تکنولوژی چه نقشی در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

  • خانه
  • تکنولوژی چه نقشی در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

امروزه تکنولوژی نقش بسیار گسترده ای در همه ی زمینه ها دارد. تأثیر آن را می توان در هر جایی حس کرد؛ اما می توان گفت، تکنولوژی در یادگیری زبان بیشترین تأثیر را داشته است؛ چرا که بسیاری از افراد یادگیری زبان را آغاز کرده اند و یا در حال یادگیری زبان دوم یا سوم هستند. 

 

تکنولوژی چه نقشی در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟


اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

از آنجایی که زبان انگلیسی امروزه بسیار پر اهمیت شده است، می توان نتیجه گرفت که یادگیری این زبان می تواند بسیار کار آمد باشد. در واقع طی تحقیقات پی در پی دریافتند که یادگیری یک زبان جدید، حافظه، مهارت‌های حل مسئله و تفکر انتقادی، تمرکز، توانایی انجام چند کار و مهارت‌های شنیداری را تقویت می کند. یادگیری زبان انگلیسی تاثیر چشم گیری در زندگی دارد.

طوری که زندگی با زبان می تواند تغییراتی داشته باشد و بهبود پیدا کند. مانند: روابط و رشد، فرصت های شغلی، توسعه‌ی فردی و... متاسفانه بعضی افراد در یادگیری هر زبانی‌ غیر از زبان اصلی خودشان تنبلی می کنند. اما در اصل یادگیری زبان انگلیسی باعث ایجاد شغل، افزیش اعتماد به نفس و همچنین تسلط کامل در صحبت کردن می شود. اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید بهترین آموزشگاه های زبان در تهران می توانند به شما کمک کنند تا زبان انگلیسی را در کمترین زمان یاد بگیرید.

 

55 درصد محتوایی که در اینترنت ها قرار دارند به زبان انگلیسی هستند. به طور کلی زبان انگلیسی زبان بین المللی است که تقریبا همه افراد با آن آشنایی دارند. در دنیای امروز و اصل ارتباطات، بهتر است یادگیری این زبان را در برنامه های خود قرار دهید.


نقش تکنولوژی در آموزش زبان به چه صورت است؟

با وجود تکنولوژی، یادگیری زبان انگلیسی بسیار راحت شده است. به طوری که بسیاری از افراد دیگر در کلاس های حضوری شرکت نمی کنند و از طریق کلاس های آنلاین مهارت های زبان خود را تقویت کرده اند.

 

تکنولوژی چه نقشی در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

 

پلتفرم های آموزشی برای کلاس های آنلاین

بسیاری از آموزشگاه های معتبر زبان، پلتفرم های آموزشی با کیفیتی برای کلاس های آنلاین در نظر گرفته اند مت از طریق آن ها، استاد و زبان آموز می‌توانند به خوبی اطلاعات را به اشتراک بگذارند و شرایط مثل همان کلاس های حضوری می باشد. 
این پلتفرم ها ویژگی هایی مثل وایت برد، اشتراک فایل صوتی و تصویری، امکان ایجاد Room های مجازی در کلاس ها برای بحث و گفتگو و ارتباط بین استاد و زبان آموز به صورت گروهی و یا دو نفره دارند. 

 

پاکدست ها برای یادگیری زبان

استفاده از پاکدست ها می تواند شما را خیلی سریع از سطح مبتدی به سطح پیشرفته برساند. فقط کافی است که زمان بگذارید و با انگیزه پیش بروید. تحقیقات هم اثر این پادکست ها را نشان می دهند. 
استفان کراشن، زبان شناس مشهور و محقق یادگیری زبان، نشان داده است که ورودی قابل درک لازمه یادگیری زبان است، او در تحقیقاتش ثابت کرد که ورودی‌های گسترده، از جمله پادکست‌ها، می‌تواند همه مهارت‌های انگلیسی ما حتی اسپیکینگ را تقویت کند. همچنین از طریق پادکست های آموزشی می توانید کلمات و اصطلاحات جدید را یاد بگیرید.

 

تکنولوژی چه نقشی در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

 

نرم افزار های آموزشی برای یادگیری زبان

نرم افزار های کلاس های غیر حضوری بسیار با کیفیت اند و شرایط را برای زبان آموز طوری تعیین می کنند که حس آموزش حضوری را داشته باشد. همچنین با اجازه استاد دسترسی به زبان آموز داده می شود تا نظر خود را بیان کند.

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ