آموزشگاه زبان | بهترین آموزشگاه زبان

چگونه زبان انگلیسی را سریع بیاموزیم؟

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟
بسیاری از زبان آموزان برنامه بسیار شلوغی دارند و وقت بسیار کمی را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص می دهند و تنها می خواهند در کوتاه ترین زمان، زبان انگلیسی را یاد بگیرند. گاهی بیشتر به خاطر این است که یک مصاحبه و یا یک امتحان مهم در پیش دارند. حال پرسش این جاست که آیا واقعاً امکان یادگیری زبان در آموزشگاه زبان انگلیسی در مدت زمان ۲ تا ۳ ماه امکان پذیر است؟
در جواب باید گفت که قطعاً هر آموزشی نیاز به تلاش و وقت گذاشتن دارد و یاد گرفتن هر زبانی هم گستردگی و سختی خاص خود را دارد و چون زود هم فراموش می شود ، نیاز تکرار و تمرین بسیار نیز هست . اما راه هایی وجود دارد که به یادگیری ما سرعت می بخشد اول از همه اینکه حتماً باید توانایی به انجام رساندن یک برنامه فشرده را داشته باشید و بتوانید مطالب را به سرعت بیاموزید ، به دلیل این که باید روزی ۸ الی ۱۴ ساعت وقت بگذارید و در هر ساعت باید شاداب ، با حوصله و پر انرژی باشید.

برای رسیدن به این هدف باید شور و علاقه را سرلوحه  کار خود قرار دهید که 80 درصد موفقیت شما همین پشتکار و شور و اشتیاق شما در انجام این کار است و تنها 27 درصد شامل مطالب و روش خواندن شما می شود. برای انرژی دادن به خود ، به توانایی هایی فکر کنید که در صورتی که زبان انگلیسی را روان صحبت کنید، به دست می آورید و این که زندگی شما چقدر در جهت مثبت تغییر خواهد کرد. به چیز هایی فکر کنید که به شما انگیزه می دهد و همچنین به جنبه های منفی فکر کنید که در صورت ندانستن زبان انگلیسی برای شما به وجود می آید. مثلاً این که به شغل مورد علاقه خود دست پیدا نخواهید کرد تا زمانی که زبان انگلیسی را یاد بگیرید. برای یادگیری زبان انگلیسی، برای خود انگیزه ایجاد کنید. هر چه دلایلتان بیشتر باشد، انگیزه تان بیشتر خواهد بود و هر چه انگیز تان بیشتر باشد، به موفقیت های بزرگتری خواهید رسید.

متنوع کار کنید! چون شما در حال انجام یک برنامه یادگیری فشرده در بهترین آموزشگاه زبان هستید به احتمال زیاد در صورتی که روشتان متنوع نباشد، هر چند علاقه زیادی داشته باشید ، به زودی خسته می شوید . نباید حجم زیادی از اطلاعات یک شکل را وارد مغز خود کنید. یکباره لغت انگلیسی نخوانید یا فقط یک روز را به یادگیری گرامر انگلیسی اختصاص ندهید. توجه داشته باشید که هنگام یادگیری لغت انگلیسی، از لغات ساده شروع کنید نه سخت و دشوار، و تا زمانی که خوب یاد نگرفتید ، لغات جدید را شروع نکنید. سعی کنید به صورت متنوع در یک روز هم لغت ، گرامر و هم مکالمه انگلیسی را به صورت هم زمان یاد بگیرید تا برای خودتان هم جذاب باشد.

زندگی کردن در کشورهای انگلیسی زبان و یا سفر به این کشور ها اگر چه تاثیر بسزایی در صحبت کردن دارد و در مدت کوتاه باعث تقویت مکالمه شما می شود ، اما این امکان برای همه ما وجود ندارد. ولی می توانید به راحتی با ایجاد یک محیط انگلیسی برای خود ، گوش خود را به شنیدن این زبان عادت دهید . ایجاد این محیط بسیار ساده است و می توانید هم زمان با انجام کارهای روزمره ، خود را در این محیط قرار دهید. به هر فایل صوتی انگلیسی مانند آهنگ ، اخبار تلویزیون رادیو و فایل های صوتی، آموزشی و درسی را در هر کجا که هستید حتی خارج از آموزشگاه زبان به طور مداوم گوش فرا دهید.
برای مثال در تلفن همراه خود فایل های صوتی آموزشی و یا رادیویی ( در صورت داشتن اینترنت) را روشن بگذارید و در حال تمیز کردن منزل ، آشپزی، کار کردن در محل کار، حتی گاهی درس خواندن ، به آن ها گوش دهید. بگذارید در لپ تابتان فیلم یا موسیقی هم زمان با کارهایی که انجام می دهید پخش شود. همچنین به همین شیوه به فیلم ها و اخبار انگلیسی زبان از تلویزیون نیز گوش فرا دهید.

 

 

به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ وجه لازم نیست با دقت فراوان گوش دهید تا حتماً معنی آن را متوجه شوید . این کار فقط به این دلیل است که گوش خود را به این زبان عادت دهید و برای خود محیطی انگلیسی را شبیه سازی کنید یکی دیگر از راه هایی که می تواند بسیار مفید باشد و به سریع یادگرفتن شما کمک کند ، خواندن است . تا جایی که می توانید همه چیز را به زبان انگلیسی بخوانید. کتاب های داستان انگلیسی در سطح های مختلف ، رمان و روزنامه های انگلیسی زبان به راحتی قابل تهیه هستند . حتی اگر کتاب مورد علاقه خود را پیدا نکردید بهتر است آن را در اینترنت جستجو کنید . حتی روزنامه هایی مانند New York times و The Guardian را می توانید به صورت آنلاین بخوانید. اگر خواندن کتابی را که دارید را تمام کردید ، بهتر است آن را دوباره بخوانید. مطمئناً در بار های دوم و سوم کلمات و دستور زبان آن را بهتر به خاطر می سپارید.
تا جایی که می توانید با دوستان و آشنایان خود، به زبان انگلیسی صحبت کنید و ایراد های یکدیگر را اصلاح کنید. یک دوست انگلیسی زبان و یا دوستی که برای صحبت کردن با او مجبور به استفاده از زبان انگلیسی
 شوید ، داشته باشید. با این شیوه مکالمه و حتی مهارت نوشتن خود را به سرعت تقویت می کنید و حتی تا حد زیادی برای مکالمه آزمون آیلتس آماده می شوید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر فقط قصد تقویت مکالمه انگلیسی را دارید زیاد گوش دهید و بسیار صحبت کنید و از پرداختن به جنبه های دیگر بپرهیزید. به هیج وجه به گرامر زبان انگلیسی توجه نکنید. محاوره انگلیسی و بیشتر آمریکایی بسیار متفاوت با زبان رسمی و نوشتاری می باشند و اگر در حین صحبت کردن ذهن شما درگیر گرامر انگلیسی باشد ، نمی توانید راحت صحبت کنید و ممکن است حتی کلماتی که می دانید را هم از یاد ببرید.
از همه مهم تر این است که تمرکز خود را بر روی یاد گرفتن زبان انگلیسی بگذارید و نه به نتیجه ای که قرار است بگیرید . زیرا هر چه به نتیجه فکر کنید ترس و اضطراب شما نیز بیشتر می شود و ترس ناشی از این هیجان باعث دل زدگی شما می شود.
سعی کنید در مدت یادگیری زبان انگلیسی، از رسانه های انگلیسی زبان استفاده کنید . برای مثال تنظیمات تلفن همراه خود را به زبان انگلیسی قرار دهید . بسیاری از افراد به دلیل کارمند بودن و نداشتن زمان کافی ، نمی توانند در کلاس های آموزشی شرکت کنند . بهترین و آسان ترین راه برای این افراد استفاده از سایت های مجازی و آنلاین می باشد . همچنین می توانید از بسیاری از نرم افزار ها و اپلیکیشن های مربوط  به آموزش زبان انگلیسی در تلفن همراه خود استفاده کنید.