زمان های آینده در زبان انگلیسی

  • خانه
  • زمان های آینده در زبان انگلیسی

آشنایی با زمان ها در انگلیسی، به فرد کمک می کند تا در شرایط متفاوت و با حالت های مختلف بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند. در همه ی زبان ها، فعل ها با توجه به ساختار خاص آن زبان صرف می شوند. از این رو در یادگیری هر زبانی باید ساختار افعال را به خوبی بیاموزید. با تمرین و تکرار می توانید مهارت لازم را بدست آورید.

 در ابتدای  اکثر مکالمات از خودمان صحبت می کنیم که افعال باید به صورت زمان حال بیان شوند. با گذشت زمان و گذراندن دوره ها می توانید از زمان گذشته و آینده هم استفاده کنید. تا سطح A2 به یادگیری این افعال می پردازید. در ادامه با زمان ها در زبان انگلیسی آشنا می شویم.

 

 

 

 

اهمیت استفاده از زمان ها در زبان انگلیسی

 

در هنگام یادگیری زبان انگلیسی، بسیاری از زبان آموزان در سطوح پیشرفته تر هم از همان جمله بندی های ساده استفاده می کنند و برایشان عادت شده است. مثلا جمله های کوتاه با افعال حال ساده، گذشته ساده یا آینده ساده بکار می برند. این گونه جمله بندی، در آزمون های آیلتس و سایر آزمون های معتبر ۵ نمره ای خواهد داشت. برای تقویت Complexity که از عوامل مهم در آزمون ها می یاشد، بهتر است از ساختار های ویژه زبان انگلیسی استفاده کنید تا نمره ی بالایی را در آزمون های بین المللی دریافت کنید.

 

 

 

 

زمان های حال (Present Tenses)

 

زمان حال برای بیان اتفاقات روزمره و هر آنچه که در همین لحظه رخ داده است، بکار می رود. 

 


John gets to work at 9:00 everyday
.Everybody’s watching Game of Thrones these days
!Who’s frying fish? I can smell it

 

 

 

 

حال استمراری (Present Continuous) برای آینده

 

ساختار حال استمراری در زبان انگلیسی، be به همراه فعل با ing می باشد که اتفاقی که در همین لحظه اکنون رخ داده است را بیان می کند. از این ساختار برای اتفاقاتی که در آینده نزدیک رخ داده اند هم استفاده می شود. 


?Are you doing anything fun this weekend


I’m afraid not. I’m seeing my grandma on Sunday. She’s in the hospital now


حالت دیگری از Present Continuous وجود دارد که be going to به یک فعل اضافه می شود و برنامه ریزی کردن و هدف انجام کاری را نشان می دهد. 


Sarah is going to celebrate her birthday in her dad’s garden

 

 

 

 

 

 

حال ساده (Present Simple) برای آینده

 

Present Simple ساختاری می باشد که برای بیان مسائل روزمره، برنامه های زمانی مشخص و واقعیت هایی که هیچوقت تغییر نمی کنند، استفاده می شود. گاهی برای صحبت درباره ی آینده هم، حال ساده را بکار می بریم. برای مثال timetable ها یکی از این موارد می باشند. برنامه های حرکت قطارها، هواپیما ها، وقت دکتر، برنامه تلویزیونی و مواردی از این قبیل که از قبل تعیین شده باشند از حال ساده استفاده می کنیم. 

We are flying to Istanbul tomorrow.

 

 

 

 

 

زمان های آینده (Future Tenses) در زبان انگلیسی

 

در همه ی زمان های آینده عبارت will وجود دارد. عبارت will همانند modal verb عمل می کند که باید فعل پس از آن به صورت ساده بیاید. اما فعل هایی که بعد از will می آیند، حالت های مختلفی دارند.
آینده ساده (Future Simple): آینده ساده، will یا won’t (will not) که شکل منفی will می باشد با شکل ساده فعل بکار می روند که برای پیش بینی یک اتفاق در آینده، قول دادن، دادن یک پیشنهاد یا حتی انتخاب یک چیز به کار می‌رود.


It will rain on Monday

 

 

 

 


آینده استمراری (Future Continuous) در زبان انگلیسی

 

وقتی از ساختار استمراری صحبت می شود، فعل ing دار را تصور کنید. در این مورد خاص، will be یا won’t be.بکار می رود. حالت Future Continuous برخلاف شکل ساده آن بر “یک فعالیت در حال انجام در آینده” تاکید دارد نه اتفاقی که قرار باشد یک یا چند بار در آینده بیفتد. 


I don’t know whom I will marry, but I’m sure I will meet someone


Tomorrow night is the big night! At this time tomorrow, you will be dancing with your bride at the wedding

 

 

 


گذشته در آیندهFuture Perfect)

 

Future Perfect) برای اتمام یک کاری در زمانی مشخص در آینده بکار برده می شود. 


I will fly to Madrid tomorrow morning

At this time yesterday, I will be flying above Mediterranean sea

   .By 12 p.m, I will have been flying for 5 hours

.Before the meeting starts, I will have arrived to Barajas Adolfo Suárez Airport

 

 


جمله ی اول آینده ساده است که یک خبری را می رساند. در جمله دوم انجام یک کاری تاکید شده است که از ویژگی های آینده استمراری می باشد. 
جمله چهارم می گوید قبل از شروع جلسه شخص به فرودگاه مادرید رسیده است که گذشته در آینده را شامل می شود و جمله سوم استمراری می باشد که می گوید قبل از ساعت 12 شخص پنج ساعت در حال پرواز بوده است.
جملات آینده حالات مختلفی دارند و با توجه به شرایط باید بکار برده شوند.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند