صفر تا صد زبان فرانسوی

  • خانه
  • صفر تا صد زبان فرانسوی

زبان فرانسوی یکی از محبوب ترین و مهم ترین زبان های زنده دنیا به حساب می ‌آید که افراد بسیار زیادی را جذب خود کرده است. این زبان به دلیل لهجه جذابی که دارد باعث شده تا انتخاب بسیاری از افراد به عنوان زبان دوم یا سوم باشد.
اگر قصد داشته باشیم تا در رابطه با اهمیت این زبان صحبت کنیم و آن را از نظر کاربردی بودن و تعداد سخنرانان این مورد سنجش قرار دهیم، باید گفت که زبان فرانسوی امروزه در کشورهای بسیار زیادی در قاره آفریقا به عنوان زبان رسمی شناخته می ‌شود و امروزه در حدود ۳۰ کشور این زبان را به عنوان زبان اول خود انتخاب کرده اند.


همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افرادی که به دنبال یک زبان پر متکلم هستند به سراغ زبان فرانسوی آمده و آن را انتخاب کنند. دلیل آن که کشورهای آفریقایی به زبان فرانسوی صحبت می کنند این است که این کشورها مدت زمان طولانی تحت سلطه امپراطوری فرانسه بودند و در طی این سال ها زبان های بومی آن ها از بین رفت و زبان فرانسوی جایگزین آن شد.
در این مطلب قصد داریم تا شما را با صفر تا صد یادگیری زبان فرانسوی آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا گام به گام به شما نحوه یادگیری زبان فرانسوی را آموزش دهیم.


انگیزه خود را پیدا کنید
اولین قدم برای ورود به دنیای زبان فرانسوی پیدا کردن انگیزه است. شما باید انگیزه کافی برای یادگیری این زبان را داشته باشید، زیرا انگیزه همان پارامتری است که شما را به سمت جلو حرکت داده و شما را برای یادگیری بیشتر تشویق می ‌کند.


افراد بسیار زیادی هستند که به دلیل نداشتن انگیزه کافی به سرعت از یادگیری یک زبان دست کشیده و دوره‌ های آموزش خود را نیمه کاره رها می‌ کند، پس پیش از آن که آموزش زبان فرانسوی را شروع کنید، به دنبال یک انگیزه قدرتمند گشته و نیروی محرکه خود را پیدا کنید.


انتخاب منابع مناسب با شخصیت خود


پس از آن که توانستید انگیزه خود را برای یادگیری زبان فرانسوی پیدا کنید، نوبت به آن رسیده تا آموزش خود را با پیدا کردن منابع شروع کنید. در ابتدای این مرحله شما باید مشخص کنید که آیا قصد دارید تا آموزش زبان فرانسوی را به صورت خود آموز طی کنید یا قصد دارید تا با رفتن به کلاس های زبان به فرانسوی مسلط شوید؟
با توجه به این موضوع سعی کنید تا منابع زبان فرانسوی را نگاه کرده و بهترین آن ها را پیدا کنید، اگر قصد رفتن به کلاس زبان را دارید، حتماً کلاس زبانی را انتخاب کنید که از منبع مورد علاقه شما استفاده می کند.
نکته بسیار مهم این است که تمامی منابعی که در بازار وجود دارند، استاندارد و با کیفیت هستند، به همین دلیل بهتر است تا از منابعی استفاده کنید که بیشتر با آن راحت هستید و می توانید مطالب آن را دنبال کنید.
داشتن برنامه ریزی برای یادگیری لغات
عموم افرادی که قصد یادگیری یک زبان را دارند، تمامی فرایند آموزشی خود را به چند ساعتی که در کلاس زبان هستند یا به صورت خود خوان زبان فرانسوی را مطالعه می کنند، محدود کرده و در زندگی روزمره خود به هیچ عنوان آموزش زبان فرانسوی را دنبال نمی کنند.
از سوی دیگر افرادی که در یادگیری یک زبان جدید موفق هستند، کسانی اند که در طول روز و همیشه در حال یادگیری هستند. این افراد کسانی هستند که از هر زمانی برای یادگیری نکات جدید زبان مورد علاقه شان استفاده می کنند.
برای آن که شما نیز مثل این افراد شوید، سعی کنید تا در طول روز و در زمان‌ های مرده خود که هیچ کاری انجام نمی دهید، وقت خود را بیهوده تلف نکرده و لغات جدید زبان فرانسوی را فرا گیرید.
مطمئن باشید که به هر میزانی که شما به لغات جدید و تازه تسلط پیدا کنید، به همان اندازه فرایند یادگیری زبان فرانسوی در بخش ‌های دیگر نیز برای شما آسان خواهد شد. گسترش دایره لغات موضوعی است که به هیچ عنوان نباید آن را دست کم گرفت بلکه باید همیشه برای افزایش دایره واژگان خود تلاش کنید.
فرانسوی زندگی کنید
افرادی که به صورت حرفه ‌ای به یک زبان مسلط می شوند، عموماً کسانی هستند که با قرارگیری در محیط، فرایند آموزشی خود را طی می کنند. اگر شما نیز قصد دارید تا به زبان فرانسوی مسلط شوید، باید یا در یک محیط فرانسوی ‌زبان زندگی کنید و یا محیط پیرامون خود را شبیه سازی کنید.
برای این که محیط پیرامون خود را به زبان فرانسوی تبدیل کنید لازم است تا هر اِلمانی که در اطراف خود می بینید، تبدیل به زبان فرانسوی شود. زبان کامپیوتر، گوشی و... را فرانسوی کنید، کتاب های فرانسوی مطالعه کنید، روزنامه فرانسوی خوانده و یا در اینترنت به زبان فرانسوی جستجو کنید.
دوستان آنلاین فرانسوی ‌زبان پیدا کنید و سعی کنید تا زندگی خود را غرق در این زبان کنید. بعد از انجام این کارها متوجه می شوید که آرام آرام به مرحله تازه ‌ای از یادگیری زبان پا می گذارید.


آموزش زبان فرانسوی در مرکز زبان گات


اگر قصد یادگیری زبان فرانسوی را دارید اما آن انگیزه و شور و کافی را برای این کار ندارید یا نمی دانید چگونه باید آموزش های خود را شروع کنید، باید به شما یکی از بهترین موسسات آموزش زبان فرانسوی یعنی مرکز زبان گات را معرفی کنیم.
مرکز زبان گات به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزش زبان فرانسوی همواره تلاش کرده است تا به بهترین نحو ممکن دانشجویان خود را آموزش دهد، تا آن ها در وهله اول یادگیری زبان را در فضای کاملا علمی فرا گرفته و با استفاده از بهترین منابع آموزشی و اساتید مجرب با سرعت بالایی به زبان مورد نظر خود مسلط شوند.
شما می توانید همین حالا به راحتی در کلاس های مرکز زبان گات ثبت نام کنید. موضوع بسیار مهم در رابطه با این مرکز آن است که علاوه بر کلاس‌ های حضوری، این امکان برای زبان آموزان فراهم شده تا در کلاس های مجازی نیز ثبت نام کنند و بدون نیاز به حضور در کلاس، از خانه و به صورت آنلاین دوره های آموزش زبان خود را طی کنند.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند