5 روش طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی

  • خانه
  • 5 روش طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی

اگر به دنبال روش هایی آسان و بدون زحمت برای یادگیری زبان انگلیسی و دیگر زبان های خارجی هستید باید بگوییم تنها وقت خود را برای پیدا کردن چنین راه حل ها از دست خواهید داد زیرا تنها با انتخاب یک موسسه زبان درجه یک، تلاش و پشتکار و همچنین آشنایی با روش های درست و اصولی مطالعه زبان انگلیسی می توانید به نتیجه دلخواه و مطلوب خود برسید. یادگیری یک شبه ی زبان انگلیسی تنها افسانه ای نا نوشته است که افراد تنبل در ذهن خود می پندارند! اما اگر قصد داغرید زبان انگلیسی را در کوتاه ترین زمان ممکن و با روشی اصولی یاد بگیرید باید 5 روش طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی را بدانید، پس با ما همراه باشید.

بپرسید و از اشتباه کردن نهراسید

یکی از دلایل مهمی که یادگیری زبان انگلیسی و تمامی زبان های خارجی در سنین پایین بیشترین بازدهی را دارد همین مسئله است، زیرا کودکان از پرسش های مکرر هراسی ندارند و تا مطلبی را یاد نگیرند از آن به راحتی دست نمی کشند. اگر رشته تحصیلیتان در دانشگاه زبان انگلیسی است و یا برای یادگیری به آموزشگاه زبان می روید سعی کنید در بحث های گروهی شرکت نمایید و پرسش های خود را از استاد بپرسید. تا زمانی که در کارهای گروهی و گفتمان در کلاس شرکت نکنید متوجه اشتباهات و نقاط ضعف خود نمی شوید، پس اگر می خواهید در این پروسه موفق شوید از سوال کردن خجالت نکشید و خود را همیشه به چالش بکشید.

انگیزه یادگیری زبان انگلیسی را همیشه در خود زنده نگه دارید

این مسئله را بدانید که بدون داشتن انگیزه و هیجان نه تنها در یادگیری زبان بلکه در هیچ کاری موفق نخواهید شد. زنده نگه داشتن شور و شوق یادگیری در کل مسیر از مهم ترین کارهایی است که باید به آن اهمیت دهید. برای این کار بهتر است زمان بندی مناسبی برای خود تعیین کنید، یعنی ساعاتی از شبانه روز را مختص دوره کردن مطالب جدید بگذارید. حد تعادل را در خواندن و تمرین کردن رعایت کنید. برای کسانی که عجله برای گرفتن مدرک آزمون آیلتس ندارند روزانه از 30 دقیقه تا 2 ساعت در مقاطع بالا تر کافی می باشد. 

تماشای فیلم و ویدئو های آموزشی به زبان اصلی

از تاثیر گذارترین کارهایی که می توانید برای پیشرفت در مکالمه زبان انگلیسی انجام دهید، تماشای فیلم های زبان اصلی و ویدئوهای آموزشی می باشد. برای این که این کار از ابتدا کمی دشوار است به شما پیشنهاد می کنیم با زیر نویس انگلیسی ببینید سپس بعد از گذشت چند ترم و گسترده شدن دایره لغاتتان بدون زیر نویس ببینید. سرعت پیشرفت در مکالمه از این طریق به قدری است که خودتان نیز ذوق زده خواهید شد.

برای حفظ کردن کلمات از کدهای خلاقانه استفاده کنید

بدترین و اشتباه ترین راه برای یادگیری و حفظ لغات این است که در یک برگه کلمات را بنویسید و رو به روی آن معنی فارسی آن را وارد کنید، سپس شروع به حفظ کردن کنید! این مدل حفظ کردن لغات در بسیاری از مدارس در بین شاگردان جا افتاده است اما کاملا روش غلطی است. شما برای یادگیری کلمات به صورت بلند مدت باید برای آن ها کدهای ساده کننده بگذارید به طور مثال:

I feel sleepy

برای حفظ کلمه ی Feel می توانید جمله را این گونه معنی کنید: احساس می کنم مثل فیل خوابم می یاد.

دوستان بین المللی پیدا کنید و یا با دوستان خود انگلیسی صحبت کنید

با هم کلاسی هایتان در آموزشگاه، مدرسه و یا دانشگاه انگلیسی صحبت کنید. برای این کار حتما نباید به صورت حرفه ای و روان مکالمه داشته باشید بلکه با تکرار قصد دارید در مکالمه زبان انگلیسی پیشرفت کنید پس هرچقدر هم دست و پا شکسته سعی کنید بیشتر انگلیسی صحبت کنید. اگر بتوانید در شبکه های اجتماعی دوستان بین المللی و انگلیسی زبان پیدا کنید می توانید لهجه خود را نیز در مکالمه تا حد زیادی تقویت کنید.

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند