تغییر رفتار با یادگیری زبان

  • خانه
  • تغییر رفتار با یادگیری زبان

یادگیری زبان های مختلف مانند ماجراجویی های جالب می باشد و می تواند برای افراد چالش برانگیز باشد. در این روش افراد با مطالعه، یادگیری، خواندن و کار های امثال این می توانند باعث فهم جملات و لغاتی بشوند که قبلا متوجه آنها نمی شدند. این روش ها می تواند تاثیر گذار باشد و باعث ایجاد فرصت های جدیدی برای برقراری ارتباط باشد. 

 

تغییر رفتار با یادگیری زبان

 

چگونه یادگیری زبان رفتار شما را تغییر می دهد؟ 

یادگیری زبان جز زبان مادری باعث می شود که نگاه جدید و متفاوتی به دنیا و خودمان داشته باشیم. همچنین می تواند تاثیر چشم گیری برای هویت هر فردی باشد. این موضوع نشان می دهد که افرادی که دو زبان را بلد هستند چرا نگاه متفاوتی نسبت به بقیه و دنیا دارند.
بادگیری یک‌ زبان دیگر بالاتر از درک لغات، دستور زبان ‌و … می باشد. همچنین باعث ‌تغییر الگوی فکری و ‌رفتاری شما می شود. با یادگیری زبان دیگر نیز نسبت به زمان، فرهنگ و همچنین شخصیت خودتان حساس و با دقت تر می شوید.  لازم به ذکر است یادگیری زبان دیگر باعث می شود که فکر کنید زبانی که قبلا درک نمی کردید حالا زندگی شما را کامل کرده است.


  
یادگیری زبان بر درک زمان تاثیر می گذارد

زبان های متفاوت تفاوت های خاصی را در استفاده از زمان نشان می دهند. برا نمونه در زبان  انگلیسی و یونانی بین زمان های گذشته، حال و آینده تفاوت قائل می شوند. اما در زبان های چینی و چینی تفاوتی قائل نمی شوند. در این زبان هایی برای زمان تفاوتی قائل نمی شوند برای گفتن زمان های مختلف از یک عبارت یکسان استفاده می کنند. 
برخی زبان ها مثل زبان یونانی زمان های مختلف دارند که موقعیت یک اتفاق را در زمان و همچنین ماهیت یک عمل را در  رابطه با شروع، میانه و پایان و یا تکرار آن توضیح ‌می دهند. 

 

تغییر رفتار با یادگیری زبان

 

یادگیری زبان بر رفتارهای خاص تاثیر می گذارد

زمان های متفاوت می تواند بر روی رفتار افراد تاثیر بگذارند مثل مدیریت کردن پول، حفظ سلامتی و سیگار کشیدن.
نکاتی مثل اینکه افراد کمتر سیگار می کشند، پس انداز کردن در آمد افزایش پیدا می کند، زبان ها بدون انش زبان مادری می باشد. لازم به ذکر است تغییر رفتار روی مهارت های شما نیز تاثیر می گذارد و همچنین می تواند روی حرفه و کار شما نیز تاثیر چشم گیری داشته باشد، تا زندگی شما تغییر یابد.

 

یادگیری زبان دیدگاه های فرهنگی را شکل می دهد

دیدگاه فرهنگی و زبان را نمی توان از هم جدا کنیم، زیرا به عنوان یک فیلتر کار می کند. برای درک بهتر مثلا، زبان آموزان چینی برای یادگیری زبان انگلیسی زود تر می توانند انگلیسی یاد بگیرند تا زبان آموزان انگلیسی چون برچسب های زبانی این زبان آموزان چینی شفافیت بیشتری دارد. گویش کشور استرلیا با انگلیسی ها جهت گیری بهتری دارد. استرلیایی ها برای درک و جمع بندی راحت تر به دستور العمل ها عمل می کنند. 
در نتیجه زبان آموزان چینی اعداد را در سن کم درک می کنند ولی استرلیایی ها به جهت های اصلی توجه بیشتری دارند.

 

تغییر رفتار با یادگیری زبان

 

یادگیری زبان موجب تغییر شخصیت می شود

بنابراین دیدگاه های فرهنگی با توجه به زبانی که شما صحبت می کنید تاثیر می گذارد و نیز باعث‌ تاثیر چشم گیری در شخصیت شما خواهد شد. وجود احساس برای زبان جدید باعث کی شود تا احساس خودتان نیز تغییر دهد. برای مثال افرادی که به زبان چینی صحبت می کنند احساس می کنند که باهوش هستند در صورتی که افرادی که به زبان آلمانی صحبت می کنند احساس قدرت کنند. بنایراین اگر شما با یک فرد چینی صحبت کنید شخص دارای شخصیت ظرافتی است و اگر با یک فرد آلمانی صحبت کنید شخص اعتماد به نفس بالایی داشته باشد.

امتیاز 5 از 5 | از بین امتیاز دهنده به تغییر رفتار با یادگیری زبان ⭐⭐⭐⭐⭐

نظر خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟