روش های مهاجرت به ترکیه

  • خانه
  • روش های مهاجرت به ترکیه

امروزه مهاجرت به کشور های مختلف بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. اما این تصمیم بر روی سرنوشت متقاضی تأثیر زیادی دارد، از همین رو باید به کشور مقصد و شرایط آن دقت کنید. برای آشنایی بیشتر با روش های مهاجرت به ترکیه، تا پایان متن همراه ما باشید.

 

 

 

انواع مهاجرت به ترکیه

 

مهاجرت به ترکیه از راه های مختلفی امکان پذیر است. مثل مهاجرت به ترکیه از طریق کار، تحصیل، خرید ملک، ازدواج، اخذ شهروندی و سرمایه گذاری. ترکیه کشوری است که سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. بسیاری از ایرانیان هم این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند اما از نظر شغل بسیار محدود است.

با این حال ویژگی هایی هم دارد. برای مثال نزدیکی به ایران، پاسپورت معتبر، عدم نیاز به اخذ ویزا وغیره.
برای انتخاب بهترین راه مهاجرت، با یک مشاور مشورت کنید تا با همه ی شرایط آن آشنا شوید.

 

 

 

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

 

یکی از روش های مهاجرت به ترکیه، شغل و کار می باشد. برای این اقدام شما باید از یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنید. ایرانیان می توانند بدون دریافت ویزا به ترکیه سفر کنند و ۹۰ روز فرصت دارند که شغل مناسب با شرایطشان را پیدا کنند. در این کشور موقعیت شغلی بسیار کم است و اگر زبان ترکی را هم بلد نباشید دشوار تر می شود.

یکی از بهترین کار ها در ترکیه، آموزش زبان انگلیسی می باشد. علاوه بر آن رشته های مهندسی، کامپیوتر، مدیریت و کارشناس اقتصادی طرفداران زیادی در ترکیه دارند.

 

 

 

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

 

در کشور ترکیه با پیشرفت مسائل بهداشتی و درمانی، افراد زیادی تمایل دارند برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی به این کشور مهاجرت کنند. همچنین دانشگاه های معتبر در زمینه مد هم افراد زیادی را به خود جذب کرده اند. به همین ترتیب تعداد زیادی از مردم به دنبال اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. ویزاهای تحصیلی کشور ترکیه برای اهداف متفاوتی اخذ می شوند:


۱)ابتدا باید پذیرش خود را از یک دانشگاه و یا مؤسسات آموزشی ترکیه دریافت کنید. 


۲)سپس برای تشکیل پرونده تحصیلی به سفارت ترکیه در ایران مراجعه کنید.


۳)مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده را ارائه دهید.


۴)پرونده شما بررسی می شود و ویزا تعیین می گردد که این بخش حدود ۳ تا ۱۵ روز به طول می انجماد.


۵)سپس مجوز اقامت موقت در ترکیه را دریافت کنید. 

 

 

 

 

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

 

خرید ملک یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در ترکیه می باشد. البته برای این اقدام متقاضی باید حداقل ۲۵۰ هزار دلار داشته باشد. اما از رایج ترین روش ها برای مهاجرت به ترکیه می باشد. البته در صورت خرید ملک نباید آن را تا ۳ سال بفروشید.

 

 

 

 

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

 

یکی از روش های مهاجرت به ترکیه، ازواج با شهروندان ترکیه ای می باشد. فقط در صورتی می توان اقامت ترکیه را دریافت کرد، که زوج حداقل سه سال با یکدیگر زندگی کرده باشند و این را ثابت کنند که هم زندگی کرده اند و هم از لحاظ مالی شرایط خوبی دارند. با اثبات این ها می توانند اقامت دائم ترکیه را بدست آورند همچنین پس از ۵ سال تابعیت این کشور را بگیرند.

 

 

 

 

مهاجرت به ترکیه از طریق اخذ شهروندی

 

اخذ شهروندی یا پناهندگی روشی پر ریسک برای مهاجرت می باشد. پناهدگی در هر کشوری بدین معناست که در کشور خود مشکلاتی دارید و برای رهایی از آن ها به کشور دیگر پناه می برید. از همین رو روش مناسبی برای مهاجرت نمی باشد. برای پناهندگان کمپ هایی در نظر گرفته می شود که زندگی در آن ها سخت و دشوار است. مصاحبه با افسر و دیگر شرایط آن هم سختی های زیادی دارد. 

 

 

 

 

 مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

 

 از روش های مناسب مهاجرت به ترکیه، سرمایه گذاری می باشد. می توانید از راه های مختلف مثل خرید ملک، سهام، اوراق و غیره سرمایه کذاری کنید. برای سرمایه گذاری در ترکیه متقاضی باید بالای 18 سال باشد، حداقل سرمایه اولیه 150 هزار دلار آمریکا را داشته باشد.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند