نحوه درخواست و ارائه کمک به زبان انگلیسی

  • خانه
  • نحوه درخواست و ارائه کمک به زبان انگلیسی

از آنجایی که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است در هر کجای دنیا صحبت می شود. از همین رو بسیاری از اصطلاحات در فرودگاه، رستوران، خیابان ها، مغازه ها و… به کارتان می آید. برای مثال اگر از کسی کمک بخواهید و یا به کمک کسی بروید و پیشنهادی بدهید همه و همه با جملات مختلفی بیان می شوند که در ادامه به آن ها می پردازیم. 

 

ارائه راهنما در زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی برخلاف سایر زبان ها عبارات متنوعی برای درخواست و یا ارائه ی کمک وجود دارند. از همین رو در موقعیت های مختلف می توانید عبارات مناسب را بکار ببرید. در ادامه با انواع این عبارات آشنا می شویم.

 

نحوه درخواست و ارائه کمک به زبان انگلیسی

 

ارائه کمک به صورت سوالی در زبان انگلیسی

عبارت May I (کاری انجام دهم)؟: may فعل حالتی است که بر امکان، امتیاز یا درخواست دلالت می کند. در شکل پرسشی خود، ممکن است می تواند یک راه بسیار رسمی برای ارائه کمک باشد.


‏?May I offer you my help
‏?May I carry your bag for you


‏?Would you like me to: Would … like شکل شرطی like است که می‌تواند برای بیان پیشنهاد کمک به کسی استفاده شود. این یک روش رسمی و مهربانانه برای ابراز وجود است.


‏?Would you like me to open the window
‏?Would you like me to bring you a drink


‏Can I (کاری انجام دهم)؟: از فعل معین can استفاده می‌شود تا در عین مهربانی، به طور رسمی کمتر کمک کند. این بدان معنی است که می‌توانید از آن با دوستان و همچنین افراد غریبه استفاده کنید. این یک راه گرم برای نشان دادن تمایل خود برای انجام کاری برای طرف مقابل است.


‏?Can I bring you a dessert
‏?Can I give you a lift


‏Do you want me to (کاری انجام دهم)؟: در حالی که نسبت به اشکال قبلی رسمیت کمتری دارد، این استفهام کمتر از لطف نیست. زمانی استفاده می‌شود که از پاسخی که پیشنهاد شما دریافت خواهد کرد کاملا مطمئن نیستید.


‏?Do you want me to go for you
‏?Do you want me to come to pick you up


‏Shall I (چیزی انجام دهم)؟: این فعل کاربرد چندان گسترده‌ای ندارد، مخصوصاً در ایالات متحده که عملاً ناپدید شده است. فقط برای اول شخص مفرد و جمع استفاده می‌شود. این یک راه تشویق کننده برای ابراز تمایل خود برای کمک به کسی است.


‏?Shall I turn off the radio
‏?Shall I help you with your homework

 


ارائه کمک به صورت تاکیدی در زبان انگلیسی

‏I’d be happy to (کاری انجام دهم): این ساخت و ساز یک روش بسیار رسمی برای ارائه کمک شما است. اغلب در محل کار یا بین افرادی که یکدیگر را به خوبی نمی‌شناسند استفاده می‌شود.


‏.I’d be happy to reschedule the appointment
‏.I’d be happy to go with you


‏I can (کاری انجام دهم): فعل وجهی می‌تواند روشی مهربانانه برای کمک به کسی باشد، هم به صورت پرسشی و هم به صورت تأییدی.


‏.I can write this email for you
‏.I can go buy some coffee if you want


‏Let me (کاری انجام دهم): این عبارت روشی مهربان اما غیررسمی برای ارائه کمک به کسی است.


‏.Let me help you with your jacket
‏.Let me find out if it’s true


‏I will (کاری انجام می دهم): آینده ساده نشان دهنده یک راه غیررسمی برای ارائه کمک است. از آن با افرادی استفاده کنید که به خوبی می‌شناسید و از پذیرش کمک شما خوشحال می‌شوند.


‏.I’ll go shopping for you
‏.I’ll go to the chemist’s/pharmacy for you

 

نحوه درخواست و ارائه کمک به زبان انگلیسی

 

درخواست کمک به صورت سوالی در زبان انگلیسی

‏ Would you mind (کاری انجام دهید)؟: این مودبانه‌ترین و رسمی‌ترین راه برای درخواست از کسی برای انجام کاری برای شما است. شما به معنای واقعی کلمه می‌پرسید که آیا انجام کاری برای شما باعث ناراحتی آنها می‌شود. به خاطر داشته باشید که فعل این پرسشی باید به صورت جراند باشد.


?Would you mind getting the door for me
?Would you mind helping me find my keys


‏Would you (کاری انجام می‌دهید)؟: این کمی از نسخه قبلی کمتر رسمی است، اما همچنان بسیار مؤدبانه است و در هر شرایطی قابل استفاده است.


?Would you help me carry this bag
?Would you turn off the light, please


‏?Could you (do something)  بسیار شبیه به گزینه قبلی، برای درخواست چیزی از کسی استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید آن را مؤدبانه‌تر کنید، بعد از شما و قبل از فعل، یک علامت احتمالی اضافه کنید.


?Could you come here, please
?Could you possibly show me where the nearest metro stop is


‏Do you (کاری انجام می دهید)؟: در حالی که رسمیت کمتری نسبت به فرم‌های قبلی دارد، اما این پرسشگری کمتر مهربان نیست. زمانی استفاده می‌شود که از پاسخی که پیشنهاد شما دریافت خواهد کرد کاملا مطمئن نیستید.


?Do you want me to go for you
?Do you want me to come to pick you up

امتیاز 5 از 5 | از بین امتیاز دهنده به نحوه درخواست و ارائه کمک به زبان انگلیسی ⭐⭐⭐⭐⭐

نظر خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟