یادگیری انگلیسی از صفر تا آیلتس

  • خانه
  • یادگیری انگلیسی از صفر تا آیلتس

افراد بسیار زیادی در پیرامون ما وجود دارند که ممکن است تسلط زیادی به زبان انگلیسی نداشته باشند و در دورانی که بسیاری از افراد در کلاس های زبان شرکت می کردند، آن ها وقت خود را صرف موضوعات دیگری می کردند و حالا پس از گذشت مدت زمان طولانی، متوجه اهمیت یادگیری زبان انگلیسی شدند و قصد دارند تا به این زبان مسلط شوند اما نمی دانند که چگونه باید آموزش های زبان انگلیسی خود را شروع کنند.
امروز یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم و حائز اهمیت است و بسیاری از مردم دنیا اعتقاد دارند که لازم است تا زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم فرا گرفت.
شما با یادگیری زبان انگلیسی می توانید کارهای مختلفی را انجام دهید، به عنوان مثال می توانید منابع گوناگونی که به زبان انگلیسی وجود دارد مطالعه کرده و از آن ها بهره مند شوید یا با افراد مختلف به زبان انگلیسی هم صحبت شوید، اما مشکل بسیاری از افراد همواره این است که نمی دانند باید چگونه زبان انگلیسی را فرا گیرد و مسیر یادگیری زبان انگلیسی چیست.
در این مطلب قصد داریم تا به شما روش قدم به قدم نحوه یادگیری زبان انگلیسی از صفر تا آیلتس را آموزش دهیم از این رو توصیه می کنیم که در صورتی که به دنبال این هستید که زبان انگلیسی را به حد قابل قبولی آموزش دیده و در آن به تسلط بالایی دست یابید تا انتها با ما همراه باشید.


فراگیری لغات پرکاربرد


اولین گام برای آن که به زبان انگلیسی مسلط شوید، فارغ از آن که در چه سطحی قرار دارید، یادگیری لغات پرکاربرد زبان انگلیسی است. لیست ها و کتاب های مختلفی به عنوان لغات پرکاربرد انگلیسی وجود دارد که شما می توانید از هر یک از آن ها استفاده کرده و آن ها را مطالعه کنید. شما می توانید برای یادگیری لغات زبان انگلیسی و به خاطر سپردن آن ها در حافظه طولانی مدت خود، از روش های مختلفی نظیر جعبه لایتنر استفاده کنید.


یادگیری لغات مشترک بین دو زبان


پس از آن که توانستید لغات پرکاربرد زبان انگلیسی را یاد گرفته و در آن ها مسلط شوید، وقت آن است تا به سراغ لغات مشترک رفته و این لغات را فرا گیرید. بی شک بین هر دو زبان، لغات مشترک بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید به راحتی آن ها را فرا گرفته و به حافظه سپارید.
به عنوان مثال لغات Jungle و جنگل از لغات مشترک به دو زبان فارسی و انگلیسی به شمار می روند. شما با یادگیری این لغات مشترک می توانید دایره واژگان خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید.
انگلیسی را به خانه خود آورید.
بررسی ها ثابت کرده است که بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی، زندگی در محیط انگلیسی زبان است. شما پس از آن که توانستید با حجم بسیار زیادی از لغات انگلیسی آشنا شوید، می توانید محیط اطراف خود را کاملاً انگلیسی کنید تا شرایطی را به وجود آورید که گویا در یک کشور انگلیسی زبان در حال زندگی هستید.
 به عنوان مثال می توانید زبان موبایل یا سیستم‌ های خود را انگلیسی کنید و یا سریال مورد علاقه خود یا فیلم های جدید را به زبان انگلیسی مشاهده کنید. علاوه بر این شما می توانید کانال‌ های خبری انگلیسی را چک کنید و اگر قصد وبگردی در اینترنت را دارید، می توانید به سراغ سایت های انگلیسی زبان رفته و از طریق آن ها زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.
در طول مسیر نیز می‌توانید حجم بسیاری از لغات تازه را یاد گرفته و مطمئن باشید که تا رسیدن به این مرحله شما به صورت خودکار هزاران لغات جدید انگلیسی فرا می گیرید و در کنار آن به صورت ناخودآگاه حجم بسیار زیادی از گرامر انگلیسی را درک می کنید.


مکالمه را آغاز کنید


با توجه به دایره واژگانی که شما دارید، حالا می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید. روش های بسیار زیادی وجود دارد که به شما این امکان را می ‌دهد تا بتوانید با یک فرد انگلیسی زبان در ارتباط باشید. با صحبت کردن است که می توانید جمله ‌بندی های خود را استاندارد کنید. نکته بسیار مهم این است که در این مرحله نیاز به دقیق صحبت کردن نیست بلکه تنها کافی است تا روان صحبت کردن را فرا گیرید.


استفاده از منابع رایگان آموزش زبان


امروزه به دلیل رشد فضای اینترنت، شما می توانید به منابع گسترده‌ یادگیری زبان انگلیسی دسترسی داشته باشید که عموما این منابع رایگان می باشد. شما با استفاده از این منابع آموزشی می توانید در بخش‌ های مختلف زبان تسلط پیدا کنید و این منابع به شما کمک می کنند تا با سرعت بیشتر و با کمترین هزینه کمتری به زبان انگلیسی مسلط شوید.


تمرکز بر روی گرامر را فراموش نکنید


پس از این که توانستید مکالمه زبان انگلیسی را تجربه کنید و ترس شما از صحبت کردن با یک فرد انگلیسی زبان ریخت، می‌ توانید روان صحبت کردن خود را تبدیل به دقیق صحبت کردن کنید. برای این کار لازم است تا بر روی گرامر زبان وقت گذاشته و آن را مطالعه کنید. یاد گرفتن گرامر زبان کار سختی نبوده و بسیاری از افراد، بیهوده از آن می ‌ترسند.
 شما برای یادگیری گرامر می توانید یک کتاب مرجع در این زمینه را خریداری کرده و آن را در مدت زمان کوتاهی مطالعه کنید و به تسلط نسبی در گرامر زبان دست پیدا کنید اما پس از آن لازم است تا تمرینات بسیار زیادی را در این زمینه انجام دهید.


لهجه خود را بهبود بخشید


گام آخر برای آن که در زبان انگلیسی به تسلط رسیده و مانند یک انگلیسی زبان صحبت کنید، بهبود لهجه تان است. شما می توانید با تمرین به این مهم دست پیدا کنید و با دیدن ویدیو ها، شنیدن صداها و انجام کارهای مختلف می ‌توانید لهجه خود را بهبود بخشید.
نکته ای که باید در این گام به آن توجه کنید این است که سعی کنید از اشتباه کردن نترسید بلکه از آن ها درس گرفته و مسیر موفقیت خود را هموار تر از گذشته کنید.


در امتحان آیلتس شرکت کنید


اگر گام های گفته شده را به شکل دقیقی طی کنید و در طول مسیر خود در هر گام بخشی از مهارت زبان خود را ارتقا دهید، می توانید به راحتی در امتحان آیلتس شرکت کرده و نمره بالایی نیز به دست آورید.


از صفر تا صد با گات


اگر مایلید تا آموزش زبان انگلیسی را در آموزشگاهی معتبر و زیر نظر اساتید حرفه ای در زمینه آموزش زبان انگلیسی از مقدماتی تا آیلتس طی کنید پیشنهاد میکنیم تا در دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید. اگر فرصتی برای آموزش حضوری نیز ندارید ولی علاقه مند به یادگیری زبان هستید این امکان برای شما فراهم است تا در دوره های آموزش زبان انگلیسی غیر حضوری شرکت کرده و آموزش زبان خود را از راه دور دنبال کنید.

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند