجوع کنید.

 

مدت زمان آزمون سیتیزن شیپ

معمولا آزمون شهروندی و مصاحبه، ۲۰ دقیقه زمان می برد. اما باز هم نمیتوان دقیق گفت و نسبت به هر درخواست متفاوت است.

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟