معرفی کتاب های برتر زبان انگلیسی

  • خانه
  • معرفی کتاب های برتر زبان انگلیسی

افرادی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند، همواره با این مشکل مواجه هستند که نمی دانند چه کتاب هایی را خریداری کرده و آموزش خود را با کمک کدام منابع شروع کنند. با توجه به این عدم شناخت منابع بسیاری از افراد در هنگام آموزش زبان انگلیسی در خرید منابع دچار مشکل هستند. 

در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی آشنا کرده و بیان کنیم که چگونه با استفاده از این کتاب ها می توانید آموزش خود را به شکل حرفه ‌ای طی کنید، پس با ما همراه باشید تا شما را با برترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی آشنا کنیم.

 

Practical English Usage 

این کتاب یکی از بهترین مجموعه ها به منظور یادگیری گرامر زبان است. Practical English Usage یک کتاب فوق العاده کاربردی است که برای آموزش گرامر شما را از دیگر منابع بی نیاز می کند.

در این کتاب می توانید آموزش های مختلفی نظیر لغات تازه، عبارت ‌های پرکاربرد، اصطلاحات رایج و گرامر و... را مشاهده کرده و از آن بهره مند شوید. دانشجویان با مطالعه این کتاب می توانند گرامر زبان انگلیسی را به بهترین شکل ممکن فرا گیرند.

 

Vocabulary In Use 

یادگیری لغات انگلیسی و افزایش دایره واژگان یکی از مهم ترین نکاتی است که باید یک زبان آموز به آن توجه بسیار زیادی داشته باشد. یکی از بهترین منابع یادگیری لغات انگلیسی، این کتاب است که به شما لغات زبان انگلیسی را به شکل کاربردی آموزش می دهد. 

این کتاب یکی از کاربردی ترین منابع برای یادگیری لغات انگلیسی به شیوه خود آموز به شمار می آید. Vocabulary in use در واقع یک مجموعه 4 سطحی است که شما را از سطح مبتدی تا پیشرفته راهنمایی می کند. تنوع موضوعی یکی از مهم ترین ویژگی های این کتاب به حساب می آید.

در این کتاب می توانید تمرینات مختلفی را نیز انجام دهید که با حل هر یک از تمرین های مشخص شده می توانید یادگیری خود را عمیق تر کنید و به کلمات اجازه دهید تا وارد حافظه بلند مدت شما شوند. ویژگی دیگر این کتاب آن است که شما می توانید آن را به راحتی و به شکل خود آموز مطالعه کنید.

 

  Tactics for listening 

اگر به دنبال یک کتاب برتر در زمینه لیسنینگ می گردید، این کتاب بهترین گزینه برای شما به حساب می آید و می توانید با کمک آن، مهارت شنیداری خود را افزایش دهید. کتاب Tactics for Listening توسط جک ریچاردز یکی از اساتید حرفه ای آموزش زبان انگلیسی تالیف شده است. 

این کتاب یک مجموعه بی ‌نظیر برای تقویت مهارت شنیداری است که به شکل استانداری سطح ‌بندی شده و به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی قدرت شنیداری انگلیسی خود را افزایش دهید. در هر سطح از این کتاب شاهد 24 درس مختلف با موضوعات کاربردی هستیم که می تواند به شما کمک چشم گیری در آموزش زبان کند.

شیوه آموزش در این کتاب به نحوی است که علاوه بر قدرت لیسنینگ، مهارت صحبت کردن یا اسپیکینگ شما را نیز افزایش می دهد. در واقع شیوه آموزش این کتاب به نحوی است که در فایل های صوتی هر درس شما مکالمه و دیالوگ های مختلفی را در موقعیت های گوناگون می شنوید، شنیدن این دیالوگ ها به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن مهارت صحبت کردن انگلیسی خود را ارتقا دهید.

 

Speakout

مجموعه کتاب های Speakout یکی از بهترین مجموعه کتاب های آموزشی مکالمه با لهجه بریتانیایی به شمار می رود. این مجموعه کاربردی در سطوح مختلف با کمک BBC learning و در انتشارات لانگمن تالیف و به چاپ رسیده است.

در این کتاب سعی شده تا تمرکز بر آموزش موضوعات و گفتگوهای رایج در زندگی روزمره باشد و به همین دلیل این مجموعه کتاب یکی از کاربردی ترین مجموعه هایی است که می توانید برای یادگیری گفتگو به زبان انگلیسی از آن استفاده کنید.

در این مجموعه سعی شده تا ویدیوهای آموزشی مختلفی نیز تدوین شود که در آن افراد در موقعیت هایی مثل زندگی روزمره با یکدیگر گفتگو می کنند. توجه به این ویدیوها و تمرین کردن دیالوگ های آن ها توسط دانشجو می تواند به او کمک کند تا سطح مکالمه خود را به طرز چشم گیری افزایش دهد.

در هر یک از کتاب های Speakout شاهد 10 تا 12 درس هستیم که در رابطه با موضوعات مختلفی در آن صحبت شده است و سعی شده تا جملات و عبارات کاربردی که در مکالمات روزمره مورد استفاده قرار می گیرد، به صورت یکجا در یک مجموعه تالیف شود.

 

Longman Academic Writing Series 

برای یادگیری مهارت نگارش انگلیسی یا رایتینگ، کتاب Longman Academic Writing Series که در 5 سطح از مبتدی تا پیشرفته تالیف شده است گزینه بسیار خوبی به حساب می اید. در این کتاب تمام فنون و نکات نگارش متون به دانشجو و زبان آموز، آموزش داده می شود تا او بتواند به شکل استاندارد و صحیحی متن های خود را یادداشت کند. 

این کتاب را می توان به شکل خود خوان مطالعه کرد. آموزش قدم به قدم این کتاب می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بدون نیاز به استاد، سطح نگارش انگلیسی خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید.

توجه به نکات گرامری، قواعد دستور زبان، شیوه استفاده از لغات، نکات ظریف نگارشی و... در این کتاب باعث شده تا Longman Academic Writing Series تبدیل به بهترین مرجع برای افرادی شود که علاقه مند هستند تا مهارت نگارش خود را ارتقا دهند.

در آزمون آیتلس و تافل، نگارش جایگاه ویژه ای دارد و نمره آن به هیچ عنوان تفاوتی با نمره اسپیکینگ، لیسنینگ و ریدینگ ندارد و به همین دلیل باید به این بخش توجه بسیار زیادی داشت.

 

حرف آخر

برای آن که بتوانید زبان انگلیسی را به شکل استاندارد و اصولی فرا گیرید، لازم است تا از بهترین منابع آموزشی استفاده کنید. در این مطلب سعی کردیم تا بهترین و برترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی را در بخش های مختلف به شما معرفی کنیم. هر یک از این کتاب ها به مهارت خاصی توجه داشته و به شما کمک می کند تا آن مهارت را ارتقا دهید.

در صورتی که در زمینه انتخاب کتاب راهنما برای آموزش زبان انگلیسی مردد هستید و به مشاوره در این زمینه نیازمند هستید می توانید با شماره های موجود بر روی وب سایت آموزشگاه گات تماس گرفته و از کارشناسان این آموزشگاه در زمینه انتخاب کتاب آموزشی مناسب راهنمایی های کافی را دریافت نمایید.

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند