5 قانون طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی

  • خانه
  • 5 قانون طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی

همانطور که میدانید برای یادگیری زبان انگلیسی باید هر چهار مهارت اصلی یعنی خواندن نوشتن گفتار و شنیدار را به خوبی بلد باشید. اما یادگیری هر کدام قوانین خاص خودش را دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های آسان و کاربردی آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.
شنیداری
برای این که بتوانید قسمت شنیداری خود را تقویت کنید می بایست فیلم های زبان اصلی و لیسنینگ های کتاب خود را  که در آموزشگاه زبان یاد می گیرید هر روز تکرار کنید این کار باعث می شود هر روز کلمات جدیدی در ضمیر ناخودآگاه تان ذخیره شود. لازم به ذکر است که اگر تازه شروع به یادگیری زبان کرده‌اید بهتر است با انیمیشن های ابتدایی شروع به یادگیری کنید بدین وسیله انگیزه یادگیری در شما روز به روز بیشتر می شود اگر با فیلم های سخت شروع به یادگیری کنید نمی توانید به خوبی انگلیسی را یاد بگیرید زیرا تعداد کلمات سخت و عبارات در فیلم های حرفه ای بسیار زیاد است و باعث می شود تا شما از ادامه یادگیری دلسرد شوید.

برای شروع بهتر است با استاد خود مشورت کنید تا بهترین انیمیشن ها را در اختیار شما قرار دهد زیرا در هر سطحی که باشید باید فیلم های مخصوص به سطح خود را ببینید و گوش دهید. برای تقویت لیسنینگ خود میتوانید آهنگ های زبان اصلی گوش دهید.
گرامر
متاسفانه برای یادگیری گرامر وجود دارد که بسیاری از آنها مورد تایید استانداردهای آموزشی نمی باشند. برای این که گرامر را به خوبی یاد بگیرید نباید ساختار جملات را حفظ کنید بلکه باید درمتون جملات زبان انگلیسی یاد بگیرید. اگر می خواهید در منزل گرامر زبان انگلیسی را تمرین کنید می توانید ابتدا یک داستان و یا چند خط در مورد موضوعی بنویسید و افعال زمان مورد نظر را در آن به کار ببرید. همی می‌توانید در زمان های گوناگون مانند گذشته و غیره به کار ببرید و صدای خود را ضبط کنید پس از آن می توانید صدای خود را چندین بار گوش دهید.

بهترین روش های جذابی است که می توانید گرامر زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید. اگر در کلاس های آموزشگاه زبان انگلیسی شرکت می کنید می توانید پس از تدریس استاد گرامر را در منزل به روشی که در قسمت بالا توضیح دادیم تمرین کنید و همچنین می توانید برگه متن خود را به استاد تحویل دهید تا او با گرفتن مشکلات گرامریتان، شما را در یادگیری گرامر زبان انگلیسی کمک کند.

گفتار
اگر می خواهید به راحتی مکالمه با دوستان خود داشته باشید و به راحتی زبان انگلیسی را صحبت کنید می بایست جرأت صحبت کردن را در خود پرورش دهید اگرچه از ابتدا نمی توانید به خوبی صحبت کنید باز هم هیچ ایرادی ندارد زیرا با تمرین است که استاد می شوید پس هر چقدر هم که مشکلات گرامری و کلماتی دارید بهتر است در بحث های گروهی در کلاس زبان شرکت نمایید تا با گرفتن ایرادات توسط استاد در بخش گفتاری نیز پیشرفت کنید به طور کلی برای اینکه بتوانید به خوبی مکالمه داشته باشید باید از ابتدا جرات شرکت در بحث های گروهی را داشته باشید پس از گذشت چند ترم و پیشرفت در اسپیکینگ در کلاسهای فری دیسکاشن شرکت کنید.
نوشتاری
برای تقویت نوشتار خود بهترین روش این است که خاطرات روزانه خود را در دفترچه ای به زبان انگلیسی یادداشت کنید برای این کار نیازی نیست خیلی سخت بگیرید تنها کافیست کارهای روزمره خود را به صورت خلاصه در آن بنویسید پس از نوشتن می‌توانید نوشته های خود را به استاد تان دهید تا با غلط گرفتن از اشتباهاتتان شما را در این مسیر یاری کند. با تمرین های مکرر می‌توانید تمامی مشکلات گرامری و رایتینگ خود را به درستی رفع. کنید.
 در کنار آموزش هایی که توسط اساتید در آموزشگاه های زبان می بینید می‌توانید با دوستان خود در کلاس و یا جمع های دوستانه به انگلیسی صحبت کنید و یا در شبکه های اجتماعی دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید و با افراد native می‌توانید سطح زبان خود را تا حد زیادی بالا ببرید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 82 امتیاز دهنده به 5 قانون طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی ⭐⭐⭐⭐⭐

نظر خود را به اشتراک بگذارید قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند

چطور میتونم کمکتون کنم؟