5 نکته مهم در یادگیری زبان دوم

  • خانه
  • 5 نکته مهم در یادگیری زبان دوم

مقاله ها، کتاب ها و نوشته های بسیاری در کتاب فروشی ها وجود دارد که هر کدام روش های کلیشه ای را در مورد یادگیری زبان های خارجی می گویند اما در این بخش قصد داریم 5 نکته مهم در مورد یادگیری زبان دوم در اختیارتان قرار دهیم که بر خلاف دیگر روش ها بسیار کاربردی و تاثیر گذار می باشند. همان طور که می دانید یادگیری زبان نیازمند مطالعه فراوان و تمرین است و هیچ کسی نتوانسته بدون پشتکار به خوبی تسلط داشته باشد. این مقاله از هیچ منبعی الهام نگرفته و تنها با توجه به دانش و تجربیات کارشناسان آموزشگاه زبان گات انجام گرفته است. در واقع نکات پیشنهادی برای یادگیری زبان های خارجی با تحقیقات و ارزیابی زبان آموزان صورت گرفته است.

با تمرین است که استاد می شوی!

همه ی ما می دانیم تلاش و داشتن پشتکار از خصوصیات یک فرد موفق به شمار می رود. در یادگیری زبان انگلیسی و هر زبان خارجی، نقش تمرین بیشترین تاثیر را بر روی روند یادگیری شما دارد. اگر در موسسه زبان درس می خوانید و یا رشته دانشگاهی شما مربوط به زبان های خارجی است می بایست درس همان روز را در منزل تکرار کنید و تمارین مرتبط با موضوع را تکمیل کنید و در کنار کتاب اصلی از کمک آموزشی هم بهره ببرید. تکرار مطالب جدید در همان روزی که آموزش دیده اید باعث می شود تا 80 درصد درس را به طور کال در ذهنتان بسپارید.

خارجی فکر کنید!

حتی زمانی که قصد دارید جمله ای را به زبان خارجی بگویید نباید در ذهن خود ابتدا جمله فارسی را بیاورید و سپس شروع به ترجمه فارسی کنید. باید کل ذهنتان را با زبان مورد نظر تطبیق دهید و با همان زبان فکر کنید و مکالمه داشته باشید، در این صورت در یادگری و پیشرفت مکالمه بسیار موفق خواهید شد همچنین کم تر خطا می کنید. آموزشگاه زبان گات یک پیشنهاد طلایی برای شما زبان آموزان عزیز دارد: شب ها هندزفری را در گوش خود قرار دهید و یک فیلم، آهنگ، متن انگلیسی و یا هر زبان دیگری را پخش کنید تا خوابتان ببرد. با انجام مکرر این کار ضمیر نا خود آگاهتان بسیاری از کلمات را در خود حفظ می کند که دایره لغتتان نیز بیشتر می شود. 

تماشای فیلم به زبان اصلی

اگر قصد دارید به زبان (native) راحت و سلیس صحبت کنید و به راحتی مکالمه داشته باشید می بایست در کنار مطالعه و تمرین، فیلم های زبان اصلی تماشا کنید. با دیدن این فیلم ها و پیشرفتتان در یادگیری زبان می توانید بسیار زیبا و بی نقص گفت و گو داشته باشید. فیلم ها بهترین منابع برای پیشرفت مکالمات می باشند زیرا با زبان رایج و دوستانه و یا همان زبانی که مردم عادی طی روز صحبت می کنند آشنا می شوید.

درست تلفظ کنید!

سعی کنید از همان ابتدا 

 

 

 

 

 

نظر دهید

مشخصات شما منتشر نخواهد شد. قسمت های ضروری علامت گذاری * شده اند