زبان فرانسوی

درباره زبان فرانسوی

زبان فرانسوی زبانی رومی از نوع هندو اروپایی است که حدود ۱۳۶ میلیون از مردم جهان به این زبان صحبت می کنند. فرانسوی زبان رسمی مردمان کشور های فرانسه، آفریقای مرکزی و شمالی می باشد. همچنین این زبان یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. و از جمله زبان های کاری و رسمی اتحادیه اروپا می باشد. امروزه زبان فرانسوی جز زبان های مهم و پر طرفدار است که می توان گفت بعد از انگلیسی در دانشگاه ها و در مسائل علمی بسیار بکار می آید و از زبان های مهم دیپلماتیک است.
 
اکثر افرادی که زبان آن ها فرانسوی است در کشور فرانسه هستند اما بقیه فرانسوی زبان ها در کشور های کانادا به ویژه در استان کبک، نیوبرلنزویک، اونتاریو، بلژیک، سوئیس، کزامبورگ و اوییزیانا حاضر اند. 
به طور کلی ‌می توان گفت که بیش از ۲۶۰ میلیون از مردم به این زبان تسلط دارند. شایان ذکر است که زبان فرانسه در فرهنگ، هنر، دیپلماسی، ادبیات و علم نقش مؤثری داشته و سومین زبان کاربردی در تجارت می باشد.
اگر علاقمند به یادگیری زبان فرانسوی هستید، در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این زبان پر طرفدار آشنا شویم.
 
 
 
 
 

آموزش زبان فرانسوی

 آموزش زبان فرانسوی و میزان سختی و آسانی این زبان به خود فرد بستگی دارد. همه چیز به میزلن تلاش زیان آموز بر می گردد. اما در حالت کلی می توان گفت که یادگیری زبان فرانسوی نسبت به سایر زبان های دنیا خیلی هم دشوار نیست.
در ادامه به نحوه ی آموزش این زبان می پردازیم:
  • خواندن و نوشتن حروف در زبان فرانسوی: در زبان فارسی ما هر چه را که می شنویم، می نویسیم و همه ی حروف به جز برخی استثناها مثل «و» در خواهر خوانده می شوند. اما این ساختار در زبان فرانسه کاملا متفاوت است. به گونه ای که چند حرف یک صدا را می سازند، برای مثال ترکیب سه حرف aim صدای ɛ̃ را می سازد که تنها یک آواست.
 
  • حروف صدا دار و شبه صدادار در زبان فرانسوی: در زبان فارسی ما شش حرف صدادار داریم (آ ای او / فتحه کسره ضمه) که هر کدام صدایی را ایجاد می کنند. در زبان فرانسه این حروف تعداد بیشتری دارند.
برای یادگیری اصولی این زبان، باید زمان قابل توجهی را صرف تلفظ کنید تا به خوبی مسلط شوید.
 
  • جنسیت اسامی در فرانسوی: همه ی اسامی در زبان فرانسه دارای جنسیت هستند. گاهی اسامی دارای جنسیت طبیعی هستند و گاهی هم جنسیت طبیعی ندارند بطور کلی دو جنسیت مذکر و مؤنث برایشان تعریف می شود. این موضوع کمی پیچیده است پس بهتر است جنسیت اسامی را بخاطر بسپرید.
 
  • زمان ها در زبان فرانسه: زمان ها در زبان فرانسه بسیار مشابه زبان انگلیسی است. این زمان ها معمولا معادل های دقیقی در زبان فارسی ندارند پس باید بیشتر تمرین کنید.

 

  • صفات در زبان فرانسه: در زبان فارسی پس از اینکه صفت به اسم نسبت داده می شود، 
 تغییری در ساختار اسم رخ نمی دهد و هر صفت را میتوان از طریق کسره به یک اسم نسبت داد، اما در زبان فرانسه صفات با توجه به جنسیت و تعداد (مفرد یا جمع بودن) اسمی که به آن نسبت داده می شوند تغییر می کنند.
 
 
 
 

آموزشگاه زبان فرانسوی

آموزشگاه زبان نقش مهمی در یادگیری دارد. چرا که آموزشگاه های زبان فرانسه که کیفیت مناسبی ندارند، فقط وقت و هزینه ی زبان آموز را تلف می کنند و یادگیریتان را ماه ها به تأخیر می اندازد.

برای انتخاب آموزشگاه قبل از شروع کلاس ها به آنجا بروید و محیط و اساتید را ببینید. و از سایر زبان آموزان در رابطه با شرایط آموزشگاه سؤال کنید. آموزشگاه زبان می تواند شما را مشتاق تر و یا انگیزه شما را کمتر کند.
 
 
 
 

آموزش آنلاین زبان فرانسوی

امروزه با وجود اینترنت و شبکه های مجازی می توان زبان فرانسه را بصورت آنلاین یاد گرفت. بسیاری از زبان آموزان فقط بصورت آنلاین این زبان را فرا می گیرند و برخی در کنار کلاس های حضوری، در این کلاس ها نیز شرکت می کنند.
ویدیوهای آموزشی بسیاری در سراسر سایت ها قرار دارند که می توانید از آن ها برای یادگیری این زبان بهره ببرید. این یکی از روش های بروز یادگیری زبان فرانسوی‌ است که میتوانید از آن استفاده کنید و یا در کنار سایر روش ها از آن بهره مند شوید.
 

پکیج های آموزشی زبان فرانسوی

پکیج های زبان فرانسوی به زبان آموزان کمک می کند تا تلفظ دقیق کلمات را یاد بگیرند. زبان فرانسوی از جمله زبان های پر طرفدار می باشد و منابع بروزی برای این زبان در کشور فراهم شده است. امروزه با پکیج های آموزشی و صحبت کردن با فرانسوی زبان ها می توانید مکالمه ی دلنشینی داشته باشید.
 

آزمون های زبان فرانسوی

آزمون های زبان فرانسوی، آمادگی شما را می سنجد. این که چه مقدار توانایی در این زبان دارید و آیا می توانید به راحتی ارتباط برقرار کنید یا خیر؟
آزمون های زبان فرانسوی بین المللی هستند و بسیار دقیق و با در نظر گرفتن جزئیات صحیح می شوند. در ادامه با این آزمون ها آشنا می شویم: 
 
آزمون DILF زبان فرانسوی
این آزمون فقط در کشور فرانسه برگزار می شود و حداقل سن مجاز آن ۱۶ سال می باشد. 
آزمون DILF دیپلم ابتدایی است که توسط آموزش ملی و آموزش عالی فرانسه صادر می شود و مشخص می کند که فرد در سطح ابتدایی A1 قرار دارد. 
 

آزمون DELF و DALFزبان فرانسوی

این دو آزمون، آزمون های دیپلم مطالعات و دیپلم پیشرفته زبان فرانسه هستند.
این آزمون ها برای افراد غیر بومی می باشند که سطوح مختلفی دارند و سالانه سیصد هزار دانش آموز در این آزمون ها شرکت می کنند.
 
• ‏DELF A1سطح اول که برای افرادی است که تازه شروع کرده اند.
• ‏DELF A2 سطح دوم که ابتدایی می باشد.
• ‏DELF B1 سطح سوم که سطح متوسط است.
• ‏DELF B2 سطح چهارم که پیشرفته تر از سطح متوسط است.
• ‏DALF C1 سطح پنجم که پیشرفته یا کمی تخصصی محسوب می شود.
• ‏DALF C2 سطح ششم، سطح کاملا پیشرفته و مانند کسانی که زبان مادریشان فرانسوی است، می باشند.
 
 
 
 
 

آزمون TEFزبان فرانسوی

این آزمون همانند آزمون آیلتس سطح زبان آموز را تعیین و نمره ی سطح A1 تا C2 را مشخص می کند. این آزمون بسیار کار آمد است و در زمینه های مختلف کاربرد های فراوانی دارد.
آزمون TEF پنج آزمون متفاوت دارد و اعتبار آن ۲ ساله است.
 
آزمون TEF Étudesزبان فرانسوی
در سال ۲۰۰۴ تائید شد و مهارت های مکالمه و نوشتاری شما را می سنجد 
اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسه را دارید، آزمون TEF Études برایتان کارآمد است.
 
آزمون TEF Naturalisationزبان فرانسوی
این آزمون مناسب افرادی می باشد که می خواهند شهروند کشور فرانسه شوند. وزارت فرانسه این آزمون را به این افراد پیشنهاد می دهد.همچنین آزمون در چهار سطح برگزار می شود.
 
آزمون TEF Carte de résidentزبان فرانسوی
یک آزمون تخصصی برای اخذ کارت اقامت می باشد. در این آزمون مهارت های نوشتاری و مکالمه سطح A2 سنجیده می شود. شایان ذکر است که اگر آزمون DELF A2 را قبول شده باشید، نیازی به آزمون TEF Carte de résident نخواهید داشت.
 

آزمون TEF CANADAزبان فرانسوی

این آزمون برای گرفتن اقامت در کانادا بسیار کار آمد است. همچنین افرادی در آن شرکت می کنند که قصد مهاجرت اقتصادی دارند و به ویژه کسانی که برای تابعیت کانادا درخواست می‌دهند. 
سطح آن تقریبا مشابه آزمون DELF B2 می باشد.
 
آزمون TEF Québec – TEFAQزبان فرانسوی
این آزمون هم برای مهاجرت به کانادا بسیار کار آمد است. برای مهاجرت به منطقه کبک کانادا باید در این آزمون شرکت کنید.
 
 
 
 
 

کلاس های زبان فرانسوی

قبل از ورود به کلاس های زبان فرانسه، باید تعیین سطح شوید تا طبق مهارت هایتان در این کلاس ها شرکت کنید.
با حضور در این دوره ها شما زبان فرانسوی را بطور کامل یاد می گیرید و همچنین دوره های پیش از آزمون برای مهاجرت و اخذ ویزای داشجویی نیز برگزار می شوند. 
کلاس ها می تواند به صورت حضوری و یا آنلاین باشند که می توانید با توجه به شرایطتان دوره ی مورد نظر را انتخاب کنید.
فشرده سه روز در هفته / فشرده دو روز در هفته / ترمیک سه روز در هفته / پنج شنبه و جمعه ها
 
 
 
 
 

کتاب های زبان فرانسوی

با خواندن کتاب های زبان فرانسوی می توانید بهترین نتیجه را بدست آورید. اما انتخاب درست منابع هم نقش مؤثری در یادگیری دارد. 
در ادامه با برخی ویژگی های کتاب های فرانسوی مناسب آشنا می شویم.
ابتدا باید کتابی که انتخاب می کنید مورد تأیید سفارت فرانسه باشد.
منبعی که بر اساس هر چهار مهارت اصلی زبان است را مورد نظر قرار دهید.
ساده و روان نوشته شده باشد.
کاملا بروز و بدون ایراد نوشته شده باشد.
توانایی مکالمه شما را افزایش دهد.
 
 
 
 

جزوه های زبان فرانسوی

جزوه های زبان فرانسوی به زبان آموز کمک می کند تا با روش های بهتری این زبان را فرا بگیرد.
البته کتاب های قطور، جزوه ها و منابع دیگر همه وسیله هستند و این تلاش و انگیزه ی خود زبان آموز است که پیشرفت را چندین برابر می کند.
می توانید با فرانسوی زبان ها ارتباط برقرار کنید و با دقت به لهجه و گویش آن ها مکالمه خود را بهتر کنید.
 
 
 
 

بهترین آموزشگاه زبان فرانسوی

بهترین آموزشگاه زبان فرانسوی، ویژگی هایی دارد که آن را از دیگر مؤسسات جدا می کند.
اساتید آموزشگاه های با کیفیت، تدریس عالی دارند، همچنین تجهیزات مناسب و یادگیری همراه با سرگرمی صورت می گیرد.
این مؤسسات در مجامع ملی و بین المللی اعتبار بخصوصی‌ دارند و امتحانات با کیفیت برگزار می کنند. هزینه کلاس های این آموزشگاه متناسب با کیفیت آن است. ویژگی هایی دارد که آن را از دیگر مؤسسات جدا می کند. اساتید آموزشگاه های با کیفیت، تدریس عالی دارند، همچنین تجهیزات مناسب و یادگیری همراه با سرگرمی صورت می گیرد.
این مؤسسات در مجامع ملی و بین المللی اعتبار بخصوصی‌ دارند و امتحانات با کیفیت برگزار می کنند. هزینه کلاس های این آموزشگاه متناسب با کیفیت آن است.
 
 
 
 
نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟