آموزشگاه زبان | بهترین آموزشگاه زبان

آموزشگاه آیلتس

بهترین آموزشگاه زبان آیلتس

آیلتس از با ارزش ترین آزمون های زبان انگلیسی است که هر ساله بسیاری از مهاجرین برای اخذ این مدرک اقدام به ثبت نام در آموزشگاه آیلتس و شرکت در کلاس های آمادگی در آزمون آیلتس می کنند. کلمه ی IELTS برگرفته از عبارت International English Language Testing System می باشد. آزمون آیلتس دارای 4 بخش گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن است که هر کدام را به صورت خلاصه توضیح خواهیم داد. 

بخش شنیداری Listening:

مدت زمان: 30 دقیقه

تعداد پرسش ها: 40 سوال

لازم به ذکر است که Listening تنها یکبار پخش می شود

قبل از شروع 10 دقیقه فرصت دارید تا پرسش ها را بخوانید

بعد از به اتمام رسیدن هر بخش فرصت دارید تا پاسخ هایتان را چک کنید

در آخر هم 10 دقیقه فرصت دارید تا پاسخ ها را وارد برگه پاسخنامه کنید.

خواندن (درک مطالب) Reading:

مدت زمان: 60 دقیقه

تعداد پرسش: 40 سوال

دفترچه سوالات دارای متن هایی است که روی هم رفته 2000 تا 2700 کلمه می باشند. همانند بخش شنیداری فرصتی برای انتقال جواب ها در پاسخنامه ندارید و همان جا می بایست جواب درست را وارد نمایید. 

قسمت خواندن درک و مطالب دارای 3 بخش یعنی 3 متن است که اولی در مورد امور روزمره و موضوعی اجتماعی دارد، دومین متن در مورد احتیاجات رفاهی و یا جزوات آموزشی می باشد. بخش سوم هم یک متن بلند با موضوعی عمومی می باشد.

نوشتاری Writing:

مدت زمان: 60 دقیقه

در این بخش شما باید در مورد دو موضوعی که به شما می دهند مقاله بنویسید. 

در Writing اول داوطلب باید نامه ای به شخصی بنویسد که شکایتی را عنوان کرده و یا مشکلی را بازگو کند. لازم به ذکر است که نامه نباید کمتر از 150 کلمه باشد. زمان پیشنهادی برای نامه 20 دقیقه

Writing دوم باید حداقل 250 کلمه باشد که در آن نظر موافق و یا مخالف خود را مطرح می کنید. زمان پیشنهادی برای این بخش 40 دقیقه

گفتاری Speaking:

این بخش حدودا 11 تا 14 دقیقه زمان می برد که شامل 3 بخش است:

بخش اول: 4 تا 6 دقیقه به طول می انجامد که از شما سوالاتی در مورد تحصیل، محل زندگی، کار، وضعیت خانوادگی و ... پرسیده می شود.

بخش دوم: در این بخش به مدت 2 دقیقه در مورد موضوعی که به شما داده می‌شود صحبت خواهید کرد. لازم به ذکر است که قبل از آن یک دقیقه وقتدارید تا در مورد موضوع داده شده  فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از اتمام 2 دقیقه، به یک یا دو پرسش در مورد موضوع صحبتتان باید جواب دهید. مهم نیست به تمامی پرسش های روی کارت پاسخ دهید، اما باید بتوانید از آن‌ها استفاده کرده و تا دو دقیقه به صحبت خود ادامه دهید.

بخش سوم: به مدت 4 تا 5 دقیقه در مورد موضوع بخش دوم با شخص مصاحبه کننده صحبت می کنید.