صفر تا 100 زبان آلمانی

  • خانه
  • صفر تا 100 زبان آلمانی

زبان آلمانی یکی از زبان های زنده دنیا به حساب می ‌آید که عموماً در اروپای مرکزی به این زبان صحبت می‌ شود. در حال حاضر زبان آلمانی به عنوان یکی از پر گویش ترین زبان های دنیا شناخته می شود و در کنار این موضوع، این زبان به عنوان پر متکلم ترین زبان اتحادیه اروپا، ۹۰ میلیون سخنور در سراسر دنیا دارد.


اهمیت این زبان به قدری است که امروزه پس از انگلیسی، از زبان آلمانی به عنوان دومین زبان اسناد علمی دنیا یاد می ‌شود و از سوی دیگر پس از انگلیسی و روسی این زبان به عنوان پر کاربرد ترین زبان در تارنماهای اینترنتی شناخته می شود.


حتی در بحث تالیف و چاپ کتاب نیز این زبان جایگاه فوق‌ العاده ‌ای داشته و هر ساله یک دهم از کتاب های جهان به زبان آلمانی تالیف می شوند. همین آمارها نشان از اهمیت زبان آلمانی دارند و افرادی که قصد یادگیری یک زبان جدید را دارند، همیشه به زبان آلمانی به چشم یک گزینه بسیار مهم نگاه می ‌کنند. در این مطلب قصد داریم تا شیوه یادگیری زبان آلمانی به صورت صفر تا صد را به شما آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید.


شروع یادگیری زبان با آموزش لغات

 

همواره این سوال مطرح می شود که برای یادگیری یک زبان جدید در مرحله اول لازم است تا چه اقدامی صورت گیرد؟
تمامی اساتید زبان به این نکته اشاره می کنند که برای آموزش زبان جدید در اولین گام سعی کنید تا لغات آن زبان را به شکل کاربردی فرا گیرید. زبان آلمانی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در اولین قدم پیشنهاد می ‌شود تا این زبان را با یادگیری لغات آن شروع کنید.
سعی کنید تا با برنامه‌ ریزی دقیق و به صورت گام به گام لغات زبان آلمانی را فرا گیرید. در قدم اول پیشنهاد می ‌کنیم که به سراغ لغت پرکاربرد زبان آلمانی رفته و این لغات را با استفاده از متدهای آموزشی مختلفی مثل جعبه لایتنر و... فرا گیرید.
پس از یادگیری این صد لغت پر کاربرد می توانید یک قدم پا را فراتر گذاشته و به سراغ ۵۰۰ لغت پرکاربرد زبان آلمانی روید. این دوره نیز ممکن است چند ماهی شما را درگیر خود کند اما به این موضوع توجه داشته باشید که یادگیری لغات، گام بسیار مهمی برای آموزش یک زبان جدید است.
بررسی های علمی انجام شده نشان می‌ دهد که شما با یادگیری ۲۰۰۰ لغت به زبان آلمانی می‌ توانید به راحتی به این زبان صحبت کنید، پس در اولین گام آموزش باید یادگیری لغات را در دستور کار قرار دهید.
گرامر را شروع کنید
پس از آموزش لغات، دایره واژگان شما به طرز چشمگیری گسترش پیدا خواهد کرد و بعد از آن شما می توانید به سراغ کتاب های آموزش گرامر رفته و نگاهی به گرامر زبان آلمانی اندازید. کتاب های بسیار خوبی در این زمینه تالیف شده اند و شما می توانید با هر کتابی که راحت تر هستید، آموزش گرامر زبان آلمانی را شروع کنید.


افرادی که زبان آلمانی را به عنوان زبان جدید خود انتخاب می ‌کنند همیشه از سخت بودن گرامر این زمان نالان هستند، اما باید گفت گرامر آلمانی شاید در نگاه اول کمی سخت باشد اما اگر با تمرین و تکرار سعی کنید تا گرامر را فرا گیرید، مطمئن باشید که به شیرینی آن پی خواهید برد.


اگر قصد دارید تا به گرامر زبان آلمانی مسلط شوید، باید به این نکته توجه داشته باشید که تنها با تکرار و تمرین می توانید به این هدف دست پیدا کنید، پس منبعی را انتخاب کنید که تمرین های گسترده و متنوعی داشته باشد.


صحبت کنید و سعی کنید تا لهجه خود را تقویت کنید

 

پس از تسلط به لغات و گرامر زبان آلمانی باید سعی کنید تا تمامی آموزش هایی را که فرا گرفته اید به میدان عمل آورده و به بهترین شکل از آن ها استفاده کنید. صحبت کردن به زبان آلمانی مهم ترین گامی است که باید در این مرحله طی کنید.
شما باید سعی کنید تا تمامی آموزش هایی که در این مدت فرا گرفته اید را در کنار هم ترکیب کرده و با افراد به زبان آلمانی صحبت کنید. در این مرحله باید تمرکز خود را بر روی لهجه گذاشته و تلاش کنید تا لهجه زبان آلمانی را به بهترین شکل ممکن فرا گیرید تا در هنگام صحبت کردن مثل یک آلمانی زبان نیتیو باشید. تماشا کردن فیلم ها و سریال های آلمانی ‌زبان یا گوش دادن به موسیقی آلمانی می ‌تواند به بهبود و تقویت لهجه شما کمک کند.


امروزه با رشد روز افزون تکنولوژی شما به راحتی می توانید افراد آلمانی ‌زبان بسیار زیادی را در اینترنت پیدا کرده و با آن ها شروع به صحبت کنید. این کار به شما کمک می‌ کند تا مهارت صحبت کردن به زبان آلمانی خود را تقویت کنید. صحبت کردن با افراد آلمانی زبان باعث می شود تا خجالت شما نیز از بین رود و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید.


مرکز زبان گات بهترین مکان برای یادگیری زبان آلمانی

 

مرکز زبان گات به عنوان یکی از مشهورترین آموزشگاه های زبان کشور همواره تلاش کرده تا فضای آموزشی فوق العاده ای را برای زبان آموزان ایجاد کند تا افراد بتوانند به زبان مورد نظر خود مسلط شوند.
دپارتمان زبان آلمانی این مرکز زبان نیز با داشتن تیم مجرب و حرفه ای، به عنوان یکی از بهترین دپارتمان های آموزش زبان آلمانی در ایران شناخته می ‌شود. اگر علاقمند هستید تا زیر نظر مجرب ترین اساتید و با استفاده از بهترین منابع آموزشی زبان آلمانی را فرا گیرید، می توانید به راحتی در مرکز زبان گات ثبت نام کرده و دوره‌ های آموزشی خود را در این مرکز زبان طی کنید.


ویژگی بسیار مهم مرکز زبان گات این است که به شما این امکان را می دهد تا در صورت نداشتن وقت کافی برای حضور در کلاس های فیزیکی، به صورت آنلاین و غیر حضوری نیز دوره های آموزشی خود را طی کنید.


برای افراد پر مشغله و کسانی که به هر دلیلی نمی توانند در کلاس های فیزیکی آموزش زبان شرکت کنند، دوره ‌های آموزش اینترنتی مرکز زبان گات بهترین گزینه برای یادگیری یک زبان جدید به حساب می‌ آید.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند