زبان سوئدی

  • خانه
  • زبان سوئدی

 
زبان سوئدی برای کسانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند آنقدر هم دشوار نیست و لی تلفظ کلمات در این زبان کمی پیچیده است. میزان سختی این زبان متوسط است و می توان با مطالعه روزانه حدود یک سال به آن تسلط یافت. به دلیل شرایط زندگی راحت در سوئد، مهاجران زیادی این کشور را انتخاب می کنند. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید ابتدا باید زبان آن ها را بیاموزید و با فرهنگ این کشور آشنا شوید. در ادامه برخی از لزومات یادگیری زبان سوئدی را بازگو می کنیم. پس تا پایان متن همراه ما باشید.

 

 


آموزشگاه زبان سوئدی

 

آموزشگاه زبان سوئدی هم مثل آموزشگاه های زبان دیگر باید ویژگی هایی داشته باشد. کیفیت مؤسسات اهمیت زیادی دارد چرا که برخی از آن ها با بی برنامگی وقت و هزینه شما را تلف می کنند. در واقع این اساتید کار بلد و محیط آرام آموزشگاه است که محبوبیت آن را در بین مردم بیشتر می کند. در این آموزشگاه علاوه بر گرامر، به مکالمه هم می پردازیم تا کسانی که قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت دارند بتوانند به راحتی صحبت کنند. برای آشنایی با آموزشگاه زبان سوئدی بهتر است قبل از شروع کلاس ها به آنجا بروید و با محیط و شرایط آشنا شوید. و از بقیه زبان آموزان درباره نحوه تدریس اساتید سؤال کنید.

 

 

 

 

 

 آموزش آنلاین زبان سوئدی 

امروزه آموزش آنلاین زبان سوئدی طرفداران زیادی دارد. چرا که بدون رفت و آمد و هزینه با همان قیمت کلاس های حضوری می توانند در منزل و بدور از ترافیک و آلودگی به یادگیری زبان سوئدی بپردازند. اما با همه ی این امکانات توصیه می شود که در کلاس های حضوری شرکت کنید. وقتی در محیط آموزش قرار بگیرید، یادگیری بهتر و عمیق تر می شود. ویدیوهای آموزشی بسیاری در سراسر سایت ها قرار دارند که می توانید از آنها برای یادگیری این زبان بهره ببرید. این یکی از روش های بروز یادگیری زبان ‌سوئدی است که می توانید از آن استفاده کنید و یا در کنار سایر روش ها از آن بهره مند شوید. شایان ذکر است که ارتباط برقرار کردن با سوئدی زبان ها مکالمه شما را تقویت می کند.
آموزش آنلاین و فیلم های داخل سایت ها باعث تکرار بیشتر مباحث می شود و در نا خودآگاه فرد باقی می مانند. در این نمونه از آموزش، امتحانات هم به صورت کاملا استاندارد برگزار می شوند.

 

 

 


آزمون زبان سوئدی

آزمون Swedex، آزمون بین المللی زبان سوئدی می باشد که در ایران هم برگزار می شود. این آزمون معتبر است و در Swedex Institute که یک مرکز دولتی است، تأیید شده. لازم به ذکر است که این زبان در سه سطح (A2، B1، B2) به صورت جداگانه امتحان گرفته می شود و چهار بخش شنیداری، نوشتاری، شفاهی (مکالمه) و خواندنی (درک مطلب) سنجیده می شوند. علاوه بر آن لغات و دستور زبان هم می سنجند. بخش نوشتاری بصورت گروهی و بخش شفاهی بصورت فردی و در دو سطح B1 و B2 بصورت دو نفره انجام می شود.
آزمون Swedex ، بخشی پیشرفته تر دارد که در سطح C1 گرفته می شود. این آزمون مناسب افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور سوئد را دارند. همچنین این آزمون بر اساس هر چهار مهارت اصلی زبان است و دارای بخش شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن می باشد. ثبت نام به صورت غیر حضوری در سایت انجام می شود و باید به زمان ثبت نام توجه کنید.
 

 

 


کتاب های زبان سوئدی

کتاب هایی که برای یادگیری انتخاب می کنید باید کاملا واضح و بدون ایراد نوشته شوند و گرامر را به خوبی شرح دهند. کتاب های زیادی برا یادگیری زبان سوئدی وجود دارند. اما بهتر است کتابی را که انتخاب می کنید استاندارد و بروز باشد. در ادامه با برخی از ویژگی های کتاب مورد اعتماد آشنا می شویم:
۱)منبعی که انتخاب می کنید باید بر اساس هر چهار مهارت اصلی زبان نوشته شده باشد.
۲)کاملا بروز و بدون ایراد باشد.
۳)توانایی مکالمه و خواندن شما را افزایش دهد.
۴)ساده و روان نوشته شده باشد.
۵)گرامر سوئدی را بصورت خوبی توضیح داده باشد. 
بهتر است متون کتاب را با صدای بلند بخوانید تا به مکالمه شما کمک کند.

 

 

 

 

نظرات کاربران ( بازدید کننده )

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

پشتیبانی در واتساپ