مهم ترین قوانین ارمنستان

  • خانه
  • مهم ترین قوانین ارمنستان

ارمنستان از جمله مکان های کردشگری می باشد که سالانه مسافران زیادی را به خود جذب می کند. از آنجایی که این کشور همسایه طرفداران زیادی دارد، قوانینی را هم برای گردشگران در نظر گرفته است. با رعایت این قوانین از بسیاری از خطرات هنگام سفر جلوگیری می شود. 
در ادامه با مهم ترین قوانین ارمنستان آشنا می شویم.

 

 

 

دارو های کدئین دار در ارمنستان

 

برای سفر به اکثر کشور ها، حمل داروهای کدئین دار غیر قانونی است. ارمنستان هم اجازه ورود این دارو ها را نمی دهد و حمل آن ها حکم حمل مواد مخدر را دارد. اما با داشتن نسخه ی پزشک ممانعتی ندارد.

 

 

درگیری در خیابان های ارمنستان

 

اگر درگیری در خیابان های ارمنستان رخ دهد، مجازات سنگینی برای آن ها در نظر گرفته می شود. در صورتی که درگیری رخ داد به پلیس اطلاع دهید. البته این موضوع برای مسافران خیلی کم اتفاق می افتد.

 

گواهینامه رانندگی در ارمنستان

 

ارمنستان کشور همسایه و نزدیک ایران است؛ از همین رو بسیاری از گردشگران به فکر سفر با خودروی شخصی خود می افتند. اگر قصد سفر با خودروی شخصی دارید باید قبل از هر چیزی گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید.

 

 

عبور از خیابان در ارمنستان

 

در کشور ارمنستان عبور از خیابان ها هم قوانینی دارند. به صورتی که شما نباید از وسط خیابان عبور کنید مگر اینکه محلی برای این کار تعیین شده باشد. پیاده رو ها و خطوط عابر پیاده برای گذر افراد تعیین شده اند.

 

 

پوشش در کلیسا

 

مردمان ارمنستان به مکان های مذهبی اهمیت زیادی می دهند. از همین رو بهت است به پوشش مناسب مکان های مذهبی از جمله کلیسا ها دقت کنید. البته این موضوع را همه افراد هم زن و هم مرد باید رعایت کنند.

 

 

بی احترامی به بانوان در ارمنستان

 

در همه ی کشور ها بی احترامی به بانوان کار ناپسندی است و در کشور ارمنستان این کار جریمه دارد و پلیس با آن ها برخورد می کند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 261 امتیاز دهنده به مهم ترین قوانین ارمنستان ⭐⭐⭐⭐⭐

نظر خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟